X2 Incor AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −75 190
- 7 års regnskap
Om X2 Incor AS
X2 Incor AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Christian Rangen er styrets leder. I 2025 hadde X2 Incor AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 75 190 kr. Egenkapitalen var 604 517 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Peacock & Stargazer AS med 96,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 865 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger, og ett av 76 545 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 631 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Selskapets formål er å bidra til verdiutvikling i hel- og deleide porteføljeselskaper, investeringsvirksomhet i selskaper, selskapsandeler og fast eiendom, samt hva hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/918087788
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918087788" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918087788",
"name": "X2 INCOR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918087788" })Spør AI-assistenten
Hvor i Stavanger holder X2 Incor AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er X2 Incor AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver X2 Incor AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −37 086 kr | −75 190 kr | 11,61 mill kr | 604 517 kr | 11,01 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −45 049 kr | −66 524 kr | 8,11 mill kr | 679 708 kr | 7,43 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −44 844 kr | −44 871 kr | 7,82 mill kr | 746 231 kr | 7,07 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −6 105 kr | −477 057 kr | 7,59 mill kr | 791 103 kr | 6,80 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −41 970 kr | −1,57 mill kr | 6,75 mill kr | 797 227 kr | 5,95 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 11 mill kr (91 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 11 mill kr (90 % av balansen)
API og MCPGET /company/918087788/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918087788/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918087788",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -37086, "net_profit": -75190, "equity": 604517, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -45049, "net_profit": -66524, "equity": 679708, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918087788" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde X2 Incor AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til X2 Incor AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for X2 Incor AS per år.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 12.10.2017Regnskapsfører
1Sist endret 15.05.2025API og MCPGET /company/918087788/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918087788/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918087788",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918087788" })Spør AI-assistenten
List alle roller i X2 Incor AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i X2 Incor AS?
Hvem er regnskapsfører for X2 Incor AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Peacock & Stargazer AS | Selskap | Ordinære aksjer | 96,1 % | 96 123 |
| Vaima AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,9 % | 2 910 |
| Socarrat AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,0 % | 967 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918087788/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918087788/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918087788",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "PEACOCK & STARGAZER AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 96.12,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "VAIMA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 2.91, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918087788" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av X2 Incor AS eier Peacock & Stargazer AS, og hvem eier resten?
Er X2 Incor AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har X2 Incor AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Peacock & Stargazer AS
9 selskaperDatterselskaper av X2 Incor AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/918087788/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918087788/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918087788",
"chain": [
{ "org_no": "814290182", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "918087788", "owner_pct": 96.12, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "918087788" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som X2 Incor AS?
Hvem eier X2 Incor AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke datterselskaper har X2 Incor AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| X2 Incor AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Stavanger | − |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.9.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.12.2020 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 10.12.2020 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 27.10.2020 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 27.10.2020 | Fusjonsbeslutning ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918087788/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918087788/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918087788",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918087788" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i X2 Incor AS sist endret?
Hvilke fusjoner har X2 Incor AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for X2 Incor AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 5,2 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,96 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 18,21 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -12,4 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918087788/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918087788/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918087788",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64557,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0017 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918087788" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er X2 Incor AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger X2 Incor AS blant de 64557 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til X2 Incor AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
X2 INCOR AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| X2 Innovasjonssenter AS | Stavanger | 100,0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| X2 Labs AS | Stavanger | 90,3 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om X2 Incor AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som X2 Incor AS?
Det er registrert 76 545 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 1 865 i Stavanger.
Er X2 Incor AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 39 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 631 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har X2 Incor AS i Enhetsregisteret?
X2 Incor AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilke eiere står bak X2 Incor AS?
X2 Incor AS eies i hovedsak av Peacock & Stargazer AS (96,1 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvilke datterselskaper har X2 Incor AS?
X2 Incor AS har 2 registrerte datterselskaper: X2 Innovasjonssenter AS og X2 Labs AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hva er omsetningen til X2 Incor AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 604 517 kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i X2 Incor AS?
X2 Incor AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger X2 Incor AS?
Forretningsadressen til X2 Incor AS er Ulsbergleitet 27, 4034, STAVANGER i Stavanger kommune.
Hvem fører regnskapet til X2 Incor AS?
Aider AS er registrert som regnskapsfører for X2 Incor AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.