- Omsetning
- 1,7 mill
- +7,2 %
- Resultat
- −58 395
- 7 års regnskap
Om Murmesteren Hammerfest AS
Murmesteren Hammerfest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hammerfest, Finnmark. Selskapet er registrert i bransjen Murerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Geir Tore Zachariassen er daglig leder, og Geir Tore Zachariassen er styreleder. I 2025 hadde Murmesteren Hammerfest AS en omsetning på 1,71 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 58 395 kr. Egenkapitalen var 148 430 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Geir Tore Zachariassen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen murerarbeid i Hammerfest, og ett av 1 196 i Norge. Det er eldre enn 55 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet og formål
Oppføring og rehabilitering av bygninger og andre anlegg innenfor mur, betong- og flislegging samt piperehabilitering og ovnsmontering, og annet som hører inn under dette.
API og MCPGET /company/917299781
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917299781" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917299781",
"name": "MURMESTEREN HAMMERFEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.910",
"nace_desc": "Murerarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HAMMERFEST", "county": "FINNMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917299781" })Spør AI-assistenten
Når ble Murmesteren Hammerfest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Hammerfest holder Murmesteren Hammerfest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Murmesteren Hammerfest AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +7,2 % fra 2024 · −38,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,71 mill kr | −73 520 kr | −58 395 kr | 218 897 kr | 148 430 kr | 70 467 kr |
| 2024 | 1,60 mill kr | −145 273 kr | −124 077 kr | 282 011 kr | 206 825 kr | 75 186 kr |
| 2023 | 1,45 mill kr | −86 995 kr | −115 993 kr | 316 021 kr | 311 949 kr | 4 073 kr |
| 2022 | 2,18 mill kr | −38 158 kr | −31 711 kr | 589 451 kr | 427 942 kr | 161 509 kr |
| 2021 | 2,77 mill kr | 455 203 kr | 355 530 kr | 755 641 kr | 459 654 kr | 295 988 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Kundefordringer står for om lag 41 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/917299781/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917299781/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917299781",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1712742,
"operating_profit": -73520,
"net_profit": -58395,
"equity": 148430,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1597909,
"operating_profit": -145273,
"net_profit": -124077,
"equity": 206825,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917299781" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Murmesteren Hammerfest AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Murmesteren Hammerfest AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Murmesteren Hammerfest AS de siste årene.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 16.06.2016Styre
2Sist endret 16.06.2016API og MCPGET /company/917299781/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917299781/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917299781",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917299781" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Murmesteren Hammerfest AS?
List alle roller i Murmesteren Hammerfest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Murmesteren Hammerfest AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Geir Tore Zachariassen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917299781/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917299781/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917299781",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917299781" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Murmesteren Hammerfest AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Murmesteren Hammerfest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Murmesteren Hammerfest AS | BEDR | Murerarbeid | Hammerfest | − |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.8.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917299781/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917299781/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917299781",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917299781" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Murmesteren Hammerfest AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Murmesteren Hammerfest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Murmesteren Hammerfest AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 67,8 % | 34,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,63 | 1,34 |
| Gjeldsgrad | 0,47 | 1,25 |
| Egenkapitalrentabilitet | -39,3 % | 17,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917299781/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917299781/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917299781",
"nace_code": "43.910",
"industry_count": 635,
"revenue": { "value": 1712742, "percentile": 0.4432 },
"operating_margin": { "value": -0.0429, "percentile": 0.2336 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917299781" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Murmesteren Hammerfest AS blant de 635 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Murmesteren Hammerfest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Murmesteren Hammerfest AS blant de største selskapene innen murerarbeid?
Godkjenninger og registre
Murmesteren Hammerfest AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Murarbeid | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Murmesteren Hammerfest AS
Hvor stor er bransjen Murmesteren Hammerfest AS tilhører?
Murmesteren Hammerfest AS er ett av 2 selskaper innen murerarbeid i Hammerfest, og ett av 1 196 på landsbasis.
Hvor lenge har Murmesteren Hammerfest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Murmesteren Hammerfest AS ble etablert i 2016 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 55 % av selskapene i bransjen.
Er Murmesteren Hammerfest AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Murmesteren Hammerfest AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Murmesteren Hammerfest AS?
Geir Tore Zachariassen er registrert som daglig leder i Murmesteren Hammerfest AS.
Hvem eier Murmesteren Hammerfest AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Geir Tore Zachariassen største eier i Murmesteren Hammerfest AS med 100 % av aksjene.
Går Murmesteren Hammerfest AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,71 mill kr, opp 7 % fra 2024. Egenkapitalen var 148 430 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Murmesteren Hammerfest AS?
Driftsresultatet for 2025 var −73 520 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Er Murmesteren Hammerfest AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2016. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Finnmark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.