Tbe Fagernesveien 139 AS
Org.nr 917572763
Om Tbe Fagernesveien 139 AS
Tbe Fagernesveien 139 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tromsø, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Oddvar Sigvard Antonsen er styrets leder. I 2025 hadde Tbe Fagernesveien 139 AS en omsetning på 3,22 mill kr, en nedgang på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 403 066 kr. Egenkapitalen var 1,85 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Brækken Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 226 innen oppføring av bygninger i Tromsø, og ett av 24 634 i Norge. Det ble etablert samme år som 854 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom.
Formål
Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som står i forbindelse med det.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,22 mill kr | 1,88 mill kr | 403 066 kr | 23,20 mill kr | 1,85 mill kr | 21,35 mill kr |
| 2024 | 3,31 mill kr | 1,76 mill kr | 167 585 kr | 24,28 mill kr | 1,45 mill kr | 22,83 mill kr |
| 2023 | 2,82 mill kr | 1,46 mill kr | −24 231 kr | 26,76 mill kr | 1,28 mill kr | 25,48 mill kr |
| 2022 | 2,77 mill kr | 892 310 kr | −121 060 kr | 27,83 mill kr | 1,31 mill kr | 26,53 mill kr |
| 2021 | 9,95 mill kr | 7,41 mill kr | 5,34 mill kr | 31,84 mill kr | 1,43 mill kr | 30,41 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 33 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 14.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 16.08.2016Revisor
1Sist endret 23.10.2020Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Brækken Holding AS100 %
- Narvik Bygg Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Brækken Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Brækken Holding AS
4 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tbe Fagernesveien 139 AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Tromsø | − |
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.2.2026 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 14.2.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 14.2.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.2.2026 | Daglig leder ↗ |
| 14.2.2026 | Foretaksnavn ↗ |
| 14.2.2026 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
| 14.2.2026 | Styre ↗ |
| 29.10.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 0,3 % av driftsinntektene — 33,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 58,3 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | 12,5 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 8,0 % | 29,6 % |
| Likviditetsgrad | 3,00 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 11,53 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 21,8 % | 11,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -2,7 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 0,3 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 8,4 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 33,0 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1 til på samme adresse →Godt å vite om Tbe Fagernesveien 139 AS
Hvor stor er bransjen Tbe Fagernesveien 139 AS tilhører?
Tbe Fagernesveien 139 AS er ett av 226 selskaper innen oppføring av bygninger i Tromsø, og ett av 24 634 på landsbasis.
Hvor lenge har Tbe Fagernesveien 139 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tbe Fagernesveien 139 AS ble etablert i 2016 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 54 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Tbe Fagernesveien 139 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tbe Fagernesveien 139 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Tbe Fagernesveien 139 AS?
Styrets leder i Tbe Fagernesveien 139 AS er Oddvar Sigvard Antonsen.
Hvilke eiere står bak Tbe Fagernesveien 139 AS?
Største aksjonær i Tbe Fagernesveien 139 AS er Brækken Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Tbe Fagernesveien 139 AS?
Selskapet er datterselskap av Brækken Holding AS (100 % eierandel). Øverste morselskap i konsernet er Brækken Invest AS.
Hva omsatte Tbe Fagernesveien 139 AS for i 2025?
I 2025 omsatte Tbe Fagernesveien 139 AS for 3,22 mill kr, ned 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 403 066 kr.
Hvilket org.nr har Tbe Fagernesveien 139 AS?
Organisasjonsnummeret til Tbe Fagernesveien 139 AS er 917 572 763. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 16.08.2016.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.