Team Armering AS
- Omsetning
- 12,0 mill
- −23,4 %
- Resultat
- −995 413
- −173,2 %
- Ansatte
- 10
- −4 siden mars
Om Team Armering AS
Team Armering AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bamble, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Rune Ranum er daglig leder. I 2024 hadde Team Armering AS en omsetning på 11,98 mill kr, en nedgang på 23 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 995 413 kr. Egenkapitalen var 1,82 mill kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Rune Ranum med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 10 innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted i Bamble, og ett av 3 541 i Norge. Det ble etablert samme år som 122 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Armering, forskaling og krankjøring.
Formål
Armering, forskaling og krankjøring og hva dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/917899118
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917899118" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917899118",
"name": "TEAM ARMERING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.990",
"nace_desc": "Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted",
"employees": 10,
"address": { "municipality": "BAMBLE", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917899118" })Spør AI-assistenten
Er Team Armering AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Team Armering AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Team Armering AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · −23,4 % fra 2023 · −14,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 11,98 mill kr | −972 655 kr | −995 413 kr | 5,38 mill kr | 1,82 mill kr | 3,56 mill kr |
| 2023 | 15,64 mill kr | 1,51 mill kr | 1,36 mill kr | 5,89 mill kr | 2,81 mill kr | 3,08 mill kr |
| 2022 | 16,12 mill kr | −502 798 kr | −508 127 kr | 5,12 mill kr | 1,45 mill kr | 3,66 mill kr |
| 2021 | 17,10 mill kr | 824 138 kr | 599 625 kr | 6,48 mill kr | 2,36 mill kr | 4,12 mill kr |
| 2020 | 14,08 mill kr | 653 280 kr | 531 091 kr | 4,45 mill kr | 1,76 mill kr | 2,69 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2024 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 81 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte for regnskapsåret.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 31 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 34 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/917899118/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917899118/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917899118",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 11984150,
"operating_profit": -972655,
"net_profit": -995413,
"equity": 1817386,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 15636105,
"operating_profit": 1506799,
"net_profit": 1359928,
"equity": 2812799,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917899118" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Team Armering AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Team Armering AS per år.
Hvordan har omsetningen til Team Armering AS utviklet seg fra 2020 til 2024?
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 18.10.2016Styre
1Sist endret 12.08.2026API og MCPGET /company/917899118/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917899118/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917899118",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917899118" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Team Armering AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Team Armering AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Rune Ranum | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 500 |
| Krister Slåttun | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 250 |
| Sondre Kilen | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 250 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917899118/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917899118/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917899118",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917899118" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Team Armering AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Team Armering AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Team Armering AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Team Armering AS | BEDR | Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted | Bamble | 10 |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 12.8.2026 | Styre ↗ |
| 18.3.2026 | Styre ↗ |
| 19.12.2025 | Signatur ↗ |
| 6.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.12.2024 | Revisor ↗ |
| 14.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917899118/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917899118/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917899118",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-08-12", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917899118" })Spør AI-assistenten
Når leverte Team Armering AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Team Armering AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Team Armering AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−ÅRNES REVISJON AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:15→10
- Endring i roller og styre−FIDE REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre−Sondre Kilen(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→15
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 80,8 % av driftsinntektene — 43,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -8,1 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | -8,3 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 33,8 % | 35,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,36 | 1,34 |
| Gjeldsgrad | 1,96 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -54,8 % | 15,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -23,4 % | +4,9 % |
| Omsetning per ansatt | 1,20 mill kr | 1,48 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 8,4 % | 32,4 % |
| Lønnskostnad | 80,8 % | 37,4 % |
| Annen driftskostnad | 14,6 % | 18,5 % |
| Avskrivninger | 3,7 % | 1,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917899118/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917899118/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917899118",
"nace_code": "43.990",
"industry_count": 1331,
"revenue": { "value": 11984150, "percentile": 0.764 },
"operating_margin": { "value": -0.0812, "percentile": 0.1784 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917899118" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Team Armering AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Team Armering AS på i bransjen?
Hvor ligger Team Armering AS blant de 1331 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Bamble
1 000+ til i Bamble →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Team Armering AS
Hvor stor er bransjen Team Armering AS tilhører?
Team Armering AS er ett av 10 selskaper innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted i Bamble, og ett av 3 541 på landsbasis.
Hvor lenge har Team Armering AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Team Armering AS ble etablert i 2016 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 51 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Team Armering AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted er en driftsmargin på 4,6 %. Team Armering AS lå på −8,1 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Team Armering AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Team Armering AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Team Armering AS?
Rune Ranum er registrert som daglig leder i Team Armering AS.
Hvem eier Team Armering AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Rune Ranum største eier i Team Armering AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Krister Slåttun med 25 %.
Hva omsatte Team Armering AS for i 2024?
Team Armering AS hadde i 2024 en omsetning på 11,98 mill kr og et underskudd på 995 413 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Team Armering AS?
Basert på regnskapstallene for 2024 har Team Armering AS økonomisk helse-vurderingen C (Moderat) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor mange jobber i Team Armering AS?
Det er registrert 10 ansatte i Team Armering AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Hvilket org.nr har Team Armering AS?
Team Armering AS har org.nr 917 899 118 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.