Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Brenneriveien AS

Org.nr 917877955
Omsetning
2,1 mill
+8,2 %
Resultat
117 410
7 års regnskap
Mer

Om Brenneriveien AS

Brenneriveien AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hammerfest, Finnmark. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Kai Fredriksen er styrets leder. I 2025 hadde Brenneriveien AS en omsetning på 2,10 mill kr, en økning på 8 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 117 410 kr. Egenkapitalen var 1,33 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er K.f Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass i Hammerfest, og ett av 1 655 i Norge. Det ble etablert samme år som 51 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (80 %).

Aktivitet

Drive med utleie av forretnings- og kontorlokaler, utstyr, finansiere andre selskap samt kunne eie eller delta i andre selskap.

Formål

Investering i eiendom, eie og leie ut fast eiendom, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

API og MCPGET /company/917877955

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917877955" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917877955",
  "name": "BRENNERIVEIEN AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "47.520",
  "nace_desc": "Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "HAMMERFEST", "county": "FINNMARK", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "917877955" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Brenneriveien AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Brenneriveien AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Brenneriveien AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +8,2 % fra 2024 · +21,6 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,10 mill kr820 482 kr117 410 kr3,41 mill kr1,33 mill kr2,08 mill kr
20241,94 mill kr−769 559 kr−686 971 kr4,55 mill kr1,53 mill kr3,02 mill kr
20231,91 mill kr660 764 kr432 514 kr6,49 mill kr3,42 mill kr3,07 mill kr
20221,77 mill kr799 156 kr573 716 kr6,64 mill kr5,01 mill kr2,95 mill kr
20211,73 mill kr327 685 kr226 798 kr6,28 mill kr5,23 mill kr2,36 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler3,41 mill kr
Anleggsmidler16 %559 365 krOmløpsmidler84 %2,85 mill kr
Egenkapital og gjeld3,41 mill kr
Innskutt egenkapital39 %1,32 mill krOpptjent egenkapital0 %11 118 krKortsiktig gjeld26 %893 637 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,28 mill kr
Finanskostnader87 341 kr
Netto finans−87 341 kr
Ordinært resultat før skatt733 140 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 32 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 21 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 41 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.

Til gode hos konsernselskaper
1,4 mill kr (42 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/917877955/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917877955/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917877955",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 2104058,
      "operating_profit": 820482,
      "net_profit": 117410,
      "equity": 1331118,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 1944692,
      "operating_profit": -769559,
      "net_profit": -686971,
      "equity": 1533709,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "917877955" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Brenneriveien AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Brenneriveien AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Brenneriveien AS de siste årene.

Roller og styre2

Styre

1Sist endret 14.10.2016
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 22.09.2023
Regnskapsfører
repr. FINNMARKSREVISJON ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/917877955/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917877955/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917877955",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "917877955" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Brenneriveien AS?
  • List alle roller i Brenneriveien AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Brenneriveien AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
K.f Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %3 325

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/917877955/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917877955/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917877955",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "K.F HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "917877955" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Brenneriveien AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Brenneriveien AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Brenneriveien AS eier K.f Holding AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Børge Nilsen Fredriksen
10,0 %
Hanne Slåtten Fredriksen
10,0 %
10,0 %
Sunniva Idris
10,0 %

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Brenneriveien ASBEDRDetaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glassHammerfest−

Kunngjøringer26

API og MCPGET /company/917877955/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917877955/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917877955",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-04-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917877955" })

Spør AI-assistenten

  • Har Brenneriveien AS endret aksjekapitalen de siste årene?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Brenneriveien AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Brenneriveien AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 2,4 % av driftsinntektene — 60,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin39,0 %2,1 %
Resultatmargin5,6 %1,7 %
Egenkapitalandel39,0 %44,6 %
Likviditetsgrad3,191,97
Gjeldsgrad1,560,85
Egenkapitalrentabilitet8,8 %6,0 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad2,4 %62,9 %
Lønnskostnad20,6 %18,8 %
Annen driftskostnad32,4 %14,3 %
Avskrivninger5,7 %0,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/917877955/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917877955/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917877955",
  "nace_code": "47.520",
  "industry_count": 1284,
  "revenue": { "value": 2104058, "percentile": 0.4177 },
  "operating_margin": { "value": 0.39, "percentile": 0.9422 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "917877955" })

Spør AI-assistenten

  • Er Brenneriveien AS blant de største selskapene innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass?
  • Hvor solid er Brenneriveien AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Brenneriveien AS på i bransjen?

Ofte spurt om Brenneriveien AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Brenneriveien AS?

Det er registrert 1 655 selskaper i Norge innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass, hvorav 8 i Hammerfest.

Er Brenneriveien AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 43 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 51 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Brenneriveien AS i Enhetsregisteret?

Brenneriveien AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilken selskapsform har Brenneriveien AS?

Brenneriveien AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem sitter i styret i Brenneriveien AS?

Kai Fredriksen er registrert som styreleder i Brenneriveien AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvem er største aksjonær i Brenneriveien AS?

Største aksjonær i Brenneriveien AS er K.f Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva er omsetningen til Brenneriveien AS?

I 2025 omsatte Brenneriveien AS for 2,10 mill kr, opp 8 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 117 410 kr.

Hva er driftsresultatet til Brenneriveien AS?

I 2025 hadde Brenneriveien AS et driftsresultat på 820 482 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 39 %.

Hvor solid er balansen til Brenneriveien AS?

Egenkapitalen i Brenneriveien AS var 1,33 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 39 % av totalkapitalen.

Er Brenneriveien AS registrert i MVA-registeret?

Brenneriveien AS er registrert i MVA-registeret (siden 2016) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Finnmark