Manufakturen AS
- Omsetning
- 5,4 mill
- +1,9 %
- Resultat
- 220 076
- +1 603,4 %
- Ansatte
- 7
Om Manufakturen AS
Manufakturen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Saltdal, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med klær. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Gunn Hilde Askersrud Hanssen er daglig leder, og Thomas Hanssen er styreleder. I 2025 hadde Manufakturen AS en omsetning på 5,42 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 220 076 kr. Egenkapitalen var 2,05 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tehå Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen detaljhandel med klær i Saltdal, og ett av 5 463 i Norge. Det er eldre enn 66 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet og formål
Butikkdrift med salg av klær og utstyr, samt det som ellers naturlig hører til.
API og MCPGET /company/918130276
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918130276" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918130276",
"name": "MANUFAKTUREN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.710",
"nace_desc": "Detaljhandel med klær",
"employees": 7,
"address": { "municipality": "SALTDAL", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918130276" })Spør AI-assistenten
Er Manufakturen AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Manufakturen AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Manufakturen AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1,9 % fra 2024 · +8,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,42 mill kr | 339 101 kr | 220 076 kr | 3,76 mill kr | 2,05 mill kr | 1,72 mill kr |
| 2024 | 5,32 mill kr | 38 005 kr | 12 920 kr | 2,85 mill kr | 1,83 mill kr | 1,03 mill kr |
| 2023 | 5,50 mill kr | 179 174 kr | 124 296 kr | 2,83 mill kr | 1,81 mill kr | 1,02 mill kr |
| 2022 | 5,12 mill kr | 95 491 kr | 51 203 kr | 2,56 mill kr | 1,69 mill kr | 876 303 kr |
| 2021 | 5,00 mill kr | 353 234 kr | 304 706 kr | 2,70 mill kr | 1,64 mill kr | 1,06 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 57 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 24 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 780 000 kr (21 % av balansen)
API og MCPGET /company/918130276/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918130276/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918130276",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5420565,
"operating_profit": 339101,
"net_profit": 220076,
"equity": 2045095,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 5319743, "operating_profit": 38005, "net_profit": 12920, "equity": 1825018, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918130276" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Manufakturen AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Manufakturen AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Manufakturen AS per år.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 22.04.2024Styre
4Sist endret 27.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 02.11.2026API og MCPGET /company/918130276/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918130276/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918130276",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918130276" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Manufakturen AS?
Hvem er regnskapsfører for Manufakturen AS?
List alle roller i Manufakturen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 3 ute
- Tehå Holding AS100 %
- Vm Holding AShadde 60,9 %
- Torgunn Merete Pedersenhadde 32,6 %
- Viggo Monsenhadde 6,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tehå Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 150 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918130276/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918130276/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918130276",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "TEHÅ HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918130276" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Manufakturen AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Manufakturen AS eier Tehå Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Manufakturen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/918130276/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918130276/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918130276",
"chain": [
{ "org_no": "835360172", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "918130276", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "918130276" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Manufakturen AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Manufakturen AS | BEDR | Detaljhandel med klær | Saltdal | 7 |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.4.2026 | Styre ↗ |
| 4.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.5.2025 | Styre ↗ |
| 10.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.4.2024 | Daglig leder ↗ |
| 11.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918130276/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918130276/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918130276",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-27", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-03-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918130276" })Spør AI-assistenten
Når leverte Manufakturen AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Manufakturen AS sist endret?
Har Manufakturen AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT SERVICES AS(Regnskapsfører)−ECIT INTUNOR AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→7
- Endring i roller og styre+Mathea Strand Johansen(Styremedlem)−Mathea Strand(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
- Endring i roller og styre+Guro Askersrud Hanssen(Styremedlem)+Mathea Strand(Styremedlem)−Torgunn Merete Pedersen(Styremedlem)−Viggo Monsen(Styremedlem)
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 12,3 % av driftsinntektene — 6,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,3 % | 1,8 % |
| Resultatmargin | 4,1 % | 0,9 % |
| Egenkapitalandel | 54,4 % | 34,6 % |
| Likviditetsgrad | 4,31 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 0,84 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 10,8 % | 5,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,9 % | +3,0 % |
| Omsetning per ansatt | 774 366,429 kr | 987 546,902 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 56,8 % | 53,2 % |
| Lønnskostnad | 24,5 % | 23,6 % |
| Annen driftskostnad | 12,3 % | 18,9 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918130276/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918130276/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918130276",
"nace_code": "47.710",
"industry_count": 2627,
"revenue": { "value": 5420565, "percentile": 0.692 },
"operating_margin": { "value": 0.0626, "percentile": 0.702 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918130276" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Manufakturen AS på i bransjen?
Hvor ligger Manufakturen AS blant de 2627 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Manufakturen AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Manufakturen AS
Hvor stor er bransjen Manufakturen AS tilhører?
Manufakturen AS er ett av 5 selskaper innen detaljhandel med klær i Saltdal, og ett av 5 463 på landsbasis.
Hvor lenge har Manufakturen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Manufakturen AS ble etablert i 2016 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 66 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Manufakturen AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Manufakturen AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Manufakturen AS?
Gunn Hilde Askersrud Hanssen er registrert som daglig leder i Manufakturen AS.
Hvem er styreleder i Manufakturen AS?
Styrets leder i Manufakturen AS er Thomas Hanssen. Styret har totalt 4 registrerte medlemmer.
Hvem eier Manufakturen AS?
Manufakturen AS eies i hovedsak av Tehå Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvem er morselskapet til Manufakturen AS?
Selskapet er datterselskap av Tehå Holding AS (100 % eierandel).
Går Manufakturen AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 5,42 mill kr, opp 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,05 mill kr ved årsslutt.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.