- Omsetning
- 12,8 mill
- +97,5 %
- Resultat
- 1,6 mill
- +31 711 %
- Ansatte
- 6
Om Pava Bygg AS
Pava Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Pål Atle Solheimsnes er daglig leder, og Pål Atle Solheimsnes er styreleder. I 2025 hadde Pava Bygg AS en omsetning på 12,84 mill kr, en økning på 98 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,61 mill kr. Egenkapitalen var 78 419 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Engevika Boliger AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 683 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Bergen, og ett av 14 382 i Norge. Det er eldre enn 56 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Kjøp, salg, rehabilitering og drift av eiendommer.
Formål
Kjøpe og selge, rehabilitere, oppføre og utleie av boliger/bygg/eiendom, teknisk bistand innen eiendom og annet som står i forbindelse med dette. Selskapet kan og foreta investeringer i andre selskaper.
API og MCPGET /company/917622493
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917622493" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917622493",
"name": "PAVA BYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": 6,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917622493" })Spør AI-assistenten
Når ble Pava Bygg AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bergen holder Pava Bygg AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Pava Bygg AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +97,5 % fra 2024 · +0,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12,84 mill kr | 2,09 mill kr | 1,61 mill kr | 3,33 mill kr | 78 419 kr | 3,25 mill kr |
| 2024 | 6,50 mill kr | 4 697 kr | 5 069 kr | 1,66 mill kr | 144 926 kr | 1,52 mill kr |
| 2023 | 4,59 mill kr | 55 124 kr | 49 739 kr | 1,30 mill kr | 139 857 kr | 1,16 mill kr |
| 2022 | 13,08 mill kr | 243 017 kr | 193 121 kr | 2,45 mill kr | 140 206 kr | 2,30 mill kr |
| 2021 | 12,82 mill kr | 650 037 kr | 621 442 kr | 3,33 mill kr | 139 673 kr | 3,19 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 57 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 14 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 27 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,4 mill kr (42 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 2,2 mill kr (65 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 1,7 mill kr
API og MCPGET /company/917622493/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917622493/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917622493",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 12835618,
"operating_profit": 2094445,
"net_profit": 1612498,
"equity": 78419,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 6498319, "operating_profit": 4697, "net_profit": 5069, "equity": 144926, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917622493" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Pava Bygg AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Pava Bygg AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Pava Bygg AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 26.08.2016Styre
1Sist endret 26.08.2016Regnskapsfører
1Sist endret 26.08.2016Revisor
1Sist endret 07.09.2026API og MCPGET /company/917622493/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917622493/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917622493",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917622493" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Pava Bygg AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Pava Bygg AS?
Hvem er regnskapsfører for Pava Bygg AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- Engevika Boliger AS100 %
- Pål Atle Solheimsneshadde 66,7 %
- Fossedal AShadde 33,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Engevika Boliger AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917622493/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917622493/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917622493",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ENGEVIKA BOLIGER AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917622493" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Pava Bygg AS eier Engevika Boliger AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Pava Bygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Pava Bygg AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/917622493/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917622493/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917622493",
"chain": [
{ "org_no": "924985526", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "917622493", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "917622493" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Pava Bygg AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Pava Bygg AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Bergen | 6 |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.9.2026 | Revisor ↗ |
| 5.8.2026 | Manglende roller ↗ |
| 23.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.11.2024 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 16.11.2024 | Revisor ↗ |
| 11.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2022 | Revisor ↗ |
| 1.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917622493/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917622493/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917622493",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-07", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-08-05", "type": "Manglende roller", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917622493" })Spør AI-assistenten
Når leverte Pava Bygg AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Pava Bygg AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Pava Bygg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→6
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→5
- Endring i roller og styre+BDO AS(Revisor)
- Ny godkjenningNy registrering · Sentral godkjenning
- Godkjenning trukketFjernet fra registeret · Sentral godkjenning
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 56,7 % av driftsinntektene — 26,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 16,3 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | 12,6 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | 2,4 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,01 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 41,47 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2056,3 % | -0,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +97,5 % | -14,7 % |
| Omsetning per ansatt | 2,14 mill kr | 1,72 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 56,7 % | 82,7 % |
| Lønnskostnad | 13,5 % | 7,7 % |
| Annen driftskostnad | 12,8 % | 4,8 % |
| Avskrivninger | 0,6 % | 1,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917622493/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917622493/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917622493",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13691,
"revenue": { "value": 12835618, "percentile": 0.9217 },
"operating_margin": { "value": 0.1632, "percentile": 0.5892 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917622493" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Pava Bygg AS på i bransjen?
Hvor ligger Pava Bygg AS blant de 13691 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Pava Bygg AS sammenlignet med andre i bransjen?
Godkjenninger og registre
Pava Bygg AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 6 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Ansvarlig søker | (for alle typer tiltak) | 1 |
| Utførende | Murarbeid | 1 |
| Utførende | Plasstøpte betongkonstruksjoner | 1 |
| Utførende | Riving og miljøsanering | 1 |
| Utførende | Taktekkingsarbeid | 1 |
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Pava Bygg AS
Hvor stor er bransjen Pava Bygg AS tilhører?
Pava Bygg AS er ett av 683 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Bergen, og ett av 14 382 på landsbasis.
Hvor lenge har Pava Bygg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Pava Bygg AS ble etablert i 2016 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 56 % av selskapene i bransjen.
Er Pava Bygg AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Pava Bygg AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Pava Bygg AS?
Pål Atle Solheimsnes er registrert som daglig leder i Pava Bygg AS.
Hvem er styreleder i Pava Bygg AS?
Styrets leder i Pava Bygg AS er Pål Atle Solheimsnes.
Hvilke eiere står bak Pava Bygg AS?
Pava Bygg AS eies i hovedsak av Engevika Boliger AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Pava Bygg AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 12,84 mill kr, opp 98 % fra 2024. Egenkapitalen var 78 419 kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Pava Bygg AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Pava Bygg AS er 30 000 kr (300 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvilket org.nr har Pava Bygg AS?
Organisasjonsnummeret til Pava Bygg AS er 917 622 493. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 26.08.2016.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.