- Omsetning
- 16,7 mill
- +3,3 %
- Resultat
- −140 563
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 7
- −3 siden mars
Om Rk-Smia AS
Rk-Smia AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr. Virksomheten ble stiftet i 1979 og har vært i drift i 47 år. Ida Linnea Drotninghaug er styrets leder. Selskapet er ett av 88 innen engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr i Oslo, og ett av 614 i Norge. Det er eldre enn 95 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (78 %).
Aktivitet og formål
Handel, produksjon samt hva som dermed står i forbindelse. Deltakelse i andre selskaper.
AI-sammendrag
Til tross for et negativt resultat på -141K kr, holder egenkapitalandelen seg over bransjesnittet med kun 2M kr i gjeld mot 4M kr i eiendeler, noe som gir en solid finansiell buffer. Konsentrert eierskap hos Rune Kristensen Drotninghaug (60%) og en svært lav bemanning på 7 ansatte plasserer selskapet i bunnsjiktet på både ansatte og driftsmargin i bransjen, til tross for over snittet omsetning. Den moderate omsetningsveksten på 3% tyder på en stabil, men ikke ekspansiv, posisjon innen engroshandel med jernvarer og rørleggerartikler i Oslo.
API og MCPGET /company/917431744
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917431744" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917431744",
"name": "RK-SMIA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.840",
"nace_desc": "Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr",
"employees": 7,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917431744" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Rk-Smia AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Rk-Smia AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Rk-Smia AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3,3 % fra 2024 · −0,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16,74 mill kr | −105 807 kr | −140 563 kr | 4,49 mill kr | 2,12 mill kr | 2,36 mill kr |
| 2024 | 16,20 mill kr | −1,85 mill kr | −1,93 mill kr | 4,88 mill kr | 2,27 mill kr | 2,62 mill kr |
| 2023 | 16,33 mill kr | −779 409 kr | −798 270 kr | 6,97 mill kr | 4,20 mill kr | 2,78 mill kr |
| 2022 | 17,02 mill kr | −380 888 kr | −442 469 kr | 7,48 mill kr | 5,00 mill kr | 2,49 mill kr |
| 2021 | 16,77 mill kr | −250 709 kr | −288 369 kr | 7,96 mill kr | 5,44 mill kr | 2,52 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 45 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 30 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 11 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/917431744/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917431744/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917431744",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 16737519,
"operating_profit": -105807,
"net_profit": -140563,
"equity": 2124647,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 16200553,
"operating_profit": -1851710,
"net_profit": -1931635,
"equity": 2265211,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917431744" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Rk-Smia AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Rk-Smia AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Rk-Smia AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 04.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 30.05.2025Revisor
1Sist endret 27.11.2018API og MCPGET /company/917431744/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917431744/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917431744",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917431744" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Rk-Smia AS?
List alle roller i Rk-Smia AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Rk-Smia AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Rune Kristensen Drotninghaug100 % → 60 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Rune Kristensen Drotninghaug | Person | A-aksjer | 60,0 % | 1 500 |
| Ida Linnea Drotninghaug | Person | B-aksjer | 40,0 % | 1 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917431744/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917431744/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917431744",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917431744" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Rk-Smia AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Rk-Smia AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Rk-Smia AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rk-Smia AS | BEDR | Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr | Oslo | 7 |
Kunngjøringer52
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.9.2025 | Signatur ↗ |
| 1.9.2025 | Styre ↗ |
| 24.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 6.11.2023 | Signatur ↗ |
| 8.8.2023 | Signatur ↗ |
| 7.8.2023 | Signatur ↗ |
| 19.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917431744/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917431744/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917431744",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-01", "type": "Signatur", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917431744" })Spør AI-assistenten
Når ble Rk-Smia AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Rk-Smia AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Rk-Smia AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→7
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→9
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 45,4 % av driftsinntektene — 17,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,6 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | -0,8 % | 3,4 % |
| Egenkapitalandel | 47,4 % | 44,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,48 | 1,79 |
| Gjeldsgrad | 1,11 | 1,04 |
| Egenkapitalrentabilitet | -6,6 % | 11,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,3 % | +2,5 % |
| Omsetning per ansatt | 2,39 mill kr | 5,12 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 45,4 % | 62,6 % |
| Lønnskostnad | 29,6 % | 17,0 % |
| Annen driftskostnad | 24,7 % | 14,1 % |
| Avskrivninger | 0,9 % | 0,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917431744/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917431744/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917431744",
"nace_code": "46.840",
"industry_count": 482,
"revenue": { "value": 16737519, "percentile": 0.6367 },
"operating_margin": { "value": -0.0063, "percentile": 0.2364 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917431744" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Rk-Smia AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Rk-Smia AS blant de største selskapene innen engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr?
Hvor solid er Rk-Smia AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Rk-Smia AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rk-Smia AS?
Det er registrert 614 selskaper i Norge innen engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr, hvorav 88 i Oslo.
Er Rk-Smia AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1979, som er lenger enn 95 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 annet selskap i bransjen etablert.
Hvilken status har Rk-Smia AS i Enhetsregisteret?
Rk-Smia AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilke eiere står bak Rk-Smia AS?
Rk-Smia AS eies i hovedsak av Rune Kristensen Drotninghaug (60 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Rk-Smia AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 16,74 mill kr, opp 3 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,12 mill kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Rk-Smia AS?
Rk-Smia AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor mange ansatte har Rk-Smia AS?
Rk-Smia AS har 7 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Er Rk-Smia AS registrert i MVA-registeret?
Rk-Smia AS er registrert i MVA-registeret (siden 1970) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hvem er revisor for Rk-Smia AS?
Rk-Smia AS bruker Respirare Accounting AS som regnskapsfører og Langseth Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.