Lås Montøren AS
- Omsetning
- 6,2 mill
- +30 %
- Resultat
- 692 314
- +100,3 %
Om Lås Montøren AS
Lås Montøren AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nannestad, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Vakttjenester ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Bjørn Christoffer Nymann er daglig leder, og Bjørn Christoffer Nymann er styreleder. I 2025 hadde Lås Montøren AS en omsetning på 6,15 mill kr, en økning på 30 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 692 314 kr. Egenkapitalen var 873 905 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Nymann Invest AS med 56,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen vakttjenester ikke nevnt annet sted i Nannestad, og ett av 239 i Norge. Det ble etablert samme år som 10 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (54 %).
Aktivitet
Bygg og anlegg: Montasje av lås og beslagutstyr. Igangkjøring av adgangskontroll.
Formål
Montasje innen lås og beslag.
API og MCPGET /company/917300909
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917300909" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917300909",
"name": "LÅS MONTØREN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "80.090",
"nace_desc": "Vakttjenester ikke nevnt annet sted",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NANNESTAD", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917300909" })Spør AI-assistenten
Hvor i Nannestad holder Lås Montøren AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Lås Montøren AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Lås Montøren AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +30 % fra 2024 · +232,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,15 mill kr | 892 398 kr | 692 314 kr | 1,55 mill kr | 873 905 kr | 675 837 kr |
| 2024 | 4,73 mill kr | 539 514 kr | 345 563 kr | 1,93 mill kr | 591 591 kr | 1,33 mill kr |
| 2023 | 5,29 mill kr | −87 800 kr | −150 782 kr | 1,66 mill kr | 246 028 kr | 1,41 mill kr |
| 2022 | 3,88 mill kr | 410 162 kr | 299 273 kr | 1,37 mill kr | 396 811 kr | 973 481 kr |
| 2021 | 1,85 mill kr | 142 946 kr | 107 997 kr | 647 701 kr | 97 537 kr | 550 162 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 35 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 47 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/917300909/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917300909/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917300909",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6152708,
"operating_profit": 892398,
"net_profit": 692314,
"equity": 873905,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4732134,
"operating_profit": 539514,
"net_profit": 345563,
"equity": 591591,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917300909" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Lås Montøren AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Lås Montøren AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lås Montøren AS per år.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 10.06.2016Styre
2Sist endret 27.03.2025API og MCPGET /company/917300909/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917300909/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917300909",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917300909" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Lås Montøren AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Lås Montøren AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Lås Montøren AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 2 endret eierandel
- Nymann Invest AS56,3 %
- Lynx Handel AS18,8 %
- Bjørn Christoffer Nymann75 % → 18,8 %
- Håkon Loo Solvei25 % → 6,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Nymann Invest AS | Selskap | C-aksjer | 56,3 % | 225 |
| Bjørn Christoffer Nymann | Person | A-aksjer | 18,8 % | 75 |
| Lynx Handel AS | Selskap | D-aksjer | 18,8 % | 75 |
| Håkon Loo Solvei | Person | B-aksjer | 6,3 % | 25 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917300909/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917300909/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917300909",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "NYMANN INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 56.25, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "LYNX HANDEL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 18.75, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917300909" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Lås Montøren AS eier Nymann Invest AS, og hvem eier resten?
Er Lås Montøren AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Lås Montøren AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/917300909/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917300909/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917300909",
"chain": [
{ "org_no": "935848377", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "917300909", "owner_pct": 56.25, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "917300909" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Lås Montøren AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lås Montøren AS | BEDR | Vakttjenester ikke nevnt annet sted | Nannestad | − |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.8.2025 | Kapital ↗ |
| 20.8.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 27.3.2025 | Styre ↗ |
| 12.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.12.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 22.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.10.2023 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917300909/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917300909/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917300909",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-20", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917300909" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Lås Montøren AS sist endret?
Har Lås Montøren AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Lås Montøren AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 35,3 % av driftsinntektene — 8,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 14,5 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 11,3 % | 3,8 % |
| Egenkapitalandel | 56,4 % | 44,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,59 | 1,37 |
| Gjeldsgrad | 0,77 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 79,2 % | 10,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +30,0 % | +8,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 24,1 % | 19,9 % |
| Lønnskostnad | 35,3 % | 44,1 % |
| Annen driftskostnad | 23,5 % | 19,6 % |
| Avskrivninger | 2,6 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917300909/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917300909/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917300909",
"nace_code": "80.090",
"industry_count": 126,
"revenue": { "value": 6152708, "percentile": 0.7398 },
"operating_margin": { "value": 0.145, "percentile": 0.6882 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917300909" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lås Montøren AS på i bransjen?
Hvor ligger Lås Montøren AS blant de 126 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Lås Montøren AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Lås Montøren AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lås Montøren AS?
Det er registrert 239 selskaper i Norge innen vakttjenester ikke nevnt annet sted, hvorav 2 i Nannestad.
Er Lås Montøren AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 52 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 10 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Lås Montøren AS i Enhetsregisteret?
Lås Montøren AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Lås Montøren AS?
Daglig leder i Lås Montøren AS er Bjørn Christoffer Nymann, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Lås Montøren AS?
Lås Montøren AS eies i hovedsak av Nymann Invest AS (56,3 %). Totalt er det registrert 4 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Lås Montøren AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 6,15 mill kr, opp 30 % fra 2024. Egenkapitalen var 873 905 kr ved årsslutt.
Hva er aksjekapitalen i Lås Montøren AS?
Lås Montøren AS har en registrert aksjekapital på 120 000 kr, fordelt på 400 aksjer.
Er Lås Montøren AS registrert i MVA-registeret?
Lås Montøren AS er registrert i MVA-registeret (siden 2016) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.