Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Maskinveien 12 AS

Org.nr 917248281
Omsetning
5,2 mill
+11,3 %
Resultat
3,4 mill
+17,2 %
Mer

Om Maskinveien 12 AS

Maskinveien 12 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1973 og har vært i drift i 53 år. Rolf Surdal er styrets leder. I 2025 hadde Maskinveien 12 AS en omsetning på 5,22 mill kr, en økning på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,41 mill kr. Egenkapitalen var 1,41 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hema AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 867 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger, og ett av 76 536 i Norge. Det er eldre enn 97 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet og formål

Erverv og utleie av fast eiendom, samt deltakelse i annen virksomhet ved kjøp av andeler, aksjer eller på annen måte.

API og MCPGET /company/917248281

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917248281" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917248281",
  "name": "MASKINVEIEN 12 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "917248281" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Maskinveien 12 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Maskinveien 12 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Stavanger holder Maskinveien 12 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +11,3 % fra 2024 · +29,4 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20255,22 mill kr4,36 mill kr3,41 mill kr6,27 mill kr1,41 mill kr4,86 mill kr
20244,69 mill kr3,74 mill kr2,91 mill kr6,53 mill kr1,20 mill kr5,33 mill kr
20234,40 mill kr3,45 mill kr2,71 mill kr6,57 mill kr1,68 mill kr4,88 mill kr
20223,88 mill kr2,96 mill kr2,35 mill kr5,67 mill kr1,97 mill kr3,70 mill kr
20214,03 mill kr3,31 mill kr2,60 mill kr5,96 mill kr2,62 mill kr3,34 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler6,27 mill kr
Anleggsmidler67 %4,21 mill krOmløpsmidler33 %2,06 mill kr
Egenkapital og gjeld6,27 mill kr
Innskutt egenkapital16 %1,00 mill krOpptjent egenkapital7 %410 381 krKortsiktig gjeld78 %4,86 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader860 315 kr
Finansinntekter443 kr
Finanskostnader1 201 kr
Netto finans−758 kr
Ordinært resultat før skatt4,36 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

For 2025 ble det meste av årsresultatet avsatt til utbytte.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 31 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

API og MCPGET /company/917248281/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917248281/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917248281",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 5218549,
      "operating_profit": 4358234,
      "net_profit": 3414476,
      "equity": 1410381,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 4688888,
      "operating_profit": 3740080,
      "net_profit": 2913873,
      "equity": 1195905,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "917248281" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Maskinveien 12 AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Maskinveien 12 AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Maskinveien 12 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre4

Styre

3Sist endret 14.06.2021
Rolf Surdal(f. 1950)
Styrets leder
Styremedlem
Styremedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 15.12.2022
Regnskapsfører
repr. RANDABERG REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/917248281/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917248281/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917248281",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "917248281" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Maskinveien 12 AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Maskinveien 12 AS?
  • List alle roller i Maskinveien 12 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Hema ASSelskapOrdinære aksjer50,0 %200
Hero ASSelskapOrdinære aksjer50,0 %200

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/917248281/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917248281/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917248281",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "HEMA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
    { "shareholder_name": "HERO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "917248281" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Maskinveien 12 AS eier Hema AS, og hvem eier resten?
  • Er Maskinveien 12 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Maskinveien 12 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Odd Arthur Surdal
25,0 %

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Maskinveien 12 ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomStavanger−

Kunngjøringer35

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/917248281/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917248281/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917248281",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-01-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-03-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917248281" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble styret i Maskinveien 12 AS sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Maskinveien 12 AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Maskinveien 12 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Avskrivninger utgjør 3,2 % av driftsinntektene — 11,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin83,5 %42,3 %
Resultatmargin65,4 %17,1 %
Egenkapitalandel22,5 %37,0 %
Likviditetsgrad0,421,76
Gjeldsgrad3,451,06
Egenkapitalrentabilitet242,1 %5,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+11,3 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Annen driftskostnad13,3 %19,2 %
Avskrivninger3,2 %14,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/917248281/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917248281/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917248281",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64535,
  "revenue": { "value": 5218549, "percentile": 0.8737 },
  "operating_margin": { "value": 0.8351, "percentile": 0.9385 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "917248281" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Maskinveien 12 AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Maskinveien 12 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
  • Hvor solid er Maskinveien 12 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Ofte spurt om Maskinveien 12 AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Maskinveien 12 AS?

Det er registrert 76 536 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 1 867 i Stavanger.

Er Maskinveien 12 AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 1973, som er lenger enn 97 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 95 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Maskinveien 12 AS?

Maskinveien 12 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem sitter i styret i Maskinveien 12 AS?

Rolf Surdal er registrert som styreleder i Maskinveien 12 AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvem eier Maskinveien 12 AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Hema AS største eier i Maskinveien 12 AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Hero AS med 50 %.

Hva er omsetningen til Maskinveien 12 AS?

Maskinveien 12 AS hadde i 2025 en omsetning på 5,22 mill kr og et overskudd på 3,41 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Maskinveien 12 AS?

Maskinveien 12 AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Hvem fører regnskapet til Maskinveien 12 AS?

Randaberg Regnskap AS er registrert som regnskapsfører for Maskinveien 12 AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Rogaland