Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Hendrick's AS

Org.nr 917727147
Omsetning
0
2025
Resultat
2,2 mill
−0,5 %
Mer

Om Hendrick's AS

Hendrick's AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Henrik Sætrang er styrets leder. I 2025 hadde Hendrick's AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 2,18 mill kr. Egenkapitalen var 5,70 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Henrik Sætrang med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 230 innen andre egeninvesteringsselskaper i Oslo, og ett av 13 766 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 040 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (100 %).

Aktivitet

Investering i verdipapirer.

Formål

Investere i andre selskaper og det som naturlig står i forbindelse med dette.

API og MCPGET /company/917727147

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917727147" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917727147",
  "name": "HENDRICK'S AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "64.323",
  "nace_desc": "Andre egeninvesteringsselskaper",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "917727147" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Hendrick's AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Hendrick's AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Hendrick's AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−13 698 kr2,18 mill kr5,71 mill kr5,70 mill kr11 983 kr
20240 kr−12 669 kr2,19 mill kr5,00 mill kr4,99 mill kr3 239 kr
20230 kr−13 095 kr2,18 mill kr4,32 mill kr4,32 mill kr732 kr
20220 kr−11 838 kr1,57 mill kr3,72 mill kr3,42 mill kr305 406 kr
20210 kr−11 840 kr1,40 mill kr3,84 mill kr2,93 mill kr917 269 kr

Balanse

2025
Eiendeler5,71 mill kr
Anleggsmidler38 %2,15 mill krOmløpsmidler62 %3,57 mill kr
Egenkapital og gjeld5,71 mill kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 krOpptjent egenkapital99 %5,67 mill krKortsiktig gjeld0 %11 983 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader13 698 kr
Finansinntekter2,20 mill kr
Finanskostnader61 kr
Netto finans2,20 mill kr
Ordinært resultat før skatt2,19 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

For 2025 ble det meste av årsresultatet avsatt til utbytte.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 62 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/917727147/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917727147/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917727147",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -13698, "net_profit": 2175424, "equity": 5700547, … },
    { "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -12669, "net_profit": 2186404, "equity": 4993124, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "917727147" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hendrick's AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Hendrick's AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Hendrick's AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre1

Styre

1Sist endret 15.09.2016
Styrets lederSignaturProkura
API og MCPGET /company/917727147/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917727147/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917727147",
  "roles": [
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "917727147" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Hendrick's AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Hendrick's AS?

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Henrik SætrangPersonOrdinære aksjer100,0 %30 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/917727147/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917727147/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917727147",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "917727147" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Hendrick's AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor mange aksjonærer har Hendrick's AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Kunngjøringer11

API og MCPGET /company/917727147/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917727147/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917727147",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917727147" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Hendrick's AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Hendrick's AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Hendrick's AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel99,8 %95,9 %
Likviditetsgrad297,5314,50
Gjeldsgrad0,000,03
Egenkapitalrentabilitet38,2 %7,0 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/917727147/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917727147/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917727147",
  "nace_code": "64.323",
  "industry_count": 13717,
  "revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0019 },
  "operating_margin": null,
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "917727147" })

Spør AI-assistenten

  • Er Hendrick's AS blant de største selskapene innen andre egeninvesteringsselskaper?
  • Hvor solid er Hendrick's AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvor ligger Hendrick's AS blant de 13717 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Investeringer

HENDRICK'S AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Obe Holding ASOslo4,0 %20232025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Godt å vite om Hendrick's AS

Hvor stor er bransjen Hendrick's AS tilhører?

Hendrick's AS er ett av 3 230 selskaper innen andre egeninvesteringsselskaper i Oslo, og ett av 13 766 på landsbasis.

Hvor lenge har Hendrick's AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Hendrick's AS ble etablert i 2016 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 26 % av selskapene i bransjen.

Hva er statusen til Hendrick's AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Hendrick's AS i Brønnøysundregistrene.

Hvilken bransje tilhører Hendrick's AS?

Hendrick's AS er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper (næringskode 64.323). Registrert aktivitet: Investering i verdipapirer.

Hva betyr organisasjonsformen AS?

Organisasjonsformen til Hendrick's AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvilke eiere står bak Hendrick's AS?

Hendrick's AS eies i hovedsak av Henrik Sætrang (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hva omsatte Hendrick's AS for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 5,70 mill kr ved årsslutt.

Hvor lønnsom er driften i Hendrick's AS?

Driftsresultatet for 2025 var −13 698 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner