Stavsjøvegen Eiendom AS
- Omsetning
- 3,5 mill
- +2,8 %
- Resultat
- 367 562
- +107,4 %
Om Stavsjøvegen Eiendom AS
Stavsjøvegen Eiendom AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Namsos, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Espen Ledang er daglig leder, og Ole Nikolai Fossli er styreleder. I 2025 hadde Stavsjøvegen Eiendom AS en omsetning på 3,52 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 367 562 kr. Egenkapitalen var 2,93 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fossli Holding AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 307 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Namsos, og ett av 76 535 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 629 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Kjøp, salg og utleie av fast eiendom.
Formål
Investere og eie aksjer, samt kjøp, salg og utleie av fast eiendom.
API og MCPGET /company/917240760
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917240760" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917240760",
"name": "STAVSJØVEGEN EIENDOM AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NAMSOS", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917240760" })Spør AI-assistenten
Hvor i Namsos holder Stavsjøvegen Eiendom AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Stavsjøvegen Eiendom AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Stavsjøvegen Eiendom AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,8 % fra 2024 · +3,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,52 mill kr | 2,37 mill kr | 367 562 kr | 43,98 mill kr | 2,93 mill kr | 41,05 mill kr |
| 2024 | 3,43 mill kr | 2,28 mill kr | 177 258 kr | 45,20 mill kr | 2,56 mill kr | 42,64 mill kr |
| 2023 | 3,27 mill kr | 1,99 mill kr | 99 427 kr | 46,68 mill kr | 2,39 mill kr | 44,30 mill kr |
| 2022 | 3,19 mill kr | 2,08 mill kr | 696 708 kr | 48,22 mill kr | 2,29 mill kr | 45,93 mill kr |
| 2021 | 3,41 mill kr | 1,93 mill kr | 890 817 kr | 48,93 mill kr | 1,59 mill kr | 47,34 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 27 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/917240760/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917240760/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917240760",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3524933,
"operating_profit": 2372973,
"net_profit": 367562,
"equity": 2930151,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3427887,
"operating_profit": 2278534,
"net_profit": 177258,
"equity": 2562589,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917240760" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Stavsjøvegen Eiendom AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stavsjøvegen Eiendom AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stavsjøvegen Eiendom AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 25.02.2019Styre
2Sist endret 25.02.2019Revisor
1Sist endret 30.05.2016API og MCPGET /company/917240760/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917240760/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917240760",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917240760" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stavsjøvegen Eiendom AS?
List alle roller i Stavsjøvegen Eiendom AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Stavsjøvegen Eiendom AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Jaras Eiendom AS50 %
- Nasta AShadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fossli Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Jaras Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917240760/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917240760/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917240760",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "FOSSLI HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "JARAS EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917240760" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Stavsjøvegen Eiendom AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stavsjøvegen Eiendom AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Stavsjøvegen Eiendom AS eier Fossli Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stavsjøvegen Eiendom AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Namsos | − |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.2.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917240760/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917240760/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917240760",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917240760" })Spør AI-assistenten
Når ble Stavsjøvegen Eiendom AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stavsjøvegen Eiendom AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Stavsjøvegen Eiendom AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 6,0 % av driftsinntektene — 13,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 67,3 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 10,4 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 6,7 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,30 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 14,01 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12,5 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,8 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 6,0 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 26,6 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917240760/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917240760/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917240760",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 3524933, "percentile": 0.824 },
"operating_margin": { "value": 0.6732, "percentile": 0.7905 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917240760" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Stavsjøvegen Eiendom AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stavsjøvegen Eiendom AS på i bransjen?
Hvor ligger Stavsjøvegen Eiendom AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+43 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Stavsjøvegen Eiendom AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stavsjøvegen Eiendom AS?
Det er registrert 76 535 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 307 i Namsos.
Er Stavsjøvegen Eiendom AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 41 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 629 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Stavsjøvegen Eiendom AS bedre enn andre i bransjen?
Stavsjøvegen Eiendom AS hadde en driftsmargin på 67,3 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 42,3 % for utleie av egen eller leid fast eiendom.
Hvilken status har Stavsjøvegen Eiendom AS i Enhetsregisteret?
Stavsjøvegen Eiendom AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Stavsjøvegen Eiendom AS?
Daglig leder i Stavsjøvegen Eiendom AS er Espen Ledang, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Stavsjøvegen Eiendom AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Fossli Holding AS største eier i Stavsjøvegen Eiendom AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Jaras Eiendom AS med 50 %.
Hvordan går det økonomisk med Stavsjøvegen Eiendom AS?
I 2025 omsatte Stavsjøvegen Eiendom AS for 3,52 mill kr, opp 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 367 562 kr.
Hva er driftsresultatet til Stavsjøvegen Eiendom AS?
I 2025 hadde Stavsjøvegen Eiendom AS et driftsresultat på 2,37 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 67,3 %.
Hvem er revisor for Stavsjøvegen Eiendom AS?
Bdo AS er registrert som revisor for Stavsjøvegen Eiendom AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.