Fjellsyn Camping Og Skiheis AS
- Omsetning
- 3,7 mill
- +2 063,4 %
- Resultat
- 293 523
- +2 492 %
Om Fjellsyn Camping Og Skiheis AS
Fjellsyn Camping Og Skiheis AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Folldal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Drift av idrettsanlegg. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Marte Dalløkken Dundrud er daglig leder, og Marte Dalløkken Dundrud er styreleder. I 2025 hadde Fjellsyn Camping Og Skiheis AS en omsetning på 3,68 mill kr, en økning på 2063 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 293 523 kr. Egenkapitalen var 457 165 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Marte Dalløkken Dundrud med 60 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen drift av idrettsanlegg i Folldal, og ett av 1 122 i Norge. Det ble etablert samme år som 29 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
Drift av skiheis med tilhørende aktiviteter og produkter.
Formål
Salg av drivstoff, kioskvarer og dagligvarer, drift av campingplass og hytteutleie, drift av skitrekk. Likeledes virksomhet som naturlig faller inn under foran nevnte, herunder deltakelse i andre selskaper, og kjøp og salg av aksjer.
API og MCPGET /company/917223262
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917223262" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917223262",
"name": "FJELLSYN CAMPING OG SKIHEIS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "93.110",
"nace_desc": "Drift av idrettsanlegg",
"employees": null,
"address": { "municipality": "FOLLDAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917223262" })Spør AI-assistenten
Hvor i Folldal holder Fjellsyn Camping Og Skiheis AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Fjellsyn Camping Og Skiheis AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Fjellsyn Camping Og Skiheis AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2 063,4 % fra 2024 · +1 913,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,68 mill kr | 380 506 kr | 293 523 kr | 2,13 mill kr | 457 165 kr | 1,68 mill kr |
| 2024 | 170 179 kr | 14 744 kr | 11 324 kr | 229 852 kr | 163 642 kr | 66 211 kr |
| 2023 | 213 293 kr | 90 097 kr | 70 275 kr | 298 088 kr | 152 318 kr | 145 770 kr |
| 2022 | 239 323 kr | 54 052 kr | 42 421 kr | 349 271 kr | 82 043 kr | 267 228 kr |
| 2021 | 182 863 kr | 39 576 kr | 36 642 kr | 330 047 kr | 39 622 kr | 290 424 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 59 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 49 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/917223262/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917223262/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917223262",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3681728,
"operating_profit": 380506,
"net_profit": 293523,
"equity": 457165,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 170179, "operating_profit": 14744, "net_profit": 11324, "equity": 163642, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917223262" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Fjellsyn Camping Og Skiheis AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Fjellsyn Camping Og Skiheis AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Fjellsyn Camping Og Skiheis AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 25.05.2016Styre
2Sist endret 05.09.2022Regnskapsfører
1Sist endret 13.01.2017API og MCPGET /company/917223262/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917223262/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917223262",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917223262" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Fjellsyn Camping Og Skiheis AS?
List alle roller i Fjellsyn Camping Og Skiheis AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Fjellsyn Camping Og Skiheis AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 1 endret eierandel
- Lars Dundrudhadde 10 %
- Ronny Andre Hovin Bjørnlihadde 10 %
- Grete Dalløkken Dundrud20 % → 40 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Marte Dalløkken Dundrud | Person | Ordinære aksjer | 60,0 % | 18 |
| Grete Dalløkken Dundrud | Person | Ordinære aksjer | 40,0 % | 12 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917223262/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917223262/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917223262",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917223262" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Fjellsyn Camping Og Skiheis AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Fjellsyn Camping Og Skiheis AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Fjellsyn Camping Og Skiheis AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fjellsyn Camping Og Skiheis AS | BEDR | Drift av idrettsanlegg | Folldal | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 14.7.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 14.7.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 6.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.9.2022 | Styre ↗ |
| 25.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.9.2021 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917223262/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917223262/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917223262",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-14", "type": "Vedtektsfestet formål", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917223262" })Spør AI-assistenten
Når ble Fjellsyn Camping Og Skiheis AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Fjellsyn Camping Og Skiheis AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Fjellsyn Camping Og Skiheis AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+ØKORÅD ØSTERDALEN SA(Regnskapsfører)−VEKSTRA NORD-ØST SA(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 59,3 % av driftsinntektene — 51,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,3 % | 3,8 % |
| Resultatmargin | 8,0 % | 0,6 % |
| Egenkapitalandel | 21,4 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,97 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 3,67 | 0,91 |
| Egenkapitalrentabilitet | 64,2 % | 1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 59,3 % | 7,6 % |
| Lønnskostnad | 5,0 % | 28,5 % |
| Annen driftskostnad | 23,9 % | 44,6 % |
| Avskrivninger | 1,5 % | 7,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917223262/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917223262/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917223262",
"nace_code": "93.110",
"industry_count": 710,
"revenue": { "value": 3681728, "percentile": 0.6342 },
"operating_margin": { "value": 0.1033, "percentile": 0.6254 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917223262" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Fjellsyn Camping Og Skiheis AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Fjellsyn Camping Og Skiheis AS blant de største selskapene innen drift av idrettsanlegg?
Hvor solid er Fjellsyn Camping Og Skiheis AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Folk spør om Fjellsyn Camping Og Skiheis AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Fjellsyn Camping Og Skiheis AS?
Det er registrert 1 122 selskaper i Norge innen drift av idrettsanlegg, hvorav 2 i Folldal.
Er Fjellsyn Camping Og Skiheis AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 38 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 29 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Fjellsyn Camping Og Skiheis AS bedre enn andre i bransjen?
Fjellsyn Camping Og Skiheis AS hadde en driftsmargin på 10,3 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 3,8 % for drift av idrettsanlegg.
Hvilken status har Fjellsyn Camping Og Skiheis AS i Enhetsregisteret?
Fjellsyn Camping Og Skiheis AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Fjellsyn Camping Og Skiheis AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Fjellsyn Camping Og Skiheis AS?
Daglig leder i Fjellsyn Camping Og Skiheis AS er Marte Dalløkken Dundrud, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Fjellsyn Camping Og Skiheis AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Marte Dalløkken Dundrud største eier i Fjellsyn Camping Og Skiheis AS med 60 % av aksjene. Nest størst er Grete Dalløkken Dundrud med 40 %.
Hvordan går det økonomisk med Fjellsyn Camping Og Skiheis AS?
I 2025 omsatte Fjellsyn Camping Og Skiheis AS for 3,68 mill kr, opp 2063 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 293 523 kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Fjellsyn Camping Og Skiheis AS?
Fjellsyn Camping Og Skiheis AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvem fører regnskapet til Fjellsyn Camping Og Skiheis AS?
Økoråd Østerdalen SA er registrert som regnskapsfører for Fjellsyn Camping Og Skiheis AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.