Curare AS
- Omsetning
- 0
- −100 %
- Resultat
- −1,1 mill
- −106,4 %
Om Curare AS
Curare AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Marius Juul Møller er styrets leder. I 2025 hadde Curare AS en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,09 mill kr. Egenkapitalen var 43,90 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fossekallen Invest AS med 33,8 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 887 innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Oslo, og ett av 14 173 i Norge. Det er eldre enn 57 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (96 %).
Aktivitet
Handel med og investering i fast eiendom, verdipapirer og andre formuesobjekter.
Formål
Investere i verdipapirer og andre formuesobjekter, herunder deltagelse i andre selskaper med lignede virksomhet.
API og MCPGET /company/917763925
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917763925" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917763925",
"name": "CURARE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.110",
"nace_desc": "Kjøp og salg av egen fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917763925" })Spør AI-assistenten
Når ble Curare AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Curare AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Curare AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −100 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −272 800 kr | −1,09 mill kr | 44,42 mill kr | 43,90 mill kr | 525 923 kr |
| 2024 | 19,65 mill kr | 19,34 mill kr | 17,01 mill kr | 53,44 mill kr | 50,48 mill kr | 2,97 mill kr |
| 2023 | 10,05 mill kr | 9,82 mill kr | 8,62 mill kr | 58,20 mill kr | 51,00 mill kr | 7,20 mill kr |
| 2022 | 2,03 mill kr | 1,81 mill kr | 3,32 mill kr | 59,65 mill kr | 57,37 mill kr | 2,28 mill kr |
| 2021 | 16,44 mill kr | 16,15 mill kr | 12,12 mill kr | 71,45 mill kr | 55,96 mill kr | 15,48 mill kr |
Balanse
2025API og MCPGET /company/917763925/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917763925/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917763925",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -272800, "net_profit": -1094863, "equity": 43898084, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 19648379,
"operating_profit": 19344000,
"net_profit": 17005428,
"equity": 50476338,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917763925" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Curare AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Curare AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Curare AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre6
Styre
3Sist endret 02.12.2016Regnskapsfører
1Sist endret 21.12.2016Revisor
1Sist endret 02.12.2016Forretningsfører
1Sist endret 21.12.2016API og MCPGET /company/917763925/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917763925/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917763925",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917763925" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Curare AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Curare AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Curare AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Farvatn Venture AS13,5 %
- Aseo AShadde 13,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fossekallen Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,8 % | 30 000 |
| Jgr Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,8 % | 30 000 |
| Farvatn Venture AS | Selskap | Ordinære aksjer | 13,5 % | 12 000 |
| Gaius AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,8 % | 6 000 |
| Mallin Venture AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,8 % | 6 000 |
| Thesaurus AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,7 % | 2 400 |
| Fagertun Industrier AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,4 % | 1 200 |
| Lt Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,4 % | 1 200 |
8 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917763925/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917763925/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917763925",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "FOSSEKALLEN INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 33.78,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "JGR HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.78, "year": 2025, … },
…
],
"total": 8
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917763925" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Curare AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Curare AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Curare AS eier Fossekallen Invest AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 8 flere eiere ↓Vis færre ↑
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Curare AS | BEDR | Kjøp og salg av egen fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer55
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.10.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.8.2021 | Kapital ↗ |
| 12.8.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 21.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.1.2021 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917763925/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917763925/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917763925",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917763925" })Spør AI-assistenten
Når leverte Curare AS sist godkjent årsregnskap?
Har Curare AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Curare AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 1,5 % av driftsinntektene — 7,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 98,8 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 4,16 | 2,51 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | -2,5 % | 1,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -100,0 % | -4,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 1,5 % | 9,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917763925/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917763925/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917763925",
"nace_code": "68.110",
"industry_count": 12527,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0031 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917763925" })Spør AI-assistenten
Er Curare AS blant de største selskapene innen kjøp og salg av egen fast eiendom?
Hvor solid er Curare AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Curare AS blant de 12527 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+187 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Curare AS
Hvor stor er bransjen Curare AS tilhører?
Curare AS er ett av 2 887 selskaper innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Oslo, og ett av 14 173 på landsbasis.
Hvor lenge har Curare AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Curare AS ble etablert i 2016 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 57 % av selskapene i bransjen.
Er Curare AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Curare AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Curare AS?
Organisasjonsformen til Curare AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Curare AS?
Styrets leder i Curare AS er Marius Juul Møller. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Curare AS?
Curare AS eies i hovedsak av Fossekallen Invest AS (33,8 %). Totalt er det registrert 8 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Curare AS for i 2025?
Curare AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et underskudd på 1,09 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Curare AS?
I Enhetsregisteret er Curare AS registrert med regnskapsfører Permian Business Partner AS og revisor Ernst & Young AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.