North Tech AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 149 468
- +57,1 %
Om North Tech AS
North Tech AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hammerfest, Finnmark. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Håvard Helstrøm Clausen er styrets leder. I 2025 hadde North Tech AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 149 468 kr. Egenkapitalen var 5,53 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Clausen Holding AS med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 15 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Hammerfest, og ett av 7 163 i Norge. Det er eldre enn 58 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Investering og forvaltning av verdipapirer, salg av konsulenttjenester.
Formål
Å eie og forvalte verdipapirer, selge konsulenttjenester, og alt som står i naturlig tilknutning til dette.
API og MCPGET /company/917262772
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917262772" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917262772",
"name": "NORTH TECH AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "95.310",
"nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av motorvogner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HAMMERFEST", "county": "FINNMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917262772" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over North Tech AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er North Tech AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble North Tech AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −45 611 kr | 149 468 kr | 13,67 mill kr | 5,53 mill kr | 8,14 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −51 041 kr | 95 116 kr | 13,69 mill kr | 5,41 mill kr | 8,28 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −30 690 kr | 1,68 mill kr | 13,98 mill kr | 5,68 mill kr | 8,30 mill kr |
| 2022 | 440 000 kr | 388 848 kr | 179 869 kr | 12,20 mill kr | 4,28 mill kr | 7,91 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −230 730 kr | 85 334 kr | 11,91 mill kr | 4,10 mill kr | 7,81 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 800 000 kr (6 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 8,1 mill kr (60 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 150 000 kr
API og MCPGET /company/917262772/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917262772/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917262772",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -45611, "net_profit": 149468, "equity": 5527042, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -51041, "net_profit": 95116, "equity": 5411574, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917262772" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til North Tech AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til North Tech AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til North Tech AS de siste årene.
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 06.06.2016Regnskapsfører
1Sist endret 30.09.2021Revisor
1Sist endret 10.01.2022API og MCPGET /company/917262772/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917262772/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917262772",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917262772" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer North Tech AS?
Hvem er regnskapsfører for North Tech AS?
List alle roller i North Tech AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Clausen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 10 |
| Enø Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 10 |
| Jgm Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 10 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917262772/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917262772/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917262772",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "CLAUSEN HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 33.33,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "ENØ HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917262772" })Spør AI-assistenten
Er North Tech AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har North Tech AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier North Tech AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av North Tech AS
8 selskaperAPI og MCPGET /company/917262772/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917262772/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917262772",
"chain": [
{ "org_no": "917262772", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 8,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "917262772" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har North Tech AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| North Tech AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av motorvogner | Hammerfest | − |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.1.2022 | Revisor ↗ |
| 30.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917262772/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917262772/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917262772",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917262772" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for North Tech AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble North Tech AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte North Tech AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 40,4 % | 35,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,74 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 1,47 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,7 % | 18,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917262772/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917262772/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917262772",
"nace_code": "95.310",
"industry_count": 3620,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0008 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917262772" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger North Tech AS blant de 3620 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til North Tech AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er North Tech AS blant de største selskapene innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner?
Investeringer
NORTH TECH AS eier aksjer i 8 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| North Tech Eiendom AS | Hammerfest | 100,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Hairdate AS | Hammerfest | 100,0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| North Tech Strandgata AS | Hammerfest | 100,0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| North Tech Finnmarksveien AS | Hammerfest | 100,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| North Tech Svartfjellveien 2 AS | Hammerfest | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Tech's AS | Hammerfest | 100,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| North Tech Svartfjellveien AS | Hammerfest | 100,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Redning Og Kran Service AS | Hammerfest | 51,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om North Tech AS
Hvor stor er bransjen North Tech AS tilhører?
North Tech AS er ett av 15 selskaper innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Hammerfest, og ett av 7 163 på landsbasis.
Hvor lenge har North Tech AS eksistert sammenlignet med bransjen?
North Tech AS ble etablert i 2016 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 58 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til North Tech AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for North Tech AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør North Tech AS?
North Tech AS er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner (næringskode 95.310). Registrert aktivitet: Investering og forvaltning av verdipapirer, salg av konsulenttjenester.
Hvilke eiere står bak North Tech AS?
North Tech AS eies i hovedsak av Clausen Holding AS (33,3 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Eier North Tech AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer North Tech AS 8 selskaper, deriblant Tech's AS, North Tech Eiendom AS og Hairdate AS.
Går North Tech AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 5,53 mill kr ved årsslutt.
Hvem er revisor og regnskapsfører for North Tech AS?
I Enhetsregisteret er North Tech AS registrert med regnskapsfører Sirius Økonomi AS og revisor Bdo AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Finnmark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.