- Omsetning
- 24,0 mill
- +1,8 %
- Resultat
- −239 446
- −129,9 %
- Ansatte
- 13
- −1 siden mars
Om Tfc-Technical Fire Consulting AS
Tfc-Technical Fire Consulting AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lørenskog, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Byggeteknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Vegard Maassen er daglig leder, og Frode Storjord er styreleder. Selskapet er ett av 45 innen byggeteknisk konsulentvirksomhet i Lørenskog, og ett av 6 810 i Norge. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (57 %).
Aktivitet og formål
Utføre tekniske og konsulenttjenester innen brannfaget, samt svakstrøms installasjonstjenester.
AI-sammendrag
Høy omsetning og et over-gjennomsnittlig antall ansatte plasserer virksomheten blant de sterkeste aktørene i bransjen, til tross for at marginen er presset og egenkapitalandelen på kun 16% gir begrenset finansiell buffer. Et negativt resultat på 239 000 kr kombinert med en gjeld-til-eiendeler-ratio på 80% tilsier at lønnsomheten må bedres for å sikre langsiktig stabilitet. Konsentrert eierskap hos én aksjonær (60%) gjør selskapet sårbart for eierstyringsdynamikk, men gir også rask beslutningsmyndighet i et nisjemarked med stabil etterspørsel.
API og MCPGET /company/917427852
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917427852" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917427852",
"name": "TFC-TECHNICAL FIRE CONSULTING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.121",
"nace_desc": "Byggeteknisk konsulentvirksomhet",
"employees": 13,
"address": { "municipality": "LØRENSKOG", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917427852" })Spør AI-assistenten
Er Tfc-Technical Fire Consulting AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Tfc-Technical Fire Consulting AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Tfc-Technical Fire Consulting AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1,8 % fra 2024 · +170,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 23,96 mill kr | −368 711 kr | −239 446 kr | 4,52 mill kr | 783 843 kr | 3,74 mill kr |
| 2024 | 23,53 mill kr | 1,05 mill kr | 799 712 kr | 5,80 mill kr | 1,02 mill kr | 4,77 mill kr |
| 2023 | 16,04 mill kr | 367 778 kr | 250 226 kr | 4,42 mill kr | 223 577 kr | 4,19 mill kr |
| 2022 | 13,19 mill kr | 144 198 kr | 56 110 kr | 4,23 mill kr | −26 648 kr | 4,26 mill kr |
| 2021 | 8,87 mill kr | −761 969 kr | −620 452 kr | 4,34 mill kr | −82 758 kr | 4,42 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 49 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 37 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 19 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 68 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/917427852/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917427852/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917427852",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 23959831,
"operating_profit": -368711,
"net_profit": -239446,
"equity": 783843,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 23529177,
"operating_profit": 1051644,
"net_profit": 799712,
"equity": 1023289,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917427852" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Tfc-Technical Fire Consulting AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Tfc-Technical Fire Consulting AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Tfc-Technical Fire Consulting AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 12.03.2026Styre
5Sist endret 12.03.2026Revisor
1Sist endret 09.03.2022API og MCPGET /company/917427852/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917427852/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917427852",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917427852" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Tfc-Technical Fire Consulting AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Tfc-Technical Fire Consulting AS?
List alle roller i Tfc-Technical Fire Consulting AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Marianne Korsrud10 %
- Afnan Hussain70 % → 60 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Afnan Hussain | Person | Ordinære aksjer | 60,0 % | 60 |
| Frode Storjord | Person | Ordinære aksjer | 30,0 % | 30 |
| Marianne Korsrud | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 10 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917427852/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917427852/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917427852",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917427852" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Tfc-Technical Fire Consulting AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Tfc-Technical Fire Consulting AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Tfc-Technical Fire Consulting AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tfc-Technical Fire Consulting AS | BEDR | Byggeteknisk konsulentvirksomhet | Lørenskog | 13 |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.3.2026 | Signatur ↗ |
| 11.3.2026 | Styre ↗ |
| 11.3.2026 | Daglig leder ↗ |
| 11.2.2026 | Styre ↗ |
| 6.1.2026 | Styre ↗ |
| 7.12.2025 | Styre ↗ |
| 12.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.3.2024 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917427852/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917427852/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917427852",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-03-11", "type": "Signatur", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917427852" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Tfc-Technical Fire Consulting AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tfc-Technical Fire Consulting AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tfc-Technical Fire Consulting AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→13
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 49,2 % av driftsinntektene — 38,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,5 % | 9,1 % |
| Resultatmargin | -1,0 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 17,3 % | 50,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,10 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 4,77 | 0,68 |
| Egenkapitalrentabilitet | -30,5 % | 12,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,8 % | +0,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,84 mill kr | 1,55 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 49,2 % | 10,7 % |
| Lønnskostnad | 37,3 % | 51,7 % |
| Annen driftskostnad | 15,0 % | 15,5 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 1,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917427852/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917427852/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917427852",
"nace_code": "71.121",
"industry_count": 3752,
"revenue": { "value": 23959831, "percentile": 0.9574 },
"operating_margin": { "value": -0.0154, "percentile": 0.2725 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917427852" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Tfc-Technical Fire Consulting AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Tfc-Technical Fire Consulting AS blant de største selskapene innen byggeteknisk konsulentvirksomhet?
Hvor solid er Tfc-Technical Fire Consulting AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Godkjenninger og registre
Tfc-Technical Fire Consulting AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Prosjekterende | Brannkonsept | 2 |
| Uavhengig kontrollerende | Brannsikkerhet | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
TFC-TECHNICAL FIRE CONSULTING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Tfc Rør AS | Lørenskog | 50,0 % | 2024 | 2024 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+20 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Tfc-Technical Fire Consulting AS
Hvor stor er bransjen Tfc-Technical Fire Consulting AS tilhører?
Tfc-Technical Fire Consulting AS er ett av 45 selskaper innen byggeteknisk konsulentvirksomhet i Lørenskog, og ett av 6 810 på landsbasis.
Hvor lenge har Tfc-Technical Fire Consulting AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tfc-Technical Fire Consulting AS ble etablert i 2016 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.
Er Tfc-Technical Fire Consulting AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tfc-Technical Fire Consulting AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Tfc-Technical Fire Consulting AS med?
Tfc-Technical Fire Consulting AS er registrert i bransjen Byggeteknisk konsulentvirksomhet (næringskode 71.121). Registrert aktivitet: Utføre tekniske og konsulenttjenester innen brannfaget, samt svakstrøms installasjonstjenester.
Hvem leder Tfc-Technical Fire Consulting AS?
Vegard Maassen er registrert som daglig leder i Tfc-Technical Fire Consulting AS.
Hvem er største aksjonær i Tfc-Technical Fire Consulting AS?
Største aksjonær i Tfc-Technical Fire Consulting AS er Afnan Hussain med 60 % av aksjene, fulgt av Frode Storjord (30 %) og Marianne Korsrud (10 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Tfc-Technical Fire Consulting AS med overskudd?
I 2025 omsatte Tfc-Technical Fire Consulting AS for 23,96 mill kr, opp 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 239 446 kr.
Hvor lønnsom er driften i Tfc-Technical Fire Consulting AS?
Driftsresultatet for 2025 var −368 711 kr (driftsmargin −1,5 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.