Hvi Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −95 053
- −129,9 %
Om Hvi Holding AS
Hvi Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Henry Vaage Iversen er styrets leder. I 2025 hadde Hvi Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 95 053 kr. Egenkapitalen var 83,25 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Henry Vaage Iversen med 84,2 % av aksjene. Selskapet er ett av 462 innen dataprogrammeringstjenester i Stavanger, og ett av 17 693 i Norge. Det er eldre enn 76 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
Investering i IT selskap som driver med maskinlæring applikasjon og konsulentarbeid.
Formål
Selskapets formål er å forvalte sine eierinteresser, foreta finansielle investering, samt all virksomhet som faller naturlig sammen med dette.
API og MCPGET /company/917199418
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917199418" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917199418",
"name": "HVI HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.100",
"nace_desc": "Dataprogrammeringstjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917199418" })Spør AI-assistenten
Når ble Hvi Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stavanger holder Hvi Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Hvi Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −95 739 kr | −95 053 kr | 83,33 mill kr | 83,25 mill kr | 82 484 kr |
| 2024 | 0 kr | −99 112 kr | 317 977 kr | 83,43 mill kr | 83,34 mill kr | 90 777 kr |
| 2023 | 0 kr | −79 282 kr | 922 523 kr | 95,48 mill kr | 83,02 mill kr | 12,46 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −60 616 kr | 337 123 kr | 106,20 mill kr | 106,10 mill kr | 96 715 kr |
| 2021 | 0 kr | −106 032 kr | 141,38 mill kr | 116,98 mill kr | 116,76 mill kr | 218 225 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/917199418/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917199418/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917199418",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -95739, "net_profit": -95053, "equity": 83247316, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -99112, "net_profit": 317977, "equity": 83342369, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917199418" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Hvi Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Hvi Holding AS i 2025?
Hvor stort underskudd hadde Hvi Holding AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 23.05.2016Regnskapsfører
1Sist endret 05.02.2018Revisor
1Sist endret 09.07.2021API og MCPGET /company/917199418/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917199418/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917199418",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917199418" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Hvi Holding AS?
Hvem er regnskapsfører for Hvi Holding AS?
List alle roller i Hvi Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye · 4 endret eierandel
- Alle under 1 % eierandel
… og 3 flere
- Henry Vaage Iversen93,1 % → 84,2 %
- Jostein Vaage2,9 % → 5,8 %
- Jorun Vaage1,6 % → 3,8 %
- Karin Vaage1,5 % → 2,9 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Henry Vaage Iversen | Person | Ordinære aksjer | 84,2 % | 25 248 |
| Jostein Vaage | Person | Ordinære aksjer | 5,8 % | 1 734 |
| Jorun Vaage | Person | Ordinære aksjer | 3,8 % | 1 127 |
| Karin Vaage | Person | Ordinære aksjer | 2,9 % | 867 |
| Liv Skretting | Person | Ordinære aksjer | 1,7 % | 499 |
| Margun Susort | Person | Ordinære aksjer | 0,7 % | 215 |
| Harald Vaage | Person | Ordinære aksjer | 0,4 % | 109 |
| Magnar Johannes Åkre | Person | Ordinære aksjer | 0,3 % | 86 |
| Kjellaug Vaage | Person | Ordinære aksjer | 0,2 % | 65 |
| Rolf Iversen | Person | Ordinære aksjer | 0,2 % | 50 |
10 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917199418/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917199418/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917199418",
"shareholders": [
…
],
"total": 10
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917199418" })Spør AI-assistenten
Er Hvi Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Hvi Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Hvi Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2021 | Revisor ↗ |
| 23.6.2021 | Godkjent mellombalanse ↗ |
| 10.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.2.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917199418/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917199418/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917199418",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917199418" })Spør AI-assistenten
Når leverte Hvi Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Hvi Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Hvi Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)−SPAREBANK 1 SØR-NORGE FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,9 % | 53,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,19 | 1,50 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,1 % | 0,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917199418/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917199418/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917199418",
"nace_code": "62.100",
"industry_count": 8466,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.002 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917199418" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Hvi Holding AS blant de 8466 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Hvi Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Hvi Holding AS blant de største selskapene innen dataprogrammeringstjenester?
Investeringer
HVI HOLDING AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Berlin Topco AS | Sandnes | 6,2 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Berlin Midco AS | Sandnes | 0,2 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Hvi Holding AS
Hvor stor er bransjen Hvi Holding AS tilhører?
Hvi Holding AS er ett av 462 selskaper innen dataprogrammeringstjenester i Stavanger, og ett av 17 693 på landsbasis.
Hvor lenge har Hvi Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Hvi Holding AS ble etablert i 2016 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 76 % av selskapene.
Hvilken status har Hvi Holding AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Hvi Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Hvi Holding AS?
Hvi Holding AS er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester (næringskode 62.100). Registrert aktivitet: Investering i IT selskap som driver med maskinlæring applikasjon og konsulentarbeid.
Hva slags selskap er Hvi Holding AS?
Organisasjonsformen til Hvi Holding AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Hvi Holding AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Henry Vaage Iversen største eier i Hvi Holding AS med 84,2 % av aksjene. Nest størst er Jostein Vaage med 5,8 %.
Går Hvi Holding AS med overskudd?
Hvi Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et underskudd på 95 053 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.