Hopp til innhold
Nytt: prøv API og MCP gratis.Kom i gang →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Bremanger Fjord Hotell AS

Org.nr 917067988

Om Bremanger Fjord Hotell AS

Bremanger Fjord Hotell AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bremanger, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av hoteller. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Sivert Eldevik Andersen er daglig leder, og Terje Andersen er styreleder. I 2025 hadde Bremanger Fjord Hotell AS en omsetning på 13,04 mill kr, en økning på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 525 665 kr. Egenkapitalen var 1,03 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sivert Eldevik Andersen med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen drift av hoteller i Bremanger, og ett av 1 794 i Norge. Det ble etablert samme år som 64 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (89 %).

Aktivitet

Hotell og restaurant, solstudio og treningssenter ifm hotellet.

Formål

Drift av hotell med tilhørende restaurantvirksomhet, solstudio, treningssenter og andre aktiviteter som hører naturlig under dette

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler3,25 mill kr
Anleggsmidler3 %90 000 krOmløpsmidler97 %3,16 mill kr
Egenkapital og gjeld3,25 mill kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 krOpptjent egenkapital31 %995 665 krLangsiktig gjeld0 %3 390 krKortsiktig gjeld68 %2,22 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader12,41 mill kr
Finansinntekter45 321 kr
Finanskostnader1 218 kr
Netto finans44 103 kr
Ordinært resultat før skatt673 929 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202513,04 mill kr629 826 kr525 665 kr3,25 mill kr1,03 mill kr2,23 mill kr
202412,93 mill kr440 695 kr396 809 kr4,59 mill kr500 000 kr4,09 mill kr
202311,77 mill kr888 988 kr726 838 kr4,68 mill kr2,09 mill kr2,59 mill kr
202211,07 mill kr461 138 kr354 239 kr3,76 mill kr1,72 mill kr2,04 mill kr
202111,71 mill kr1,11 mill kr858 013 kr3,76 mill kr1,57 mill kr2,19 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2024 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 41 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 34 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet. Regnskapet inneholder konsernbidrag.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 37 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre6

Daglig leder

1Sist endret 25.02.2025
Daglig lederSignatur

Styre

3Sist endret 25.02.2025
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 04.01.2023
Regnskapsfører
repr. PROGRESSO ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 27.12.2024
Revisor
repr. REVISOR-PARTNER ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

3 nye · 1 ute

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Sivert Eldevik AndersenPersonOrdinære aksjer50.0 %150
Kåre Ola HuksetPersonOrdinære aksjer25.0 %75
Terje AndersenPersonOrdinære aksjer25.0 %75

3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Bremanger Fjord Hotell ASBEDRDrift av hotellerBremanger24

Kunngjøringer22

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:31→24
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:29→31
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:26→29
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:25→26

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 21,9 % av driftsinntektene — 6,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin4,8 %3,9 %
Resultatmargin4,0 %1,9 %
Egenkapitalandel31,6 %24,7 %
Likviditetsgrad1,421,11
Gjeldsgrad2,171,83
Egenkapitalrentabilitet51,3 %7,8 %
Omsetningsvekst (siste år)+0,9 %+4,7 %
Omsetning per ansatt543 427 kr688 105,053 kr
Andel av driftsinntekter2024Bransjemedian
Varekostnad21,9 %15,3 %
Lønnskostnad33,8 %37,4 %
Annen driftskostnad40,7 %39,4 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Også i Bremanger

+696 til i Bremanger →

Spørsmål og svar om Bremanger Fjord Hotell AS

Hvor stor er bransjen Bremanger Fjord Hotell AS tilhører?

Bremanger Fjord Hotell AS er ett av 4 selskaper innen drift av hoteller i Bremanger, og ett av 1 794 på landsbasis.

Hvor lenge har Bremanger Fjord Hotell AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Bremanger Fjord Hotell AS ble etablert i 2016 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 38 % av selskapene i bransjen.

Hva er statusen til Bremanger Fjord Hotell AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bremanger Fjord Hotell AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Bremanger Fjord Hotell AS?

Sivert Eldevik Andersen er registrert som daglig leder i Bremanger Fjord Hotell AS.

Hvem er styreleder i Bremanger Fjord Hotell AS?

Styrets leder i Bremanger Fjord Hotell AS er Terje Andersen. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.

Hvilke eiere står bak Bremanger Fjord Hotell AS?

Bremanger Fjord Hotell AS eies i hovedsak av Sivert Eldevik Andersen (50 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Går Bremanger Fjord Hotell AS med overskudd?

I 2025 omsatte Bremanger Fjord Hotell AS for 13,04 mill kr, opp 1 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 525 665 kr.

Hvor stor aksjekapital har Bremanger Fjord Hotell AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Bremanger Fjord Hotell AS er 30 000 kr (300 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Hvor holder Bremanger Fjord Hotell AS til?

Bremanger Fjord Hotell AS holder til i Granden 5A, 6723, SVELGEN, i Bremanger kommune i Vestland.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestland