Presserv Holding AS
- Omsetning
- 13,0 mill
- −9,5 %
- Resultat
- −10 000
- −102,4 %
Om Presserv Holding AS
Presserv Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med kjemiske produkter. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Tor Erling Gunnerød er styrets leder. Selskapet er ett av 10 innen engroshandel med kjemiske produkter i Stavanger, og ett av 418 i Norge. Det ble etablert samme år som 14 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (64 %).
Aktivitet
Virksomhet innenfor utvikling og investering i andre selskaper og alt som står i forbindelse med de forannevnte virksomheter.
Formål
Selskapets formål er å drive virksomhet innenfor utvikling og investering i andre selskaper og alt som står i forbindelse med de forannevnte virksomheter.
AI-sammendrag
Egenkapitalandelen på hele 94% (189M kr av 201M kr i eiendeler) signaliserer en konservativ og solid holdingstruktur tilpasset langsiktig investerings- og utviklingsvirksomhet. Kontrollert av PRESERVATION HOLDING AS med 77,8% eierandel er selskapet tydelig forankret i et hierarkisk konsern, der signaturrett hos styrets leder alene understreker sentralisert styring. Omsetningsnedgangen på 9% og et tilnærmet nullresultat indikerer at holdingselskapet er i en konsolideringsfase snarere enn aktiv vekst.
API og MCPGET /company/917797331
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917797331" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917797331",
"name": "PRESSERV HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.850",
"nace_desc": "Engroshandel med kjemiske produkter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917797331" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Presserv Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Presserv Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Presserv Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · −9,5 % fra 2023 · +49,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 13,01 mill kr | 4 000 kr | −10 000 kr | 200,76 mill kr | 188,57 mill kr | 12,19 mill kr |
| 2023 | 14,37 mill kr | 773 748 kr | 416 792 kr | 194,29 mill kr | 188,58 mill kr | 5,71 mill kr |
| 2022 | 11,66 mill kr | −67 000 kr | −307 000 kr | 193,71 mill kr | 188,17 mill kr | 5,54 mill kr |
| 2021 | 10,19 mill kr | −847 000 kr | −201 000 kr | 192,56 mill kr | 188,47 mill kr | 4,09 mill kr |
| 2020 | 8,71 mill kr | 349 000 kr | 399 000 kr | 189,46 mill kr | 188,67 mill kr | 789 000 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 94 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
- Til gode hos konsernselskaper
- 11 mill kr (5 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 12 mill kr (6 % av balansen)
API og MCPGET /company/917797331/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917797331/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917797331",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 13011000,
"operating_profit": 4000,
"net_profit": -10000,
"equity": 188574000,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 14373198,
"operating_profit": 773748,
"net_profit": 416792,
"equity": 188581969,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917797331" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Presserv Holding AS utviklet seg fra 2020 til 2024?
Hva var driftsmarginen til Presserv Holding AS i 2024?
Hvor mye falt omsetningen til Presserv Holding AS fra 2023 til 2024, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre7
Styre
5Sist endret 03.06.2021Regnskapsfører
1Sist endret 20.04.2026Revisor
1Sist endret 30.03.2023API og MCPGET /company/917797331/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917797331/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917797331",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917797331" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Presserv Holding AS?
Hvem er regnskapsfører for Presserv Holding AS?
List alle roller i Presserv Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Preservation Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 77,8 % | 150 614 |
| Lilland Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,5 % | 18 303 |
| Allan Durham | Person | Ordinære aksjer | 6,0 % | 11 557 |
| Salkin AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,4 % | 6 555 |
| Greenhard B.v | Selskap | Ordinære aksjer | 1,1 % | 2 061 |
| Eric Van Meerendonk | Person | Ordinære aksjer | 0,8 % | 1 541 |
| Front Sport AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,6 % | 1 172 |
| Presserv Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,5 % | 997 |
| Walderama Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,4 % | 733 |
9 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024
API og MCPGET /company/917797331/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917797331/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917797331",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "PRESERVATION HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 77.82,
"year": 2024,
…
},
{ "shareholder_name": "LILLAND INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 9.46, "year": 2024, … },
…
],
"total": 9
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917797331" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Presserv Holding AS eier Preservation Holding AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Presserv Holding AS?
Er Presserv Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Datterselskaper av Presserv Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/917797331/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917797331/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917797331",
"chain": [
{ "org_no": "917797331", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "917797331" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Presserv Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Presserv Holding AS | BEDR | Engroshandel med kjemiske produkter | Stavanger | − |
Kunngjøringer38
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.3.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.9.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.3.2023 | Revisor ↗ |
| 9.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2021 | Styre ↗ |
| 2.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.2.2020 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917797331/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917797331/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917797331",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-08-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2024-07-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917797331" })Spør AI-assistenten
Når leverte Presserv Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Presserv Holding AS sist endret?
Har Presserv Holding AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 94,5 % av driftsinntektene — 79,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,0 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | -0,1 % | 2,7 % |
| Egenkapitalandel | 93,9 % | 41,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,06 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,06 | 1,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,0 % | 13,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -9,5 % | +2,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 3,9 % | 15,7 % |
| Annen driftskostnad | 94,5 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 1,7 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917797331/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917797331/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917797331",
"nace_code": "46.850",
"industry_count": 281,
"revenue": { "value": 13011000, "percentile": 0.6787 },
"operating_margin": { "value": 0.0003, "percentile": 0.3379 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917797331" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Presserv Holding AS blant de 281 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Presserv Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Presserv Holding AS blant de største selskapene innen engroshandel med kjemiske produkter?
Immaterielle rettigheter
Presserv Holding AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| smart stacking ↗ | 201706528 | − | Henlagt | − |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
PRESSERV HOLDING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Presserv Group AS | Stavanger | 100,0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Presserv Holding AS
Hvor stor er bransjen Presserv Holding AS tilhører?
Presserv Holding AS er ett av 10 selskaper innen engroshandel med kjemiske produkter i Stavanger, og ett av 418 på landsbasis.
Hvor lenge har Presserv Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Presserv Holding AS ble etablert i 2016 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 39 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Presserv Holding AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for engroshandel med kjemiske produkter er en driftsmargin på 3,5 %. Presserv Holding AS lå på 0 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Presserv Holding AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Presserv Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Presserv Holding AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2024 er Preservation Holding AS største eier i Presserv Holding AS med 77,8 % av aksjene. Nest størst er Lilland Invest AS med 9,5 %.
Går Presserv Holding AS med overskudd?
I 2024 omsatte Presserv Holding AS for 13,01 mill kr, ned 9 % fra 2023. Årsresultatet ble et underskudd på 10 000 kr.
Hvor stor aksjekapital har Presserv Holding AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Presserv Holding AS er 193 533 kr (193 533 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Presserv Holding AS?
I Enhetsregisteret er Presserv Holding AS registrert med regnskapsfører Enora AS og revisor Pricewaterhousecoopers AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.