Haug + Maberg AS
- Omsetning
- 9,2 mill
- −28,7 %
- Resultat
- −1,5 mill
- 7 års regnskap
Om Haug + Maberg AS
Haug + Maberg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med innredningsartikler ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Søren Emil Maberg Kristensen er daglig leder, og Kari Haug Trulsen er styreleder. I 2025 hadde Haug + Maberg AS en omsetning på 9,21 mill kr, en nedgang på 29 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,50 mill kr. Egenkapitalen var 1,90 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kari Haug Trulsen med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 213 innen detaljhandel med innredningsartikler ikke nevnt annet sted i Oslo, og ett av 1 385 i Norge. Det er eldre enn 65 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (62 %).
Aktivitet og formål
Import, salg og montering av innredninger som kjøkken, bad og garderobe. Handel med hvitevarer og elektriske artikler som naturlig hører til under dette.
API og MCPGET /company/917607591
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917607591" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917607591",
"name": "HAUG + MABERG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.559",
"nace_desc": "Detaljhandel med innredningsartikler ikke nevnt annet sted",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917607591" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Haug + Maberg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Haug + Maberg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Haug + Maberg AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −28,7 % fra 2024 · −3,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,21 mill kr | −1,46 mill kr | −1,50 mill kr | 4,25 mill kr | 1,90 mill kr | 2,36 mill kr |
| 2024 | 12,90 mill kr | −356 027 kr | −528 036 kr | 5,88 mill kr | 3,40 mill kr | 2,48 mill kr |
| 2023 | 16,12 mill kr | −267 395 kr | −384 807 kr | 6,66 mill kr | 3,93 mill kr | 2,73 mill kr |
| 2022 | 24,05 mill kr | 3,08 mill kr | 2,62 mill kr | 9,99 mill kr | 4,32 mill kr | 5,67 mill kr |
| 2021 | 9,52 mill kr | 138 630 kr | 35 161 kr | 9,48 mill kr | 2,01 mill kr | 7,48 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 67 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 18 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/917607591/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917607591/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917607591",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 9205725,
"operating_profit": -1458028,
"net_profit": -1504113,
"equity": 1898082,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 12904944,
"operating_profit": -356027,
"net_profit": -528036,
"equity": 3402195,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917607591" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Haug + Maberg AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Haug + Maberg AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Haug + Maberg AS de siste årene.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 07.04.2020Styre
3Sist endret 04.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 04.01.2024Revisor
1Sist endret 24.08.2016API og MCPGET /company/917607591/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917607591/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917607591",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917607591" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Haug + Maberg AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Haug + Maberg AS?
Hvem er regnskapsfører for Haug + Maberg AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Søren Emil Maberg Kristensen50 %
- Søren Kristensenhadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kari Haug Trulsen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 100 |
| Søren Emil Maberg Kristensen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 100 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917607591/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917607591/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917607591",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917607591" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Haug + Maberg AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Haug + Maberg AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Haug + Maberg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Haug + Maberg AS | BEDR | Detaljhandel med innredningsartikler ikke nevnt annet sted | Oslo | − |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.11.2024 | Signatur ↗ |
| 13.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2023 | Styre ↗ |
| 12.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.11.2022 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 10.10.2022 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 20.9.2022 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 5.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917607591/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917607591/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917607591",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917607591" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Haug + Maberg AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Haug + Maberg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Haug + Maberg AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 24,3 % av driftsinntektene — 8,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -15,8 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | -16,3 % | 1,2 % |
| Egenkapitalandel | 44,6 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,66 | 1,29 |
| Gjeldsgrad | 1,24 | 1,48 |
| Egenkapitalrentabilitet | -79,2 % | 8,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -28,7 % | +6,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 67,5 % | 64,4 % |
| Lønnskostnad | 17,6 % | 18,4 % |
| Annen driftskostnad | 24,3 % | 15,5 % |
| Avskrivninger | 2,7 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917607591/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917607591/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917607591",
"nace_code": "47.559",
"industry_count": 777,
"revenue": { "value": 9205725, "percentile": 0.7074 },
"operating_margin": { "value": -0.1584, "percentile": 0.1617 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917607591" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Haug + Maberg AS blant de 777 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Haug + Maberg AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Haug + Maberg AS blant de største selskapene innen detaljhandel med innredningsartikler ikke nevnt annet sted?
Lignende selskaper
AIOgså i Oslo
1 000+ til i Oslo →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Haug + Maberg AS
Hvor stor er bransjen Haug + Maberg AS tilhører?
Haug + Maberg AS er ett av 213 selskaper innen detaljhandel med innredningsartikler ikke nevnt annet sted i Oslo, og ett av 1 385 på landsbasis.
Hvor lenge har Haug + Maberg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Haug + Maberg AS ble etablert i 2016 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 65 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Haug + Maberg AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for detaljhandel med innredningsartikler ikke nevnt annet sted er en driftsmargin på 1,5 %. Haug + Maberg AS lå på −15,8 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Haug + Maberg AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Haug + Maberg AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Haug + Maberg AS?
Søren Emil Maberg Kristensen er registrert som daglig leder i Haug + Maberg AS.
Hvem er styreleder i Haug + Maberg AS?
Styrets leder i Haug + Maberg AS er Kari Haug Trulsen. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvem eier Haug + Maberg AS?
Haug + Maberg AS eies i hovedsak av Kari Haug Trulsen (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Haug + Maberg AS for i 2025?
I 2025 omsatte Haug + Maberg AS for 9,21 mill kr, ned 29 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 1,50 mill kr.
Er Haug + Maberg AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2017. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.