Enebakkveien 117 AS
- Omsetning
- 15,6 mill
- +14,5 %
- Resultat
- −2,8 mill
- 7 års regnskap
Om Enebakkveien 117 AS
Enebakkveien 117 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Paul Dehli Navestad er styrets leder. I 2025 hadde Enebakkveien 117 AS en omsetning på 15,61 mill kr, en økning på 14 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 2,79 mill kr. Egenkapitalen var 44,19 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Brødrene Jensen Næring AS med 90,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 573 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 536 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 629 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom.
Formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/917472343
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917472343" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917472343",
"name": "ENEBAKKVEIEN 117 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917472343" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Enebakkveien 117 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Enebakkveien 117 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Enebakkveien 117 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +14,5 % fra 2024 · +68,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15,61 mill kr | 7,81 mill kr | −2,79 mill kr | 273,61 mill kr | 44,19 mill kr | 229,42 mill kr |
| 2024 | 13,64 mill kr | 11,26 mill kr | −2,02 mill kr | 277,57 mill kr | 45,78 mill kr | 231,79 mill kr |
| 2023 | 11,25 mill kr | −33,00 mill kr | −35,32 mill kr | 278,32 mill kr | 42,31 mill kr | 236,01 mill kr |
| 2022 | 10,94 mill kr | 2,64 mill kr | −5,26 mill kr | 314,38 mill kr | 72,63 mill kr | 241,75 mill kr |
| 2021 | 9,27 mill kr | 3,69 mill kr | −1,24 mill kr | 251,27 mill kr | 77,03 mill kr | 174,24 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 29 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/917472343/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917472343/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917472343",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 15610513,
"operating_profit": 7805287,
"net_profit": -2793777,
"equity": 44191106,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 13639590,
"operating_profit": 11258988,
"net_profit": -2024485,
"equity": 45784883,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917472343" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Enebakkveien 117 AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Enebakkveien 117 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Enebakkveien 117 AS per år.
Roller og styre5
Styre
2Sist endret 13.03.2024Regnskapsfører
1Sist endret 22.10.2026Revisor
1Sist endret 17.07.2018Forretningsfører
1Sist endret 13.03.2024API og MCPGET /company/917472343/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917472343/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917472343",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917472343" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Enebakkveien 117 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Enebakkveien 117 AS?
Hvem er regnskapsfører for Enebakkveien 117 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Brj Value Add AShadde 90,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Brødrene Jensen Næring AS | Selskap | Ordinære aksjer | 90,1 % | 2 703 000 |
| Ekeberg Eiendom Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,9 % | 297 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917472343/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917472343/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917472343",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "BRØDRENE JENSEN NÆRING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 90.1,
"year": 2025,
…
},
{
"shareholder_name": "EKEBERG EIENDOM HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 9.9,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917472343" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Enebakkveien 117 AS eier Brødrene Jensen Næring AS, og hvem eier resten?
Er Enebakkveien 117 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Enebakkveien 117 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 7 flere eiere ↓Vis færre ↑
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Brødrene Jensen Næring AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/917472343/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917472343/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917472343",
"chain": [
{ "org_no": "913079817", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "926304682", "owner_pct": 94.81, … },
{ "org_no": "936752047", "owner_pct": 98.07, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "917472343" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Enebakkveien 117 AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Enebakkveien 117 AS?
Hvem eier Enebakkveien 117 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Enebakkveien 117 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer46
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.1.2026 | Kapital ↗ |
| 6.1.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.10.2024 | Kapital ↗ |
| 7.10.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 5.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.3.2024 | Kapital ↗ |
| 13.3.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.3.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917472343/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917472343/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917472343",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-01-06", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917472343" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Enebakkveien 117 AS sist endret?
Har Enebakkveien 117 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Enebakkveien 117 AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Konsernendring
- Endring i roller og styre+ECIT SERVICES AS(Regnskapsfører)−TANDEM AS(Regnskapsfører)
- Konsernendring
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 28,6 % av driftsinntektene — 13,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 50,0 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | -17,9 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 16,2 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,28 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 5,19 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -6,3 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +14,5 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 1,0 % | 8,0 % |
| Annen driftskostnad | 20,5 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 28,6 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917472343/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917472343/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917472343",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 15610513, "percentile": 0.9571 },
"operating_margin": { "value": 0.5, "percentile": 0.5841 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917472343" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Enebakkveien 117 AS på i bransjen?
Hvor ligger Enebakkveien 117 AS blant de 64535 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Enebakkveien 117 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Oslo
1 000+ til i Oslo →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Enebakkveien 117 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Enebakkveien 117 AS?
Det er registrert 76 536 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 573 i Oslo.
Er Enebakkveien 117 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 40 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 629 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Enebakkveien 117 AS bedre enn andre i bransjen?
Enebakkveien 117 AS hadde en driftsmargin på 50 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 42,3 % for utleie av egen eller leid fast eiendom.
Er Enebakkveien 117 AS et aktivt selskap?
Enebakkveien 117 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Enebakkveien 117 AS?
Enebakkveien 117 AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Enebakkveien 117 AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Enebakkveien 117 AS?
Enebakkveien 117 AS eies i hovedsak av Brødrene Jensen Næring AS (90,1 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Enebakkveien 117 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 15,61 mill kr, opp 14 % fra 2024. Egenkapitalen var 44,19 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Enebakkveien 117 AS?
Egenkapitalen i Enebakkveien 117 AS var 44,19 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 16,2 % av totalkapitalen.
Er Enebakkveien 117 AS registrert i MVA-registeret?
Enebakkveien 117 AS er registrert i MVA-registeret (siden 2016) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.