Jv 140 Snr 1 AS
- Omsetning
- 2,3 mill
- +1,8 %
- Resultat
- 1,4 mill
- −7 %
Om Jv 140 Snr 1 AS
Jv 140 Snr 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Morten Gøran Holck er daglig leder, og Tor Albert Thommesen er styreleder. I 2025 hadde Jv 140 Snr 1 AS en omsetning på 2,33 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,45 mill kr. Egenkapitalen var 8,92 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bomøbler Eiendom Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 841 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim, og ett av 76 536 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 629 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie av eiendom.
Formål
Besittelse og utleie av fast eiendom, og det som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/917858276
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917858276" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917858276",
"name": "JV 140 SNR 1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917858276" })Spør AI-assistenten
Er Jv 140 Snr 1 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Jv 140 Snr 1 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Jv 140 Snr 1 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1,8 % fra 2024 · +14,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,33 mill kr | 1,75 mill kr | 1,45 mill kr | 10,20 mill kr | 8,92 mill kr | 1,28 mill kr |
| 2024 | 2,29 mill kr | 1,81 mill kr | 1,55 mill kr | 10,26 mill kr | 9,12 mill kr | 1,14 mill kr |
| 2023 | 2,21 mill kr | 1,73 mill kr | 1,38 mill kr | 11,87 mill kr | 9,20 mill kr | 2,67 mill kr |
| 2022 | 2,11 mill kr | 1,63 mill kr | 1,35 mill kr | 12,12 mill kr | 9,27 mill kr | 2,85 mill kr |
| 2021 | 2,03 mill kr | 1,63 mill kr | 1,32 mill kr | 12,20 mill kr | 9,32 mill kr | 2,88 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIRegnskapet for 2025 inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,5 mill kr (25 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 73 000 kr (1 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 87 000 kr
API og MCPGET /company/917858276/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917858276/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917858276",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2328192,
"operating_profit": 1748922,
"net_profit": 1445106,
"equity": 8915281,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2287824,
"operating_profit": 1805846,
"net_profit": 1554138,
"equity": 9121577,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917858276" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Jv 140 Snr 1 AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Jv 140 Snr 1 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Jv 140 Snr 1 AS per år.
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 13.10.2022Styre
1Sist endret 11.10.2016API og MCPGET /company/917858276/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917858276/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917858276",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917858276" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Jv 140 Snr 1 AS?
List alle roller i Jv 140 Snr 1 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Jv 140 Snr 1 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bomøbler Eiendom Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917858276/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917858276/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917858276",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "BOMØBLER EIENDOM HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917858276" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Jv 140 Snr 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Jv 140 Snr 1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Jv 140 Snr 1 AS eier Bomøbler Eiendom Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Bomøbler Eiendom Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/917858276/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917858276/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917858276",
"chain": [
{ "org_no": "924329327", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "917849846", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "917858276", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "917858276" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Jv 140 Snr 1 AS?
Hvem eier Jv 140 Snr 1 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Jv 140 Snr 1 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Jv 140 Snr 1 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Trondheim | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.10.2022 | Signatur ↗ |
| 13.10.2022 | Daglig leder ↗ |
| 13.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917858276/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917858276/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917858276",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917858276" })Spør AI-assistenten
Når leverte Jv 140 Snr 1 AS sist godkjent årsregnskap?
Har Jv 140 Snr 1 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Jv 140 Snr 1 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 5,4 % av driftsinntektene — 13,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 75,1 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 62,1 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 87,4 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 6,68 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,14 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,2 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,8 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 5,4 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 19,4 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917858276/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917858276/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917858276",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 2328192, "percentile": 0.7626 },
"operating_margin": { "value": 0.7512, "percentile": 0.8731 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917858276" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Jv 140 Snr 1 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Jv 140 Snr 1 AS på i bransjen?
Hvor ligger Jv 140 Snr 1 AS blant de 64535 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+30 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Jv 140 Snr 1 AS
Hvor stor er bransjen Jv 140 Snr 1 AS tilhører?
Jv 140 Snr 1 AS er ett av 2 841 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim, og ett av 76 536 på landsbasis.
Hvor lenge har Jv 140 Snr 1 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Jv 140 Snr 1 AS ble etablert i 2016 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 40 % av selskapene i bransjen.
Er Jv 140 Snr 1 AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Jv 140 Snr 1 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Jv 140 Snr 1 AS?
Organisasjonsformen til Jv 140 Snr 1 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Jv 140 Snr 1 AS?
Morten Gøran Holck er registrert som daglig leder i Jv 140 Snr 1 AS.
Hvem eier Jv 140 Snr 1 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Bomøbler Eiendom Holding AS største eier i Jv 140 Snr 1 AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Jv 140 Snr 1 AS for i 2025?
I 2025 omsatte Jv 140 Snr 1 AS for 2,33 mill kr, opp 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,45 mill kr.
Er Jv 140 Snr 1 AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2017. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.