Lura Bolig AS
- Omsetning
- 996 097
- +7,4 %
- Resultat
- 473 171
- +50,2 %
Om Lura Bolig AS
Lura Bolig AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Christian Alexander Horneman Wist er styrets leder. I 2025 hadde Lura Bolig AS en omsetning på 996 097 kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 473 171 kr. Egenkapitalen var 17,39 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hent Eiendom AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 600 innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Trondheim, og ett av 14 172 i Norge. Det er eldre enn 58 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (96 %).
Aktivitet
Eiendom og alt som dertil hører til.
Formål
Erverv, planlegging og prosjektering, utbygging, salg, drift og utleie av eiendom og bygg. Videre har selskapet til formål å organisere eller delta i tiltak eller selskap som har sammenheng med ovennevnte formål.
API og MCPGET /company/917655847
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917655847" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917655847",
"name": "LURA BOLIG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.110",
"nace_desc": "Kjøp og salg av egen fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917655847" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Lura Bolig AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Lura Bolig AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Trondheim holder Lura Bolig AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +7,4 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 996 097 kr | 436 365 kr | 473 171 kr | 17,46 mill kr | 17,39 mill kr | 63 892 kr |
| 2024 | 927 595 kr | 366 006 kr | 314 936 kr | 16,93 mill kr | 16,92 mill kr | 16 065 kr |
| 2023 | 891 032 kr | 357 791 kr | 311 819 kr | 16,60 mill kr | 16,60 mill kr | 0 kr |
| 2022 | 418 500 kr | −315 864 kr | −236 731 kr | 16,34 mill kr | 16,29 mill kr | 45 551 kr |
| 2021 | 0 kr | −523 611 kr | −406 885 kr | 16,58 mill kr | 16,53 mill kr | 52 209 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 54 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 17 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/917655847/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917655847/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917655847",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 996097,
"operating_profit": 436365,
"net_profit": 473171,
"equity": 17392027,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 927595,
"operating_profit": 366006,
"net_profit": 314936,
"equity": 16918856,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917655847" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Lura Bolig AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lura Bolig AS per år.
Hvordan har omsetningen til Lura Bolig AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Styre
4Sist endret 22.09.2018Revisor
1Sist endret 02.09.2016API og MCPGET /company/917655847/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917655847/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917655847",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917655847" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Lura Bolig AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Lura Bolig AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Lura Bolig AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Hent Eiendom AS50 %
- Lurabyen Eiendom AS100 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hent Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 000 |
| Lurabyen Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917655847/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917655847/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917655847",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HENT EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "LURABYEN EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917655847" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Lura Bolig AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Lura Bolig AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Lura Bolig AS eier Hent Eiendom AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 9 flere eiere ↓Vis færre ↑
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lura Bolig AS | BEDR | Kjøp og salg av egen fast eiendom | Trondheim | − |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.5.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.12.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917655847/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917655847/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917655847",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917655847" })Spør AI-assistenten
Når ble Lura Bolig AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Lura Bolig AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Lura Bolig AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,6 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 52,76 | 2,50 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,7 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917655847/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917655847/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917655847",
"nace_code": "68.110",
"industry_count": 12525,
"revenue": { "value": 996097, "percentile": 0.8436 },
"operating_margin": { "value": 0.4381, "percentile": 0.6441 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917655847" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Lura Bolig AS blant de 12525 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Lura Bolig AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Lura Bolig AS blant de største selskapene innen kjøp og salg av egen fast eiendom?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+98 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Lura Bolig AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lura Bolig AS?
Det er registrert 14 172 selskaper i Norge innen kjøp og salg av egen fast eiendom, hvorav 600 i Trondheim.
Er Lura Bolig AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 58 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 643 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Lura Bolig AS et aktivt selskap?
Lura Bolig AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Lura Bolig AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Lura Bolig AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Hent Eiendom AS største eier i Lura Bolig AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Lurabyen Eiendom AS med 50 %.
Hvordan går det økonomisk med Lura Bolig AS?
I 2025 omsatte Lura Bolig AS for 996 097 kr, opp 7 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 473 171 kr.
Hva er driftsresultatet til Lura Bolig AS?
I 2025 hadde Lura Bolig AS et driftsresultat på 436 365 kr.
Hvor solid er balansen til Lura Bolig AS?
Egenkapitalen i Lura Bolig AS var 17,39 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 99,6 % av totalkapitalen.
Hva er organisasjonsnummeret til Lura Bolig AS?
Lura Bolig AS har organisasjonsnummer 917 655 847. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvem er revisor for Lura Bolig AS?
Pricewaterhousecoopers AS er registrert som revisor for Lura Bolig AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.