Røynebergsletta Invest AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 4,9 mill
- −66,1 %
Om Røynebergsletta Invest AS
Røynebergsletta Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sola, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Elektrisk installasjonsarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Olav Johan Nilsen er styrets leder. I 2025 hadde Røynebergsletta Invest AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 4,88 mill kr. Egenkapitalen var 104,11 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Viro AS med 99,9 % av aksjene. Selskapet er ett av 23 innen elektrisk installasjonsarbeid i Sola, og ett av 5 514 i Norge. Det ble etablert samme år som 189 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet og formål
Investering i og forvaltning av ikke markedsbaserte investeringer; herunder i aksjeselskaper og ulike former for ansvarlige selskaper og forretningssamarbeider.
API og MCPGET /company/918273905
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918273905" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918273905",
"name": "RØYNEBERGSLETTA INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.210",
"nace_desc": "Elektrisk installasjonsarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SOLA", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918273905" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Røynebergsletta Invest AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Røynebergsletta Invest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Sola holder Røynebergsletta Invest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −162 152 kr | 4,88 mill kr | 139,98 mill kr | 104,11 mill kr | 35,88 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −76 665 kr | 14,39 mill kr | 137,32 mill kr | 128,56 mill kr | 8,75 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −355 730 kr | 18,61 mill kr | 119,22 mill kr | 114,18 mill kr | 5,04 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −33 531 kr | 4,45 mill kr | 101,79 mill kr | 95,57 mill kr | 6,22 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −30 041 kr | 4,74 mill kr | 108,74 mill kr | 91,12 mill kr | 17,62 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 11 mill kr (8 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 36 mill kr (26 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 770 000 kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 370 000 kr
API og MCPGET /company/918273905/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918273905/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918273905",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -162152, "net_profit": 4880395, "equity": 104107238, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -76665, "net_profit": 14387494, "equity": 128564751, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918273905" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Røynebergsletta Invest AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Røynebergsletta Invest AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Røynebergsletta Invest AS per år.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 19.12.2016Regnskapsfører
1Sist endret 19.12.2016Revisor
1Sist endret 19.12.2016API og MCPGET /company/918273905/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918273905/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918273905",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918273905" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Røynebergsletta Invest AS?
List alle roller i Røynebergsletta Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Røynebergsletta Invest AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Viro AS100 %
- Ojn Invest AShadde 100 %
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918273905/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918273905/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918273905",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "VIRO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 99.93, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "VIRO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 0.07, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918273905" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Røynebergsletta Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Røynebergsletta Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Røynebergsletta Invest AS eier Viro AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Viro AS
1 selskaperDatterselskaper av Røynebergsletta Invest AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/918273905/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918273905/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918273905",
"chain": [
{ "org_no": "830604782", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "918273905", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 3,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "918273905" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Røynebergsletta Invest AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Røynebergsletta Invest AS?
Hvem eier Røynebergsletta Invest AS helt til toppen av eierkjeden?
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.3.2019 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918273905/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918273905/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918273905",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918273905" })Spør AI-assistenten
Når leverte Røynebergsletta Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Røynebergsletta Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Røynebergsletta Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 74,4 % | 41,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,77 | 1,56 |
| Gjeldsgrad | 0,34 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,7 % | 16,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918273905/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918273905/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918273905",
"nace_code": "43.210",
"industry_count": 3416,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0024 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918273905" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Røynebergsletta Invest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Røynebergsletta Invest AS blant de største selskapene innen elektrisk installasjonsarbeid?
Hvor solid er Røynebergsletta Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
RØYNEBERGSLETTA INVEST AS eier aksjer i 6 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Røynebergsletta 29 AS | Sola | 100,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| West Communication AS | Sola | 75,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Maritime Energy Service AS | Sola | 51,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Fkh Holding AS | Haugesund | 17,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Puro Hotell Invest AS | Haugesund | 14,2 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Puro Hotell Property AS | Haugesund | 3,5 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Røynebergsletta Invest AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Røynebergsletta Invest AS?
Det er registrert 5 514 selskaper i Norge innen elektrisk installasjonsarbeid, hvorav 23 i Sola.
Er Røynebergsletta Invest AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 51 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 189 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Røynebergsletta Invest AS?
Røynebergsletta Invest AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Røynebergsletta Invest AS?
Røynebergsletta Invest AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Røynebergsletta Invest AS?
Røynebergsletta Invest AS eies i hovedsak av Viro AS (99,9 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Er Røynebergsletta Invest AS en del av et konsern?
Røynebergsletta Invest AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Viro AS, som eier 100 % av selskapet.
Hvordan går det økonomisk med Røynebergsletta Invest AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 104,11 mill kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Røynebergsletta Invest AS?
Røynebergsletta Invest AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Røynebergsletta Invest AS?
Røynebergsletta Invest AS har org.nr 918 273 905 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.