- Omsetning
- 50,8 mill
- +29,5 %
- Resultat
- −1,2 mill
- −187,4 %
Om Estnor Oü NUF
Estnor Oü NUF er registrert som norskregistrert utenlandsk foretak. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av andre bygningsartikler. Selskapet ble registrert i Enhetsregisteret i 2016. Renee Mikomägi er daglig leder. I 2025 hadde Estnor Oü NUF en omsetning på 50,79 mill kr, en økning på 29 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,16 mill kr. Egenkapitalen var 8,16 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 487 i Norge innen produksjon av andre bygningsartikler. Det ble etablert samme år som 16 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Prefabrikkerer hus, hytter og leiligheter i fabrikker i Estland og selges blant annet i Norge.
API og MCPGET /company/916815808
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916815808" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916815808",
"name": "ESTNOR OÜ NUF",
"org_form": "NUF",
"nace_code": "16.230",
"nace_desc": "Produksjon av andre bygningsartikler",
"employees": null,
"address": { "municipality": null, "county": null, … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916815808" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Estnor Oü NUF registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Estnor Oü NUF stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Er Estnor Oü NUF registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +29,5 % fra 2024 · +8,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 50,79 mill kr | −871 293 kr | −1,16 mill kr | 18,58 mill kr | 8,16 mill kr | 10,41 mill kr |
| 2024 | 39,22 mill kr | 1,47 mill kr | 1,33 mill kr | 27,65 mill kr | 9,25 mill kr | 18,40 mill kr |
| 2023 | 71,91 mill kr | 9,32 mill kr | 9,06 mill kr | 24,91 mill kr | 12,35 mill kr | 12,56 mill kr |
| 2022 | 57,09 mill kr | 2,90 mill kr | 2,50 mill kr | 14,04 mill kr | 2,91 mill kr | 11,13 mill kr |
| 2021 | 46,79 mill kr | −9,73 mill kr | −10,10 mill kr | 17,74 mill kr | −8,02 mill kr | 25,76 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 67 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 29 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 58 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/916815808/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916815808/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916815808",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 50789843,
"operating_profit": -871293,
"net_profit": -1160404,
"equity": 8164003,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 39222127,
"operating_profit": 1467705,
"net_profit": 1327988,
"equity": 9252709,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916815808" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Estnor Oü NUF i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Estnor Oü NUF fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Estnor Oü NUF i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 16.04.2026Hovedforetak
1Sist endret 03.03.2016API og MCPGET /company/916815808/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916815808/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916815808",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Oppl om foretaket i hjemlandet", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916815808" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Estnor Oü NUF: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Estnor Oü NUF | AAFY | Produksjon av andre bygningsartikler | − | − |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.4.2026 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
| 19.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916815808/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916815808/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916815808",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-04-15", "type": "Nyregistrering i Foretaksregisteret", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916815808" })Spør AI-assistenten
Når ble Estnor Oü NUF sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Estnor Oü NUF sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Estnor Oü NUF i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertNavn:ESTNOR OÜ→ESTNOR OÜ NUF
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 67,4 % av driftsinntektene — 19,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,7 % | 0,9 % |
| Resultatmargin | -2,3 % | 0,5 % |
| Egenkapitalandel | 43,9 % | 38,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,33 | 1,49 |
| Gjeldsgrad | 1,28 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -14,2 % | 1,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +29,5 % | +2,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 67,4 % | 47,8 % |
| Lønnskostnad | 28,5 % | 34,1 % |
| Annen driftskostnad | 4,9 % | 16,5 % |
| Avskrivninger | 0,6 % | 1,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916815808/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916815808/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916815808",
"nace_code": "16.230",
"industry_count": 352,
"revenue": { "value": 50789843, "percentile": 0.8832 },
"operating_margin": { "value": -0.0172, "percentile": 0.3927 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916815808" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Estnor Oü NUF sammenlignet med andre i bransjen?
Er Estnor Oü NUF blant de største selskapene innen produksjon av andre bygningsartikler?
Hvor solid er Estnor Oü NUF sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Folk spør om Estnor Oü NUF
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Estnor Oü NUF?
Det er registrert 487 selskaper i Norge innen produksjon av andre bygningsartikler.
Er Estnor Oü NUF et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 33 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 16 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Estnor Oü NUF bedre enn andre i bransjen?
Estnor Oü NUF hadde en driftsmargin på −1,7 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 0,9 % for produksjon av andre bygningsartikler.
Er Estnor Oü NUF et aktivt selskap?
Estnor Oü NUF er et aktivt selskap registrert som Norskregistrert utenlandsk foretak i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Estnor Oü NUF?
Daglig leder i Estnor Oü NUF er Renee Mikomägi, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvordan går det økonomisk med Estnor Oü NUF?
Estnor Oü NUF hadde i 2025 en omsetning på 50,79 mill kr og et underskudd på 1,16 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Estnor Oü NUF?
I 2025 hadde Estnor Oü NUF et driftsresultat på −871 293 kr, som tilsvarer en driftsmargin på −1,7 %.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Estnor Oü NUF?
Estnor Oü NUF er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Er Estnor Oü NUF registrert i MVA-registeret?
Estnor Oü NUF er registrert i MVA-registeret (siden 2016) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.