Lutvann Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 149 019
- +44,8 %
Om Lutvann Holding AS
Lutvann Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Marius Forren Trangsrud er styrets leder. I 2025 hadde Lutvann Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 149 019 kr. Egenkapitalen var 554 767 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Marius Forren Trangsrud med 80 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 230 innen andre egeninvesteringsselskaper i Oslo, og ett av 13 763 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 039 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (100 %).
Aktivitet og formål
Investere i verdipapirer og andre eiendeler, samt all annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette.
API og MCPGET /company/916915039
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916915039" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916915039",
"name": "LUTVANN HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "64.323",
"nace_desc": "Andre egeninvesteringsselskaper",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916915039" })Spør AI-assistenten
Er Lutvann Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Lutvann Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Lutvann Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −1 963 kr | 149 019 kr | 1,53 mill kr | 554 767 kr | 976 422 kr |
| 2024 | 0 kr | −2 032 kr | 102 931 kr | 1,33 mill kr | 405 749 kr | 925 976 kr |
| 2023 | 0 kr | −1 704 kr | 369 kr | 1,21 mill kr | 302 817 kr | 902 294 kr |
| 2022 | 0 kr | −574 kr | 36 744 kr | 1,20 mill kr | 302 449 kr | 900 842 kr |
| 2021 | 0 kr | −518 kr | 48 830 kr | 1,17 mill kr | 465 705 kr | 701 553 kr |
Balanse
2025API og MCPGET /company/916915039/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916915039/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916915039",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -1963, "net_profit": 149019, "equity": 554767, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -2032, "net_profit": 102931, "equity": 405749, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916915039" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Lutvann Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lutvann Holding AS per år.
Hvordan har omsetningen til Lutvann Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 18.03.2016API og MCPGET /company/916915039/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916915039/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916915039",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916915039" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Lutvann Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Lutvann Holding AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Marius Forren Trangsrud | Person | B-aksjer | 80,0 % | 80 |
| Marius Forren Trangsrud | Person | A-aksjer | 20,0 % | 20 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/916915039/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916915039/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916915039",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "916915039" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Lutvann Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Lutvann Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Lutvann Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916915039/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916915039/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916915039",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916915039" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Lutvann Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Lutvann Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Lutvann Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 36,2 % | 95,9 % |
| Likviditetsgrad | 584,52 | 14,50 |
| Gjeldsgrad | 1,76 | 0,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 26,9 % | 7,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916915039/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916915039/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916915039",
"nace_code": "64.323",
"industry_count": 13714,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0019 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916915039" })Spør AI-assistenten
Er Lutvann Holding AS blant de største selskapene innen andre egeninvesteringsselskaper?
Hvor solid er Lutvann Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Lutvann Holding AS blant de 13714 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
LUTVANN HOLDING AS eier aksjer i 20 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Forren AS | Oslo | 35,0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Trangsrud AS | Oslo | 35,0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Norcod AS | Trondheim | 0,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Atlantic Sapphire AS | Vestnes | 0,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Elkem ASA | Oslo | 0,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Norske Skog ASA | Oslo | 0,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Veidekke ASA | Oslo | 0,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Mpc Container Ships ASA | Oslo | 0,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Cloudberry Clean Energy ASA | Oslo | 0,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Salmon Evolution ASA | Hustadvika | 0,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Lutvann Holding AS
Hvor stor er bransjen Lutvann Holding AS tilhører?
Lutvann Holding AS er ett av 3 230 selskaper innen andre egeninvesteringsselskaper i Oslo, og ett av 13 763 på landsbasis.
Hvor lenge har Lutvann Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Lutvann Holding AS ble etablert i 2016 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 30 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Lutvann Holding AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Lutvann Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Lutvann Holding AS?
Lutvann Holding AS er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper (næringskode 64.323). Registrert aktivitet: Investere i verdipapirer og andre eiendeler, samt all annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette.
Hvilken selskapsform har Lutvann Holding AS?
Organisasjonsformen til Lutvann Holding AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Lutvann Holding AS?
Største aksjonær i Lutvann Holding AS er Marius Forren Trangsrud med 80 % av aksjene, fulgt av Marius Forren Trangsrud (20 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Lutvann Holding AS for i 2025?
Lutvann Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 149 019 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Lutvann Holding AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Lutvann Holding AS en egenkapital på 554 767 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 36,2 %.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.