Farmen Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 333 222
- 7 års regnskap
Om Farmen Holding AS
Farmen Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandefjord, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Kim Farmen Johansen er daglig leder, og Kim Farmen Johansen er styreleder. I 2025 hadde Farmen Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 333 222 kr. Egenkapitalen var 943 278 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kim Farmen Johansen med 66,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 364 innen oppføring av bygninger i Sandefjord, og ett av 24 636 i Norge. Det er eldre enn 55 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Investering i annen virksomhet, herunder kjøp, salg av selskaper, samt aktivitet knyttet til dette.
API og MCPGET /company/916867395
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916867395" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916867395",
"name": "FARMEN HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SANDEFJORD", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916867395" })Spør AI-assistenten
Hva driver Farmen Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Farmen Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Farmen Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −72 517 kr | 333 222 kr | 4,51 mill kr | 943 278 kr | 3,56 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −66 892 kr | −62 425 kr | 3,79 mill kr | 610 056 kr | 3,18 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −97 478 kr | 30 616 kr | 2,50 mill kr | 732 481 kr | 1,77 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −97 885 kr | 936 347 kr | 4,28 mill kr | 701 865 kr | 3,57 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −87 301 kr | 0 kr | 1,79 mill kr | 465 519 kr | 1,33 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,7 mill kr (61 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 3,5 mill kr (77 % av balansen)
API og MCPGET /company/916867395/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916867395/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916867395",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -72517, "net_profit": 333222, "equity": 943278, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -66892, "net_profit": -62425, "equity": 610056, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916867395" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Farmen Holding AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Farmen Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Farmen Holding AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 09.03.2016Styre
2Sist endret 09.03.2016Regnskapsfører
1Sist endret 28.05.2025Revisor
1Sist endret 01.12.2025API og MCPGET /company/916867395/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916867395/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916867395",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916867395" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Farmen Holding AS?
Hvem er regnskapsfører for Farmen Holding AS?
List alle roller i Farmen Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Kim Farmen Johansen55 % → 66,1 %
- Sylvia Farmen Johansen45 % → 33,9 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kim Farmen Johansen | Person | Ordinære aksjer | 66,1 % | 59 500 |
| Sylvia Farmen Johansen | Person | Ordinære aksjer | 33,9 % | 30 500 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/916867395/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916867395/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916867395",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "916867395" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Farmen Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Farmen Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Farmen Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Datterselskaper av Farmen Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/916867395/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916867395/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916867395",
"chain": [
{ "org_no": "916867395", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "916867395" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Farmen Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.12.2025 | Revisor ↗ |
| 12.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.9.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916867395/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916867395/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916867395",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-01", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916867395" })Spør AI-assistenten
Når ble Farmen Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Farmen Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Har Farmen Holding AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 20,9 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 11,20 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 3,78 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 35,3 % | 11,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916867395/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916867395/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916867395",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12271,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0024 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916867395" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Farmen Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Farmen Holding AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Hvor solid er Farmen Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
FARMEN HOLDING AS eier aksjer i 17 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Byggmester Kim Johansen AS | Sandefjord | 100,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Sk Bolig Og Eiendom AS | Sandefjord | 100,0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Kim Og Sigves Rakettutsalg AS | Sandefjord | 50,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Jernbanealleen 29 AS | Sandefjord | 40,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Interoil Exploration And Production ASA | Oslo | 0,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Elmera Group ASA | Bergen | 0,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Navamedic ASA | Oslo | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Elkem ASA | Oslo | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Vår Energi ASA | Sandnes | 0,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Codelab Capital AS | Oslo | 0,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Farmen Holding AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Farmen Holding AS?
Det er registrert 24 636 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 364 i Sandefjord.
Er Farmen Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 55 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 849 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Farmen Holding AS?
Farmen Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Farmen Holding AS?
Farmen Holding AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Farmen Holding AS?
Daglig leder i Farmen Holding AS er Kim Farmen Johansen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Farmen Holding AS?
Farmen Holding AS eies i hovedsak av Kim Farmen Johansen (66,1 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvilke datterselskaper har Farmen Holding AS?
Farmen Holding AS har 2 registrerte datterselskaper: Byggmester Kim Johansen AS og Sk Bolig Og Eiendom AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Farmen Holding AS?
I 2025 omsatte Farmen Holding AS for 0 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 333 222 kr.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.