- Omsetning
- 2,1 mill
- +152,8 %
- Resultat
- 104 461
- −1,1 %
Om Treningspark1 AS
Treningspark1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bjerkreim, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med sportsvarer. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Lars Morten Sande Toftevåg er daglig leder, og Lars Morten Sande Toftevåg er styreleder. I 2025 hadde Treningspark1 AS en omsetning på 2,10 mill kr, en økning på 153 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 104 461 kr. Egenkapitalen var 240 128 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Lars Morten Sande Toftevåg med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen detaljhandel med sportsvarer i Bjerkreim, og ett av 2 140 i Norge. Det er eldre enn 56 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet
Salg av treningsutstyr
Formål
Kjøp og salg av treningsutstyr, treningsparker, Crossfit rigger, Calisthenics rigger, Parkour parker, Street Workout parker, ballbinger, klatrevegger, buldrervegger, buldrestein og annet som naturlig faller sammen med dette.
API og MCPGET /company/917352631
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917352631" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917352631",
"name": "TRENINGSPARK1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.631",
"nace_desc": "Detaljhandel med sportsvarer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BJERKREIM", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917352631" })Spør AI-assistenten
Når ble Treningspark1 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bjerkreim holder Treningspark1 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Treningspark1 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +152,8 % fra 2024 · +15,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,10 mill kr | 185 154 kr | 104 461 kr | 627 575 kr | 240 128 kr | 387 447 kr |
| 2024 | 831 687 kr | 131 508 kr | 105 666 kr | 1,03 mill kr | 135 667 kr | 895 157 kr |
| 2023 | 1,40 mill kr | −60 787 kr | −58 468 kr | 870 727 kr | 30 001 kr | 840 726 kr |
| 2022 | 1,69 mill kr | 221 510 kr | 170 585 kr | 1,58 mill kr | 682 541 kr | 896 922 kr |
| 2021 | 1,82 mill kr | −22 870 kr | 11 246 kr | 1,36 mill kr | 511 956 kr | 850 528 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 84 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 54 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/917352631/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917352631/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917352631",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2102398,
"operating_profit": 185154,
"net_profit": 104461,
"equity": 240128,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 831687, "operating_profit": 131508, "net_profit": 105666, "equity": 135667, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917352631" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Treningspark1 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Treningspark1 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Treningspark1 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 15.01.2021Styre
1Sist endret 15.01.2021Regnskapsfører
1Sist endret 03.12.2025API og MCPGET /company/917352631/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917352631/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917352631",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917352631" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Treningspark1 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Treningspark1 AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Treningspark1 AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 1 endret eierandel
- Siem Holding AShadde 40 %
- Romen Invest AShadde 9 %
- Lars Morten Sande Toftevåg51 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Lars Morten Sande Toftevåg | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917352631/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917352631/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917352631",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917352631" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Treningspark1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Treningspark1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Treningspark1 AS | BEDR | Detaljhandel med sportsvarer | Bjerkreim | − |
Kunngjøringer31
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.5.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.9.2023 | Kapital ↗ |
| 14.9.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 6.6.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 6.6.2023 | Nedsettelse av kapital ↗ |
| 29.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917352631/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917352631/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917352631",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917352631" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Treningspark1 AS sist endret?
Har Treningspark1 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Treningspark1 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Immateriell rettighetVaremerke:Bysløyfa(Under behandling)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 84,4 % av driftsinntektene — 22,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,8 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | 5,0 % | 1,0 % |
| Egenkapitalandel | 38,3 % | 43,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,61 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 1,61 | 0,80 |
| Egenkapitalrentabilitet | 43,5 % | 3,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 84,4 % | 61,7 % |
| Annen driftskostnad | 6,5 % | 15,9 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917352631/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917352631/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917352631",
"nace_code": "47.631",
"industry_count": 1232,
"revenue": { "value": 2102398, "percentile": 0.4931 },
"operating_margin": { "value": 0.0881, "percentile": 0.7811 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917352631" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Treningspark1 AS på i bransjen?
Hvor ligger Treningspark1 AS blant de 1232 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Treningspark1 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Immaterielle rettigheter
Treningspark1 AS har 3 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Bysløyfa ↗ | 202613381 | − | Under behandling | − |
| BetweenPark ↗ | 202613380 | − | Under behandling | − |
| TP1 TRENINGSPARK1 .no ↗ | 201612352 | 291246 | Registrert | 21.10.2026 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså i Bjerkreim
+708 til i Bjerkreim →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Treningspark1 AS
Hvor stor er bransjen Treningspark1 AS tilhører?
Treningspark1 AS er ett av 2 selskaper innen detaljhandel med sportsvarer i Bjerkreim, og ett av 2 140 på landsbasis.
Hvor lenge har Treningspark1 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Treningspark1 AS ble etablert i 2016 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 56 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Treningspark1 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Treningspark1 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Treningspark1 AS med?
Treningspark1 AS er registrert i bransjen Detaljhandel med sportsvarer (næringskode 47.631). Registrert aktivitet: Salg av treningsutstyr.
Hvem leder Treningspark1 AS?
Lars Morten Sande Toftevåg er registrert som daglig leder i Treningspark1 AS.
Hvem eier Treningspark1 AS?
Treningspark1 AS eies i hovedsak av Lars Morten Sande Toftevåg (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Treningspark1 AS for i 2025?
I 2025 omsatte Treningspark1 AS for 2,10 mill kr, opp 153 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 104 461 kr.
Eier Treningspark1 AS patenter eller varemerker?
Treningspark1 AS har 3 varemerker registrert hos Patentstyret.
Er Treningspark1 AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2016. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.