G.co AS
Org.nr 918016430
Om G.co AS
G.co AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oppdal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Gina Marshalee Schønheyder er styrets leder. I 2025 hadde G.co AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 9 375 kr. Egenkapitalen var −26 231 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gina Marshalee Schønheyder med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 13 innen andre egeninvesteringsselskaper i Oppdal, og ett av 13 774 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 041 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (100 %).
Aktivitet og formål
Forretningsvirksomhet, eie og handle med verdipapirer og aksjer samt å utøve tilknyttet virksomhet, herunder å investere i og delta sammen med andre foretak i slik virksomhet.
API og MCPGET /company/918016430
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918016430" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918016430",
"name": "G.CO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "64.323",
"nace_desc": "Andre egeninvesteringsselskaper",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OPPDAL", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918016430" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er G.co AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble G.co AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oppdal holder G.co AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −9 375 kr | −9 375 kr | 155 569 kr | −26 231 kr | 181 800 kr |
| 2024 | 0 kr | −629 kr | −629 kr | 155 569 kr | −16 856 kr | 172 425 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 156 198 kr | −16 227 kr | 172 425 kr |
| 2020 | 0 kr | −9 004 kr | −9 004 kr | 158 448 kr | 1 948 kr | 156 500 kr |
| 2019 | 0 kr | −8 379 kr | −8 379 kr | 167 452 kr | 10 952 kr | 156 500 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/918016430/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918016430/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918016430",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -9375, "net_profit": -9375, "equity": -26231, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -629, "net_profit": -629, "equity": -16856, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918016430" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til G.co AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for G.co AS per år.
Hvordan har omsetningen til G.co AS utviklet seg fra 2019 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 07.11.2016Revisor
1Sist endret 17.09.2025API og MCPGET /company/918016430/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918016430/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918016430",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918016430" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer G.co AS?
List alle roller i G.co AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i G.co AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gina Marshalee Schønheyder | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918016430/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918016430/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918016430",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918016430" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har G.co AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier G.co AS, og hvor store eierandeler har de?
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.9.2025 | Revisor ↗ |
| 14.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918016430/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918016430/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918016430",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-17", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918016430" })Spør AI-assistenten
Når ble G.co AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte G.co AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for G.co AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -16,9 % | 95,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,03 | 14,50 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918016430/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918016430/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918016430",
"nace_code": "64.323",
"industry_count": 13725,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0019 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918016430" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er G.co AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger G.co AS blant de 13725 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til G.co AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
G.CO AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Baco AS | Oppdal | 50.0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+8 til på samme adresse →Ofte spurt om G.co AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som G.co AS?
Det er registrert 13 774 selskaper i Norge innen andre egeninvesteringsselskaper, hvorav 13 i Oppdal.
Er G.co AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 27 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 041 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har G.co AS i Enhetsregisteret?
G.co AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver G.co AS med?
G.co AS driver innen andre egeninvesteringsselskaper, med NACE-kode 64.323 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Forretningsvirksomhet, eie og handle med verdipapirer og aksjer samt å utøve tilknyttet virksomhet, herunder å investere i og delta sammen med andre foretak i slik virksomhet.
Hva slags selskap er G.co AS?
G.co AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem sitter i styret i G.co AS?
Gina Marshalee Schønheyder er registrert som styreleder i G.co AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak G.co AS?
Største aksjonær i G.co AS er Gina Marshalee Schønheyder med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til G.co AS?
G.co AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et underskudd på 9 375 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til G.co AS?
I 2025 hadde G.co AS et driftsresultat på −9 375 kr.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.