Maura Legesenter AS
- Omsetning
- 3,7 mill
- +0,3 %
- Resultat
- 31 367
- +33,8 %
- Ansatte
- 5
Om Maura Legesenter AS
Maura Legesenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nannestad, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Allmennlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Seyed Ebrahim Alavi er daglig leder, og Seyed Ebrahim Alavi er styreleder. Selskapet er ett av 25 innen allmennlegetjenester i Nannestad, og ett av 16 656 i Norge. Det er eldre enn 59 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Drift av legesenter.
Formål
Legesenter innen allmenn legetjeneste, investering og deltakelse i eiendom og andre selskaper, samt alt annet som naturlig faller inn under dette.
AI-sammendrag
Veksten på 6% til 4 mill. kr er moderat positiv, men en egenkapitalandel under bransjesnitt kombinert med en svak driftsmargin på kun 23K kr nettoresultat signaliserer begrenset finansiell buffer for et legesenter med fem ansatte. Eierskapsstrukturen er spredt med største aksjonær på kun 25%, og signaturrett forbeholdt styret i fellesskap tyder på kollegial styringsmodell typisk for legekollektiver.
API og MCPGET /company/917811032
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917811032" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917811032",
"name": "MAURA LEGESENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.210",
"nace_desc": "Allmennlegetjenester",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "NANNESTAD", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917811032" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Maura Legesenter AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Maura Legesenter AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Nannestad holder Maura Legesenter AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0,3 % fra 2024 · +26,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,70 mill kr | 38 756 kr | 31 367 kr | 450 413 kr | 229 358 kr | 221 056 kr |
| 2024 | 3,69 mill kr | 33 030 kr | 23 450 kr | 637 471 kr | 197 991 kr | 439 480 kr |
| 2023 | 3,47 mill kr | 2 492 kr | −2 195 kr | 426 042 kr | 174 541 kr | 251 502 kr |
| 2022 | 3,49 mill kr | 133 146 kr | 114 530 kr | 455 253 kr | 176 736 kr | 278 518 kr |
| 2021 | 2,92 mill kr | −69 111 kr | −69 111 kr | 284 018 kr | 62 206 kr | 221 812 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 67 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 32 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 68 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/917811032/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917811032/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917811032",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 3702303, "operating_profit": 38756, "net_profit": 31367, "equity": 229358, … },
{ "year": 2024, "revenue": 3690528, "operating_profit": 33030, "net_profit": 23450, "equity": 197991, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917811032" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Maura Legesenter AS per år.
Hvordan har omsetningen til Maura Legesenter AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Maura Legesenter AS i 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 30.09.2016Styre
4Sist endret 16.06.2025Regnskapsfører
1Sist endret 30.09.2023API og MCPGET /company/917811032/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917811032/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917811032",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917811032" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Maura Legesenter AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Maura Legesenter AS?
Hvem er regnskapsfører for Maura Legesenter AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Maymunah Ghulam25 %
- Christoffer Landfald Sandvikhadde 25 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Irfan Sharif Shakoori | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 7 500 |
| Maymunah Ghulam | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 7 500 |
| Ole Marius Gaasø | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 7 500 |
| Seyed Ebrahim Alavi | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 7 500 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917811032/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917811032/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917811032",
"shareholders": [
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917811032" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Maura Legesenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Maura Legesenter AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Maura Legesenter AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Maura Legesenter AS | BEDR | Allmennlegetjenester | Nannestad | 5 |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2025 | Styre ↗ |
| 2.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.3.2023 | Styre ↗ |
| 25.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.3.2021 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917811032/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917811032/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917811032",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-16", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917811032" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Maura Legesenter AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Maura Legesenter AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Maura Legesenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Stilling utlystFastlegehjemmel i selvstendig næringsdrift ved Maura legesenter
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 67,0 % av driftsinntektene — 32,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,0 % | 7,7 % |
| Resultatmargin | 0,8 % | 7,2 % |
| Egenkapitalandel | 50,9 % | 44,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,04 | 1,41 |
| Gjeldsgrad | 0,96 | 0,80 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,7 % | 21,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,3 % | +2,2 % |
| Omsetning per ansatt | 740 460,6 kr | 768 896,521 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 32,0 % | 43,5 % |
| Annen driftskostnad | 67,0 % | 34,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917811032/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917811032/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917811032",
"nace_code": "86.210",
"industry_count": 2217,
"revenue": { "value": 3702303, "percentile": 0.6188 },
"operating_margin": { "value": 0.0105, "percentile": 0.365 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917811032" })Spør AI-assistenten
Er Maura Legesenter AS blant de største selskapene innen allmennlegetjenester?
Hvor solid er Maura Legesenter AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Maura Legesenter AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Maura Legesenter AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Maura Legesenter AS?
Det er registrert 16 656 selskaper i Norge innen allmennlegetjenester, hvorav 25 i Nannestad.
Er Maura Legesenter AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 59 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 596 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Maura Legesenter AS et aktivt selskap?
Maura Legesenter AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Maura Legesenter AS?
Daglig leder i Maura Legesenter AS er Seyed Ebrahim Alavi, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Maura Legesenter AS?
Maura Legesenter AS eies i hovedsak av Irfan Sharif Shakoori (25 %). Totalt er det registrert 4 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Maura Legesenter AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,70 mill kr. Egenkapitalen var 229 358 kr ved årsslutt.
Hva er organisasjonsnummeret til Maura Legesenter AS?
Organisasjonsnummeret til Maura Legesenter AS er 917 811 032. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 30.09.2016.
Hvem fører regnskapet til Maura Legesenter AS?
Azets Insight AS er registrert som regnskapsfører for Maura Legesenter AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.