Tren Randaberg AS
- Omsetning
- 4,4 mill
- +13,8 %
- Resultat
- 462 460
- +38,3 %
Om Tren Randaberg AS
Tren Randaberg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Randaberg, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Treningssentervirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Silje Simonsen er daglig leder, og Asbjørn Bø er styreleder. I 2025 hadde Tren Randaberg AS en omsetning på 4,44 mill kr, en økning på 14 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 462 460 kr. Egenkapitalen var 1,50 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Silje Simonsen Holding AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen treningssentervirksomhet i Randaberg, og ett av 1 786 i Norge. Det er eldre enn 62 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (64 %).
Aktivitet
Drift av treningssenter.
Formål
Drive treningssenter og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
API og MCPGET /company/918098380
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918098380" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918098380",
"name": "TREN RANDABERG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "93.130",
"nace_desc": "Treningssentervirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "RANDABERG", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918098380" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Tren Randaberg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Tren Randaberg AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Randaberg holder Tren Randaberg AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +13,8 % fra 2024 · +45,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,44 mill kr | 643 080 kr | 462 460 kr | 2,21 mill kr | 1,50 mill kr | 704 996 kr |
| 2024 | 3,90 mill kr | 474 156 kr | 334 410 kr | 1,86 mill kr | 1,04 mill kr | 815 617 kr |
| 2023 | 3,50 mill kr | 326 467 kr | 259 623 kr | 1,53 mill kr | 705 796 kr | 819 777 kr |
| 2022 | 3,15 mill kr | −117 440 kr | −128 581 kr | 1,14 mill kr | 446 174 kr | 695 749 kr |
| 2021 | 3,05 mill kr | −37 400 kr | −36 640 kr | 987 663 kr | 574 755 kr | 412 908 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 75 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 30 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/918098380/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918098380/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918098380",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4438932,
"operating_profit": 643080,
"net_profit": 462460,
"equity": 1502666,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3901768,
"operating_profit": 474156,
"net_profit": 334410,
"equity": 1040206,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918098380" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Tren Randaberg AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Tren Randaberg AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tren Randaberg AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 05.12.2016Styre
3Sist endret 05.12.2016Regnskapsfører
1Sist endret 05.12.2016API og MCPGET /company/918098380/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918098380/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918098380",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918098380" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Tren Randaberg AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Tren Randaberg AS?
Hvem er regnskapsfører for Tren Randaberg AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Silje Simonsenhadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Silje Simonsen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 100 000 |
| Acb AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 50 000 |
| Harestad AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 50 000 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918098380/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918098380/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918098380",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "SILJE SIMONSEN HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 50,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "ACB AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918098380" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Tren Randaberg AS eier Silje Simonsen Holding AS, og hvem eier resten?
Er Tren Randaberg AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Tren Randaberg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tren Randaberg AS | BEDR | Treningssentervirksomhet | Randaberg | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.12.2018 | Vedtektsdato ↗ |
| 4.12.2018 | Foretaksnavn ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918098380/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918098380/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918098380",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918098380" })Spør AI-assistenten
Når ble Tren Randaberg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tren Randaberg AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Tren Randaberg AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 1,1 % av driftsinntektene — 27,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 14,5 % | 6,4 % |
| Resultatmargin | 10,4 % | 4,4 % |
| Egenkapitalandel | 68,1 % | 32,1 % |
| Likviditetsgrad | 2,86 | 1,25 |
| Gjeldsgrad | 0,47 | 1,12 |
| Egenkapitalrentabilitet | 30,8 % | 19,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +13,8 % | +6,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 7,6 % | 3,4 % |
| Lønnskostnad | 1,1 % | 28,9 % |
| Annen driftskostnad | 75,0 % | 52,4 % |
| Avskrivninger | 1,8 % | 3,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918098380/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918098380/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918098380",
"nace_code": "93.130",
"industry_count": 1036,
"revenue": { "value": 4438932, "percentile": 0.7917 },
"operating_margin": { "value": 0.1449, "percentile": 0.7138 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918098380" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Tren Randaberg AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tren Randaberg AS på i bransjen?
Hvor ligger Tren Randaberg AS blant de 1036 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+29 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Tren Randaberg AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tren Randaberg AS?
Det er registrert 1 786 selskaper i Norge innen treningssentervirksomhet, hvorav 5 i Randaberg.
Er Tren Randaberg AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 62 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 60 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Tren Randaberg AS et aktivt selskap?
Tren Randaberg AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Tren Randaberg AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Tren Randaberg AS?
Daglig leder i Tren Randaberg AS er Silje Simonsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Tren Randaberg AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Silje Simonsen Holding AS største eier i Tren Randaberg AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Acb AS med 25 %.
Hva er omsetningen til Tren Randaberg AS?
Tren Randaberg AS hadde i 2025 en omsetning på 4,44 mill kr og et overskudd på 462 460 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Tren Randaberg AS?
I 2025 hadde Tren Randaberg AS et driftsresultat på 643 080 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 14,5 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.