Bergen Revmatologisenter AS
- Omsetning
- 6,3 mill
- −3,5 %
- Resultat
- 2,5 mill
- −5,5 %
- Ansatte
- 5
Om Bergen Revmatologisenter AS
Bergen Revmatologisenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Liv Bente Jakobsen er daglig leder, og Liv Bente Jakobsen er styreleder. Selskapet er ett av 287 innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Bergen, og ett av 3 716 i Norge. Det er eldre enn 65 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Legevirksomhet innen revmatologi.
AI-sammendrag
Høy driftsmargin kombinert med fullt eierskap hos daglig leder gir en tett og effektiv driftsstruktur typisk for vellykkede spesialistlegeselskaper. Til tross for et moderat omsetningsfall på 4% holder klinikken seg i topp 25% på margin og over snittet på egenkapitalandel — med 3M kr i EK mot kun 1M kr i gjeld er den finansielt robust. Posisjonen i et marked med 1260 konkurrenter, kombinert med høy kapasitetsutnyttelse per ansatt, tyder på stabil etterspørsel etter revmatologisk spesialistkompetanse i Bergen-regionen.
API og MCPGET /company/916777345
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916777345" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916777345",
"name": "BERGEN REVMATOLOGISENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.221",
"nace_desc": "Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916777345" })Spør AI-assistenten
Når ble Bergen Revmatologisenter AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bergen holder Bergen Revmatologisenter AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Bergen Revmatologisenter AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −3,5 % fra 2024 · +5,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,27 mill kr | 3,20 mill kr | 2,50 mill kr | 3,96 mill kr | 2,83 mill kr | 1,14 mill kr |
| 2024 | 6,49 mill kr | 3,39 mill kr | 2,64 mill kr | 5,03 mill kr | 3,83 mill kr | 1,20 mill kr |
| 2023 | 6,56 mill kr | 3,71 mill kr | 2,89 mill kr | 5,62 mill kr | 3,01 mill kr | 2,61 mill kr |
| 2022 | 6,34 mill kr | 3,66 mill kr | 2,84 mill kr | 5,29 mill kr | 119 021 kr | 5,18 mill kr |
| 2021 | 5,94 mill kr | 3,58 mill kr | 2,79 mill kr | 5,45 mill kr | 74 112 kr | 5,37 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 31 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 92 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/916777345/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916777345/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916777345",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6266779,
"operating_profit": 3204265,
"net_profit": 2495686,
"equity": 2825371,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6494730,
"operating_profit": 3392543,
"net_profit": 2640936,
"equity": 3829685,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916777345" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Bergen Revmatologisenter AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Bergen Revmatologisenter AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Bergen Revmatologisenter AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 22.02.2016Styre
3Sist endret 18.07.2022Regnskapsfører
1Sist endret 22.02.2016Revisor
1Sist endret 22.02.2016API og MCPGET /company/916777345/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916777345/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916777345",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916777345" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Bergen Revmatologisenter AS?
Hvem er regnskapsfører for Bergen Revmatologisenter AS?
List alle roller i Bergen Revmatologisenter AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Liv Bente Jakobsen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/916777345/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916777345/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916777345",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "916777345" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Bergen Revmatologisenter AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Bergen Revmatologisenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bergen Revmatologisenter AS | BEDR | Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester | Bergen | 5 |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2022 | Styre ↗ |
| 15.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.5.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916777345/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916777345/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916777345",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916777345" })Spør AI-assistenten
Når leverte Bergen Revmatologisenter AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Bergen Revmatologisenter AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Bergen Revmatologisenter AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 15,5 % av driftsinntektene — 8,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 51,1 % | 28,0 % |
| Resultatmargin | 39,8 % | 24,0 % |
| Egenkapitalandel | 71,3 % | 56,2 % |
| Likviditetsgrad | 3,24 | 1,81 |
| Gjeldsgrad | 0,40 | 0,61 |
| Egenkapitalrentabilitet | 88,3 % | 36,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -3,5 % | +4,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,25 mill kr | 1,41 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,6 % | 4,6 % |
| Lønnskostnad | 31,2 % | 32,9 % |
| Annen driftskostnad | 15,5 % | 23,5 % |
| Avskrivninger | 1,6 % | 1,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916777345/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916777345/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916777345",
"nace_code": "86.221",
"industry_count": 1285,
"revenue": { "value": 6266779, "percentile": 0.6975 },
"operating_margin": { "value": 0.5113, "percentile": 0.7978 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916777345" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Bergen Revmatologisenter AS på i bransjen?
Hvor ligger Bergen Revmatologisenter AS blant de 1285 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Bergen Revmatologisenter AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
BERGEN REVMATOLOGISENTER AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Bergen Spesialistsenter AS | Bergen | 20,0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+27 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Bergen Revmatologisenter AS
Hvor stor er bransjen Bergen Revmatologisenter AS tilhører?
Bergen Revmatologisenter AS er ett av 287 selskaper innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Bergen, og ett av 3 716 på landsbasis.
Hvor lenge har Bergen Revmatologisenter AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Bergen Revmatologisenter AS ble etablert i 2016 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 65 % av selskapene i bransjen.
Er Bergen Revmatologisenter AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bergen Revmatologisenter AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Bergen Revmatologisenter AS?
Bergen Revmatologisenter AS er registrert i bransjen Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester (næringskode 86.221). Registrert aktivitet: Legevirksomhet innen revmatologi.
Hvem leder Bergen Revmatologisenter AS?
Liv Bente Jakobsen er registrert som daglig leder i Bergen Revmatologisenter AS.
Hvem er styreleder i Bergen Revmatologisenter AS?
Styrets leder i Bergen Revmatologisenter AS er Liv Bente Jakobsen. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvem eier Bergen Revmatologisenter AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Liv Bente Jakobsen største eier i Bergen Revmatologisenter AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Bergen Revmatologisenter AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 6,27 mill kr, ned 4 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,83 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Bergen Revmatologisenter AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Bergen Revmatologisenter AS en egenkapital på 2,83 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 71,3 %.
Hvor mange jobber i Bergen Revmatologisenter AS?
Det er registrert 5 ansatte i Bergen Revmatologisenter AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.