Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap
Sentralt godkjent

Nittedal Rørleggerbedrift AS

Org.nr 916998767
Omsetning
9,0 mill
+22,2 %
Resultat
1,2 mill
+96,6 %
Ansatte
5
Mer

Om Nittedal Rørleggerbedrift AS

Nittedal Rørleggerbedrift AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillestrøm, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Kjetil Adrian Tollnes er daglig leder, og Hallvard Olsen er styreleder. I 2025 hadde Nittedal Rørleggerbedrift AS en omsetning på 9,00 mill kr, en økning på 22 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,25 mill kr. Egenkapitalen var 6,35 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Nrb AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 128 innen rørleggerarbeid i Lillestrøm, og ett av 4 977 i Norge. Det ble etablert samme år som 167 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).

Aktivitet

Rørlegger- og håndverksvirksomhet

Formål

Selskapets formål er rørleggertjenester og andre håndverkstjenester, kjøp, salg og utvikling av eiendom, kjøp og salg av aksjer og deltagelse i andre selskaper som står i forbindelse herved.

API og MCPGET /company/916998767

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916998767" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916998767",
  "name": "NITTEDAL RØRLEGGERBEDRIFT AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "43.221",
  "nace_desc": "Rørleggerarbeid",
  "employees": 5,
  "address": { "municipality": "LILLESTRØM", "county": "AKERSHUS", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "916998767" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Nittedal Rørleggerbedrift AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Nittedal Rørleggerbedrift AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Lillestrøm holder Nittedal Rørleggerbedrift AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +22,2 % fra 2024 · −31,8 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20259,00 mill kr1,43 mill kr1,25 mill kr9,09 mill kr6,35 mill kr2,75 mill kr
20247,37 mill kr621 521 kr633 707 kr7,85 mill kr6,40 mill kr1,45 mill kr
20238,99 mill kr2,08 mill kr1,71 mill kr7,82 mill kr6,00 mill kr1,82 mill kr
202213,11 mill kr4,61 mill kr3,65 mill kr7,21 mill kr4,29 mill kr2,92 mill kr
202113,21 mill kr4,37 mill kr3,41 mill kr8,96 mill kr1,64 mill kr7,33 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler9,09 mill kr
Anleggsmidler42 %3,78 mill krOmløpsmidler58 %5,31 mill kr
Egenkapital og gjeld9,09 mill kr
Innskutt egenkapital0 %30 000 krOpptjent egenkapital69 %6,32 mill krLangsiktig gjeld0 %2 731 krKortsiktig gjeld30 %2,74 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader7,58 mill kr
Finansinntekter172 932 kr
Finanskostnader1 639 kr
Netto finans171 293 kr
Ordinært resultat før skatt1,60 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 37 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 33 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 41 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.

Til gode hos konsernselskaper
3,6 mill kr (39 % av balansen)
Avgitt konsernbidrag
1,3 mill kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/916998767/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916998767/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916998767",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 9003970,
      "operating_profit": 1425853,
      "net_profit": 1245775,
      "equity": 6347424,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 7369539,
      "operating_profit": 621521,
      "net_profit": 633707,
      "equity": 6398404,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "916998767" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Nittedal Rørleggerbedrift AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Nittedal Rørleggerbedrift AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Nittedal Rørleggerbedrift AS fra 2024 til 2025?

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 15.04.2016
Daglig lederSignaturProkura

Styre

2Sist endret 15.04.2016
Styrets lederSignaturProkura
StyremedlemSignaturProkura

Regnskapsfører

1Sist endret 07.08.2025
Regnskapsfører
repr. ECIT HARESTUA ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 22.07.2026
Revisor
repr. ADO REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →Tiltrådte juli 2026 · byttet fra REVISJONSSENTERET AS
API og MCPGET /company/916998767/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916998767/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916998767",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "916998767" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Nittedal Rørleggerbedrift AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Nittedal Rørleggerbedrift AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Nittedal Rørleggerbedrift AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 2 ute

