Lemuur AS
Org.nr 917206422
Om Lemuur AS
Lemuur AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Karl Norstein er daglig leder, og Karl Norstein er styreleder. I 2025 hadde Lemuur AS en omsetning på 3,83 mill kr, en nedgang på 30 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 476 413 kr. Egenkapitalen var 399 459 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Karl Norstein med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 916 innen dataprogrammeringstjenester i Oslo, og ett av 17 663 i Norge. Det er eldre enn 77 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
Opprettelse av en teknologiplattformer for salg av produkter fra registrerte firmaer til forbrukere og andre registrerte firmaer.
Formål
Handelsformidling for netthandel og annet som naturlig faller sammen med dette.
API og MCPGET /company/917206422
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917206422" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917206422",
"name": "LEMUUR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.100",
"nace_desc": "Dataprogrammeringstjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917206422" })Spør AI-assistenten
Når ble Lemuur AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Lemuur AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Lemuur AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,83 mill kr | −476 413 kr | −476 413 kr | 965 395 kr | 399 459 kr | 565 936 kr |
| 2024 | 5,48 mill kr | −33 165 kr | −33 040 kr | 1,55 mill kr | 875 872 kr | 678 969 kr |
| 2023 | 5,58 mill kr | −487 471 kr | −487 479 kr | 1,76 mill kr | 908 912 kr | 852 791 kr |
| 2022 | 6,93 mill kr | −305 676 kr | −305 916 kr | 2,33 mill kr | 1,41 mill kr | 922 920 kr |
| 2021 | 8,45 mill kr | 1,13 mill kr | 877 885 kr | 2,94 mill kr | 1,72 mill kr | 1,22 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 54 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 29 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 26 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/917206422/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917206422/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917206422",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3826432,
"operating_profit": -476413,
"net_profit": -476413,
"equity": 399459,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5478298,
"operating_profit": -33165,
"net_profit": -33040,
"equity": 875872,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917206422" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Lemuur AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lemuur AS per år.
Hvordan har omsetningen til Lemuur AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 24.05.2016Styre
1Sist endret 24.05.2016Regnskapsfører
1Sist endret 24.02.2017API og MCPGET /company/917206422/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917206422/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917206422",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917206422" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Lemuur AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Lemuur AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Lemuur AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Novum Holding AS50 %
- Karl Norstein100 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Karl Norstein | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 15 |
| Novum Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50.0 % | 15 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917206422/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917206422/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917206422",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "NOVUM HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917206422" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Lemuur AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Lemuur AS eier Novum Holding AS, og hvem eier resten?
Er Lemuur AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lemuur AS | BEDR | Dataprogrammeringstjenester | Oslo | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.9.2023 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 21.9.2023 | Revisor ↗ |
| 26.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.9.2021 | Revisor ↗ |
| 29.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917206422/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917206422/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917206422",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917206422" })Spør AI-assistenten
Når ble Lemuur AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Lemuur AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Lemuur AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 53,5 % av driftsinntektene — 37,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -12,5 % | 1,3 % |
| Resultatmargin | -12,5 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | 41,4 % | 52,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,89 | 1,50 |
| Gjeldsgrad | 1,42 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | -119,3 % | 0,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -30,2 % | +5,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 53,5 % | 16,3 % |
| Lønnskostnad | 28,7 % | 47,8 % |
| Annen driftskostnad | 30,2 % | 20,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917206422/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917206422/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917206422",
"nace_code": "62.100",
"industry_count": 8469,
"revenue": { "value": 3826432, "percentile": 0.8353 },
"operating_margin": { "value": -0.1245, "percentile": 0.355 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917206422" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lemuur AS på i bransjen?
Hvor ligger Lemuur AS blant de 8469 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Lemuur AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Lemuur AS
Hvor stor er bransjen Lemuur AS tilhører?
Lemuur AS er ett av 4 916 selskaper innen dataprogrammeringstjenester i Oslo, og ett av 17 663 på landsbasis.
Hvor lenge har Lemuur AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Lemuur AS ble etablert i 2016 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 77 % av selskapene.
Hvilken status har Lemuur AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Lemuur AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Lemuur AS med?
Lemuur AS er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester (næringskode 62.100). Registrert aktivitet: Opprettelse av en teknologiplattformer for salg av produkter fra registrerte firmaer til forbrukere og andre registrerte firmaer.
Hvem leder Lemuur AS?
Karl Norstein er registrert som daglig leder i Lemuur AS.
Hvem er største aksjonær i Lemuur AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Karl Norstein største eier i Lemuur AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Novum Holding AS med 50 %.
Hva omsatte Lemuur AS for i 2025?
I 2025 omsatte Lemuur AS for 3,83 mill kr, ned 30 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 476 413 kr.
Hvor lønnsom er driften i Lemuur AS?
Driftsresultatet for 2025 var −476 413 kr (driftsmargin −12,5 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvilken regnskapsfører bruker Lemuur AS?
I Enhetsregisteret er Lemuur AS registrert med regnskapsfører Bauta Regnskap AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.