Nygårdsveien 79 AS
Org.nr 917080224
Om Nygårdsveien 79 AS
Nygårdsveien 79 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandefjord, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Grant Trygve Larsen er styrets leder. Selskapet er ett av 981 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Sandefjord, og ett av 76 571 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 633 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Erverv av aksjer, yte og oppta lån, delta i andre selskaper, foreta investeringer, erverve eller leie fast eiendom, og alt som står i naturlig forbindelse med dette.
AI-sammendrag
Heleid av Cognia Eiendom AS opererer selskapet som et rendyrket eiendomsholding-kjøretøy i Sandefjord, med en imponerende egenkapitalandel på 79% (60M av 76M i eiendeler) som gir svært lav finansiell risiko. Omsetningsveksten på 17% til 12M kr kombinert med en driftsmargin i topp 10% av bransjen antyder effektiv drift av eiendomsporteføljen uten ansatte. Det konsentrerte eierskapet og enkle styringsstrukturen indikerer at selskapet fungerer som et dedikert investeringsverktøy innenfor en større eiendomsstruktur.
API og MCPGET /company/917080224
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917080224" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917080224",
"name": "NYGÅRDSVEIEN 79 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SANDEFJORD", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917080224" })Spør AI-assistenten
Når ble Nygårdsveien 79 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Sandefjord holder Nygårdsveien 79 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Nygårdsveien 79 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,77 mill kr | 9,63 mill kr | 7,04 mill kr | 75,71 mill kr | 60,24 mill kr | 15,48 mill kr |
| 2024 | 10,03 mill kr | 7,41 mill kr | 5,10 mill kr | 72,95 mill kr | 59,92 mill kr | 13,02 mill kr |
| 2023 | 11,30 mill kr | 7,51 mill kr | 5,18 mill kr | 68,16 mill kr | 53,52 mill kr | 14,64 mill kr |
| 2022 | 10,11 mill kr | 6,75 mill kr | 4,77 mill kr | 68,36 mill kr | 49,48 mill kr | 18,88 mill kr |
| 2021 | 6,86 mill kr | 4,09 mill kr | 3,14 mill kr | 70,18 mill kr | 44,72 mill kr | 25,47 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIRegnskapet for 2025 inneholder konsernbidrag.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 11 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/917080224/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917080224/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917080224",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 11768142,
"operating_profit": 9625042,
"net_profit": 7037433,
"equity": 60238470,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 10026444,
"operating_profit": 7409088,
"net_profit": 5096923,
"equity": 59924043,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917080224" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Nygårdsveien 79 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Nygårdsveien 79 AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Nygårdsveien 79 AS de siste årene.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 31.08.2019Revisor
1Sist endret 09.10.2024API og MCPGET /company/917080224/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917080224/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917080224",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917080224" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Nygårdsveien 79 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Nygårdsveien 79 AS?
List alle roller i Nygårdsveien 79 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Cognia Eiendom AS100 %
- Cognia AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Cognia Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917080224/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917080224/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917080224",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "COGNIA EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917080224" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Nygårdsveien 79 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Nygårdsveien 79 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Nygårdsveien 79 AS eier Cognia Eiendom AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Cognia Eiendom AS
11 selskaperAPI og MCPGET /company/917080224/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917080224/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917080224",
"chain": [
{ "org_no": "987661984", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "919228105", "owner_pct": 54.36, … },
{ "org_no": "921005350", "owner_pct": 57.06, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "917080224" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Nygårdsveien 79 AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Nygårdsveien 79 AS?
Hvem eier Nygårdsveien 79 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nygårdsveien 79 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Sandefjord | − |
Kunngjøringer36
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.10.2024 | Revisor ↗ |
| 23.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.4.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917080224/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917080224/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917080224",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917080224" })Spør AI-assistenten
Når leverte Nygårdsveien 79 AS sist godkjent årsregnskap?
Har Nygårdsveien 79 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Nygårdsveien 79 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 1,0 % av driftsinntektene — 18,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 81,8 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 59,8 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 79,6 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,42 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,26 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,7 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +17,4 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 1,0 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 17,2 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917080224/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917080224/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917080224",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64582,
"revenue": { "value": 11768142, "percentile": 0.9417 },
"operating_margin": { "value": 0.8179, "percentile": 0.9272 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917080224" })Spør AI-assistenten
Er Nygårdsveien 79 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Nygårdsveien 79 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Nygårdsveien 79 AS på i bransjen?
Investeringer
NYGÅRDSVEIEN 79 AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Ramdalveien 4 AS | Sandefjord | 100.0 % | 2016 | 2018 | Aktiv |
| Træleborgveien 3 AS | Sandefjord | 100.0 % | 2017 | 2018 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Nygårdsveien 79 AS
Hvor stor er bransjen Nygårdsveien 79 AS tilhører?
Nygårdsveien 79 AS er ett av 981 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Sandefjord, og ett av 76 571 på landsbasis.
Hvor lenge har Nygårdsveien 79 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Nygårdsveien 79 AS ble etablert i 2016 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 41 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Nygårdsveien 79 AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utleie av egen eller leid fast eiendom er en driftsmargin på 42,3 %. Nygårdsveien 79 AS lå på 81,8 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Nygårdsveien 79 AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nygårdsveien 79 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Nygårdsveien 79 AS?
Største aksjonær i Nygårdsveien 79 AS er Cognia Eiendom AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Nygårdsveien 79 AS?
Selskapet er datterselskap av Cognia Eiendom AS (100 % eierandel). Øverste morselskap i konsernet er Sofia AS.
Hva omsatte Nygårdsveien 79 AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 11,77 mill kr, opp 17 % fra 2024. Egenkapitalen var 60,24 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Nygårdsveien 79 AS?
Driftsresultatet for 2025 var 9,63 mill kr (driftsmargin 81,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Nygårdsveien 79 AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Nygårdsveien 79 AS en egenkapital på 60,24 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 79,6 %.
Hvor holder Nygårdsveien 79 AS til?
Nygårdsveien 79 AS holder til i Nygårdsveien 79, 3221, SANDEFJORD, i Sandefjord kommune i Vestfold.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.