Næringsveien 18 AS
- Omsetning
- 774 312
- +3,7 %
- Resultat
- 136 022
- +67 %
Om Næringsveien 18 AS
Næringsveien 18 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Averøy, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Tommy Vebenstad er daglig leder, og Kurt Åge Ellingvåg er styreleder. I 2025 hadde Næringsveien 18 AS en omsetning på 774 312 kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 136 022 kr. Egenkapitalen var 603 777 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Knut Ellingvåg Og Sønner AS med 41,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 82 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Averøy, og ett av 76 560 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 632 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Investering og utvikling av eiendom.
Formål
Investering i og utvikling av eiendom og annet i den forbindelse.
API og MCPGET /company/917867909
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917867909" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917867909",
"name": "NÆRINGSVEIEN 18 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "AVERØY", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917867909" })Spør AI-assistenten
Hva driver Næringsveien 18 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Næringsveien 18 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Næringsveien 18 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3,7 % fra 2024 · +23,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 774 312 kr | 437 928 kr | 136 022 kr | 4,28 mill kr | 603 777 kr | 3,67 mill kr |
| 2024 | 746 622 kr | 408 643 kr | 81 449 kr | 4,30 mill kr | 467 755 kr | 3,83 mill kr |
| 2023 | 678 000 kr | 341 263 kr | 54 077 kr | 4,35 mill kr | 386 306 kr | 3,97 mill kr |
| 2022 | 641 022 kr | 335 408 kr | 117 172 kr | 4,44 mill kr | 332 229 kr | 4,11 mill kr |
| 2021 | 626 352 kr | 323 530 kr | 100 277 kr | 5,02 mill kr | 215 057 kr | 4,80 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 35 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 18 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/917867909/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917867909/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917867909",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 774312, "operating_profit": 437928, "net_profit": 136022, "equity": 603777, … },
{ "year": 2024, "revenue": 746622, "operating_profit": 408643, "net_profit": 81449, "equity": 467755, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917867909" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Næringsveien 18 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Næringsveien 18 AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Næringsveien 18 AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 25.06.2019Styre
3Sist endret 25.06.2019Regnskapsfører
1Sist endret 29.01.2025API og MCPGET /company/917867909/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917867909/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917867909",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917867909" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Næringsveien 18 AS?
List alle roller i Næringsveien 18 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Næringsveien 18 AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 ute
- Multi Invest Møre 2 AShadde 41,7 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Knut Ellingvåg Og Sønner AS | Selskap | Ordinære aksjer | 41,7 % | 12 500 |
| Robekk AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20,8 % | 6 250 |
| Tojw AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20,8 % | 6 250 |
| Uran Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16,7 % | 5 000 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917867909/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917867909/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917867909",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "KNUT ELLINGVÅG OG SØNNER AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 41.67,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "ROBEKK AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 20.83, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917867909" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Næringsveien 18 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Næringsveien 18 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Næringsveien 18 AS eier Knut Ellingvåg Og Sønner AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Næringsveien 18 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Averøy | − |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.11.2019 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 26.11.2019 | Revisor ↗ |
| 4.7.2019 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917867909/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917867909/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917867909",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917867909" })Spør AI-assistenten
Når ble Næringsveien 18 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Næringsveien 18 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Næringsveien 18 AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 14,1 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 6,92 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 6,08 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 22,5 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917867909/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917867909/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917867909",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64570,
"revenue": { "value": 774312, "percentile": 0.5631 },
"operating_margin": { "value": 0.5656, "percentile": 0.6603 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917867909" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Næringsveien 18 AS blant de 64570 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Næringsveien 18 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Næringsveien 18 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+9 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Næringsveien 18 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Næringsveien 18 AS?
Det er registrert 76 560 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 82 i Averøy.
Er Næringsveien 18 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 40 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 632 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Næringsveien 18 AS?
Næringsveien 18 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Næringsveien 18 AS?
Daglig leder i Næringsveien 18 AS er Tommy Vebenstad, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Næringsveien 18 AS?
Kurt Åge Ellingvåg er registrert som styreleder i Næringsveien 18 AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Næringsveien 18 AS?
Næringsveien 18 AS eies i hovedsak av Knut Ellingvåg Og Sønner AS (41,7 %). Totalt er det registrert 4 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Næringsveien 18 AS?
Næringsveien 18 AS hadde i 2025 en omsetning på 774 312 kr og et overskudd på 136 022 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Næringsveien 18 AS?
Næringsveien 18 AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Næringsveien 18 AS?
Organisasjonsnummeret til Næringsveien 18 AS er 917 867 909. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 12.10.2016.
Hvem fører regnskapet til Næringsveien 18 AS?
Fosna Regnskap AS er registrert som regnskapsfører for Næringsveien 18 AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.