Sannan B13-2 Holding AS
- Omsetning
- 1,3 mill
- 2025
- Resultat
- −729 226
- 7 års regnskap
Om Sannan B13-2 Holding AS
Sannan B13-2 Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Eiendomsforvaltning på oppdrag. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Hasle Gjerde er daglig leder, og Hasle Gjerde er styreleder. I 2025 hadde Sannan B13-2 Holding AS en omsetning på 1,29 mill kr. Selskapet endte året med et underskudd på 729 226 kr. Egenkapitalen var −863 138 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sannan Bolig AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 391 innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Trondheim, og ett av 12 876 i Norge. Det ble etablert samme år som 462 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Investere i, eie, utvikle og forvalte fast eiendom, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i selskaper og foretak med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/917958262
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917958262" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917958262",
"name": "SANNAN B13-2 HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.320",
"nace_desc": "Eiendomsforvaltning på oppdrag",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917958262" })Spør AI-assistenten
Når ble Sannan B13-2 Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Trondheim holder Sannan B13-2 Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sannan B13-2 Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,29 mill kr | −729 200 kr | −729 226 kr | 13,45 mill kr | −863 138 kr | 14,31 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −58 547 kr | −58 600 kr | 793 655 kr | −133 912 kr | 927 567 kr |
| 2023 | 0 kr | −32 434 kr | −32 434 kr | 174 568 kr | −75 312 kr | 249 880 kr |
| 2022 | 0 kr | −16 803 kr | −16 803 kr | 101 178 kr | −42 878 kr | 144 056 kr |
| 2021 | 0 kr | −24 124 kr | −24 124 kr | 95 128 kr | −26 075 kr | 121 203 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 30 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 4,1 mill kr (31 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 14 mill kr
API og MCPGET /company/917958262/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917958262/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917958262",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1290986,
"operating_profit": -729200,
"net_profit": -729226,
"equity": -863138,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -58547, "net_profit": -58600, "equity": -133912, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917958262" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Sannan B13-2 Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Sannan B13-2 Holding AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Sannan B13-2 Holding AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 28.10.2016Styre
2Sist endret 22.11.2017Regnskapsfører
1Sist endret 10.08.2026Revisor
1Sist endret 28.10.2016API og MCPGET /company/917958262/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917958262/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917958262",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917958262" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Sannan B13-2 Holding AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Sannan B13-2 Holding AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sannan B13-2 Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sannan Bolig AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917958262/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917958262/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917958262",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SANNAN BOLIG AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917958262" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sannan B13-2 Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Sannan B13-2 Holding AS eier Sannan Bolig AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Sannan B13-2 Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Sannan Bolig AS
10 selskaperAPI og MCPGET /company/917958262/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917958262/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917958262",
"chain": [
{ "org_no": "989093932", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "975374181", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "986489169", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "917958262" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sannan B13-2 Holding AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Sannan B13-2 Holding AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Sannan B13-2 Holding AS?
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.10.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 8.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.1.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.8.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.9.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917958262/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917958262/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917958262",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-14", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
{ "dato": "2026-08-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917958262" })Spør AI-assistenten
Når ble Sannan B13-2 Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sannan B13-2 Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Sannan B13-2 Holding AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−KL ØKONOMI OG HR AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -6,4 % | 45,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,94 | 1,87 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917958262/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917958262/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917958262",
"nace_code": "68.320",
"industry_count": 4183,
"revenue": { "value": 1290986, "percentile": 0.6618 },
"operating_margin": { "value": -0.5648, "percentile": 0.1101 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917958262" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Sannan B13-2 Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sannan B13-2 Holding AS på i bransjen?
Hvor ligger Sannan B13-2 Holding AS blant de 4183 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+53 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Sannan B13-2 Holding AS
Hvor stor er bransjen Sannan B13-2 Holding AS tilhører?
Sannan B13-2 Holding AS er ett av 391 selskaper innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Trondheim, og ett av 12 876 på landsbasis.
Hvor lenge har Sannan B13-2 Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sannan B13-2 Holding AS ble etablert i 2016 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 42 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Sannan B13-2 Holding AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sannan B13-2 Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Sannan B13-2 Holding AS?
Hasle Gjerde er registrert som daglig leder i Sannan B13-2 Holding AS.
Hvilke eiere står bak Sannan B13-2 Holding AS?
Største aksjonær i Sannan B13-2 Holding AS er Sannan Bolig AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Sannan B13-2 Holding AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,29 mill kr. Egenkapitalen var −863 138 kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Sannan B13-2 Holding AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Sannan B13-2 Holding AS er 30 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Sannan B13-2 Holding AS?
I Enhetsregisteret er Sannan B13-2 Holding AS registrert med regnskapsfører Byggteknikk Regnskap AS og revisor Bdo AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.