Stabburveien AS
Org.nr 917778280
Om Stabburveien AS
Stabburveien AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Fredrik Harloff er styrets leder. I 2025 hadde Stabburveien AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 768 kr. Egenkapitalen var 336 929 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fredrik Harloff med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 687 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Bergen, og ett av 14 394 i Norge. Det er eldre enn 56 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Utvikling av boligprosjekt. Etablering av og eierskap i selskap for kjøp og utvikling av eiendom.
Formål
Selskapets virksomhet er eiendomsutvikling, investeringer, og drift av eiendom.
API og MCPGET /company/917778280
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917778280" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917778280",
"name": "STABBURVEIEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917778280" })Spør AI-assistenten
Er Stabburveien AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Stabburveien AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Stabburveien AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −17 931 kr | 768 kr | 336 929 kr | 336 929 kr | 0 kr |
| 2024 | 0 kr | −10 981 kr | −10 610 kr | 338 024 kr | 336 162 kr | 1 862 kr |
| 2023 | 0 kr | −6 914 kr | −2 320 kr | 346 846 kr | 346 772 kr | 75 kr |
| 2022 | 0 kr | −8 433 kr | −29 840 kr | 350 777 kr | 349 093 kr | 1 685 kr |
| 2021 | 0 kr | −7 052 kr | 27 053 kr | 378 933 kr | 378 933 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 23 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/917778280/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917778280/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917778280",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -17931, "net_profit": 768, "equity": 336929, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -10981, "net_profit": -10610, "equity": 336162, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917778280" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stabburveien AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stabburveien AS per år.
Hvordan har omsetningen til Stabburveien AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre2
Styre
2Sist endret 26.09.2016API og MCPGET /company/917778280/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917778280/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917778280",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917778280" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Stabburveien AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Stabburveien AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fredrik Harloff | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 15 000 |
| Lene Thowsen Harloff | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 15 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917778280/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917778280/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917778280",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917778280" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stabburveien AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Stabburveien AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Stabburveien AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917778280/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917778280/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917778280",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917778280" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Stabburveien AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stabburveien AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stabburveien AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 20,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,2 % | -0,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917778280/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917778280/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917778280",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13703,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0038 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917778280" })Spør AI-assistenten
Er Stabburveien AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Hvor solid er Stabburveien AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Stabburveien AS blant de 13703 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
STABBURVEIEN AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Ipaddle AS | Bergen | 42.5 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Bonheur ASA | Oslo | 0.0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Scatec ASA | Oslo | 0.0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Stabburveien AS
Hvor stor er bransjen Stabburveien AS tilhører?
Stabburveien AS er ett av 687 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Bergen, og ett av 14 394 på landsbasis.
Hvor lenge har Stabburveien AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stabburveien AS ble etablert i 2016 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 56 % av selskapene i bransjen.
Er Stabburveien AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stabburveien AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem eier Stabburveien AS?
Stabburveien AS eies i hovedsak av Fredrik Harloff (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Stabburveien AS for i 2025?
I 2025 omsatte Stabburveien AS for 0 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 768 kr.
Hvor lønnsom er driften i Stabburveien AS?
Driftsresultatet for 2025 var −17 931 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Stabburveien AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Stabburveien AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvorfor har ikke Stabburveien AS revisor?
Det er ikke registrert revisor for Stabburveien AS — selskapet har benyttet adgangen mindre aksjeselskaper har til å fravelge revisjon.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.