Næringsregnskap AS
- Omsetning
- 3,4 mill
- +2,4 %
- Resultat
- 115 456
- +4,5 %
Om Næringsregnskap AS
Næringsregnskap AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Målselv, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Regnskapsføring og bokføring. Virksomheten ble stiftet i 1980 og har vært i drift i 46 år. Leif Øverås er daglig leder, og Leif Øverås er styreleder. I 2025 hadde Næringsregnskap AS en omsetning på 3,35 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 115 456 kr. Egenkapitalen var −20 121 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jr Consult AS med 66,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen regnskapsføring og bokføring i Målselv, og ett av 4 337 i Norge. Det er eldre enn 98 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (72 %).
Aktivitet og formål
Regnskapsførsel og alt hva dermed står i for- bindelse med. Videre skal selskapet kunne delta i annen virksomhet med økonomisk formål.
API og MCPGET /company/917639426
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917639426" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917639426",
"name": "NÆRINGSREGNSKAP AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "69.202",
"nace_desc": "Regnskapsføring og bokføring",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MÅLSELV", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917639426" })Spør AI-assistenten
Er Næringsregnskap AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Næringsregnskap AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Næringsregnskap AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2019–2025 · +2,4 % fra 2024 · −16,1 % over 6 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,35 mill kr | 160 090 kr | 115 456 kr | 875 545 kr | −20 121 kr | 895 666 kr |
| 2024 | 3,27 mill kr | 179 400 kr | 110 489 kr | 671 365 kr | −435 739 kr | 1,11 mill kr |
| 2023 | 3,19 mill kr | 29 819 kr | −22 236 kr | 958 724 kr | −546 228 kr | 1,50 mill kr |
| 2020 | 4,19 mill kr | −343 337 kr | −275 395 kr | 1,25 mill kr | 0 kr | 1,44 mill kr |
| 2019 | 3,99 mill kr | −137 644 kr | −107 198 kr | 1,45 mill kr | 0 kr | 1,36 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 55 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 32 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 34 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/917639426/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917639426/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917639426",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3350199,
"operating_profit": 160090,
"net_profit": 115456,
"equity": -20121,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3270560,
"operating_profit": 179400,
"net_profit": 110489,
"equity": -435739,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917639426" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Næringsregnskap AS per år.
Hvordan har omsetningen til Næringsregnskap AS utviklet seg fra 2019 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Næringsregnskap AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
2Sist endret 26.05.2026Styre
2Sist endret 14.01.2019Revisor
1Sist endret 14.11.2009API og MCPGET /company/917639426/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917639426/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917639426",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917639426" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Næringsregnskap AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Næringsregnskap AS?
List alle roller i Næringsregnskap AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- Jr Consult AS66,7 %
- Kistefjell Invest AShadde 33,3 %
- Regnskap 1 AShadde 33,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jr Consult AS | Selskap | Ordinære aksjer | 66,7 % | 240 |
| Leif Øverås | Person | Ordinære aksjer | 33,3 % | 120 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917639426/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917639426/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917639426",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "JR CONSULT AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 66.67, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917639426" })Spør AI-assistenten
Er Næringsregnskap AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Næringsregnskap AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Næringsregnskap AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/917639426/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917639426/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917639426",
"chain": [
{ "org_no": "996078892", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "917639426", "owner_pct": 66.67, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "917639426" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Næringsregnskap AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Næringsregnskap AS | BEDR | Regnskapsføring og bokføring | Målselv | − |
Kunngjøringer48
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.5.2026 | Daglig leder ↗ |
| 20.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917639426/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917639426/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917639426",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-26", "type": "Daglig leder", … },
{ "dato": "2026-05-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917639426" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Næringsregnskap AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Næringsregnskap AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Næringsregnskap AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Stilling utlystStatsautorisert Regnskapsfører/Regnskapsfører
- Endring i roller og styre+Bente Marie Heggmo(Daglig leder)−Jan Roar Pedersen(Daglig leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Stilling utlystStatsautorisert Regnskapsfører/Regnskapsfører
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 38,8 % av driftsinntektene — 20,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,8 % | 10,6 % |
| Resultatmargin | 3,4 % | 9,7 % |
| Egenkapitalandel | -2,3 % | 46,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,69 | 1,63 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,4 % | +5,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 1,7 % | 3,6 % |
| Lønnskostnad | 54,7 % | 64,9 % |
| Annen driftskostnad | 38,8 % | 18,4 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917639426/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917639426/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917639426",
"nace_code": "69.202",
"industry_count": 3532,
"revenue": { "value": 3350199, "percentile": 0.6907 },
"operating_margin": { "value": 0.0478, "percentile": 0.3565 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917639426" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Næringsregnskap AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Næringsregnskap AS på i bransjen?
Hvor ligger Næringsregnskap AS blant de 3532 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
NÆRINGSREGNSKAP AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Nordpå AS | Målselv | 9,1 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Nasjonalt Senter For Nordlandshest /lyngshest AS | Målselv | 0,1 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Næringsregnskap AS
Hvor stor er bransjen Næringsregnskap AS tilhører?
Næringsregnskap AS er ett av 4 selskaper innen regnskapsføring og bokføring i Målselv, og ett av 4 337 på landsbasis.
Hvor lenge har Næringsregnskap AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Næringsregnskap AS ble etablert i 1980 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 98 % av selskapene.
Er Næringsregnskap AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Næringsregnskap AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Næringsregnskap AS?
Leif Øverås er registrert som daglig leder i Næringsregnskap AS.
Hvem er største aksjonær i Næringsregnskap AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Jr Consult AS største eier i Næringsregnskap AS med 66,7 % av aksjene. Nest størst er Leif Øverås med 33,3 %.
Går Næringsregnskap AS med overskudd?
I 2025 omsatte Næringsregnskap AS for 3,35 mill kr, opp 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 115 456 kr.
Hvor stor aksjekapital har Næringsregnskap AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Næringsregnskap AS er 150 000 kr, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.