Inn (1)
Ut (2)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Nrb ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %3 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/916998767/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916998767/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916998767",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "NRB AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "916998767" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Nittedal Rørleggerbedrift AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Nittedal Rørleggerbedrift AS eier Nrb AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Nittedal Rørleggerbedrift AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Nittedal Rørleggerbedrift ASBEDRRørleggerarbeidLillestrøm5

Kunngjøringer17

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/916998767/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916998767/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916998767",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-22", "type": "Revisor", … },
    { "dato": "2026-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916998767" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Nittedal Rørleggerbedrift AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Nittedal Rørleggerbedrift AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Nittedal Rørleggerbedrift AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:-→5
  2. Endring i roller og styre
    +ADO REVISJON AS(Revisor)−REVISJONSSENTERET AS(Revisor)
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Bransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 37,4 % av driftsinntektene — 4,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin15,8 %4,4 %
Resultatmargin13,8 %3,6 %
Egenkapitalandel69,8 %40,9 %
Likviditetsgrad1,941,63
Gjeldsgrad0,431,09
Egenkapitalrentabilitet19,6 %15,1 %
Omsetningsvekst (siste år)+22,2 %+1,3 %
Omsetning per ansatt1,80 mill kr1,76 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad37,4 %42,2 %
Lønnskostnad32,9 %34,9 %
Annen driftskostnad12,4 %14,8 %
Avskrivninger1,5 %1,4 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/916998767/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916998767/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916998767",
  "nace_code": "43.221",
  "industry_count": 3306,
  "revenue": { "value": 9003970, "percentile": 0.7432 },
  "operating_margin": { "value": 0.1584, "percentile": 0.822 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "916998767" })

Spør AI-assistenten

  • Er Nittedal Rørleggerbedrift AS blant de største selskapene innen rørleggerarbeid?
  • Hvor solid er Nittedal Rørleggerbedrift AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Nittedal Rørleggerbedrift AS på i bransjen?

Godkjenninger og registre

Nittedal Rørleggerbedrift AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 7 godkjenningsområder.

Gyldig til 7. juli 2028 · Godkjent lærebedrift
FunksjonGodkjenningsområdeTiltaksklasse
ProsjekterendeSanitærinstallasjoner2
ProsjekterendeVannforsynings- og avløpsanlegg1
ProsjekterendeVarme- og kuldeinstallasjoner1
UtførendeSanitærinstallasjoner2
UtførendeSlukkeinstallasjoner1
UtførendeVannforsynings- og avløpsanlegg2
UtførendeVarme- og kuldeinstallasjoner1
Se godkjenningsbevis hos DiBK ↗

Kilde: Direktoratet for byggkvalitet

Ofte spurt om Nittedal Rørleggerbedrift AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Nittedal Rørleggerbedrift AS?

Det er registrert 4 977 selskaper i Norge innen rørleggerarbeid, hvorav 128 i Lillestrøm.

Er Nittedal Rørleggerbedrift AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 54 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 167 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Nittedal Rørleggerbedrift AS bedre enn andre i bransjen?

Nittedal Rørleggerbedrift AS hadde en driftsmargin på 15,8 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,4 % for rørleggerarbeid.

Hva er statusen til Nittedal Rørleggerbedrift AS?

Nittedal Rørleggerbedrift AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilken selskapsform har Nittedal Rørleggerbedrift AS?

Nittedal Rørleggerbedrift AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Nittedal Rørleggerbedrift AS?

Daglig leder i Nittedal Rørleggerbedrift AS er Kjetil Adrian Tollnes, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Nittedal Rørleggerbedrift AS?

Største aksjonær i Nittedal Rørleggerbedrift AS er Nrb AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva er omsetningen til Nittedal Rørleggerbedrift AS?

I 2025 omsatte Nittedal Rørleggerbedrift AS for 9,00 mill kr, opp 22 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,25 mill kr.

Hvilke godkjenninger har Nittedal Rørleggerbedrift AS?

I offentlige godkjenningsregistre er Nittedal Rørleggerbedrift AS oppført med sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 7 godkjenningsområder. Detaljene vises i seksjonen Godkjenninger og registre på denne siden.

Er Nittedal Rørleggerbedrift AS registrert i MVA-registeret?

Nittedal Rørleggerbedrift AS er registrert i MVA-registeret (siden 2016) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Akershus