Em Håndverk AS
Org.nr 916765452
Om Em Håndverk AS
Em Håndverk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Horten, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Marijus Stegvilas er daglig leder, og Marijus Stegvilas er styreleder. Selskapet er ett av 73 innen oppføring av bygninger i Horten, og ett av 24 634 i Norge. Det er eldre enn 55 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Vedlikehold av bygning, oppføring av bygninger, maling, snekkertjenester. Stillasmontering. Heisens ombygging, montasje av alle typer heiser.
AI-sammendrag
Rask vekst på 160% til 2 mill. kr i omsetning viser at snekker- og heisvirksomheten har fått fart, men lav EK-andel på 18% og et resultat på kun 15 000 kr etterlater lite buffer mot svingninger i byggebransjen. Som heleid datterselskap av STG Group AS er selskapet innlemmet i en større struktur, samtidig som gjeld på 609 000 kr dominerer balansen betydelig.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,33 mill kr | 16 983 kr | 14 511 kr | 744 989 kr | 135 784 kr | 609 205 kr |
| 2024 | 897 849 kr | 16 227 kr | 10 711 kr | 531 771 kr | 121 273 kr | 410 497 kr |
| 2023 | 1,20 mill kr | 21 487 kr | 12 169 kr | 431 616 kr | 110 561 kr | 321 054 kr |
| 2022 | 575 274 kr | 57 140 kr | 44 544 kr | 478 630 kr | 98 391 kr | 380 238 kr |
| 2021 | 962 869 kr | −54 948 kr | −74 499 kr | 400 374 kr | 53 847 kr | 346 527 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 89 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 68 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 01.04.2016Styre
1Sist endret 03.08.2021Regnskapsfører
1Sist endret 07.01.2020Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Stg Group AS100 %
- Erika Stegvilienehadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Stg Group AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Stg Group AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Em Håndverk AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Horten | 8 |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.4.2026 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 16.4.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 28.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2021 | Styre ↗ |
| 5.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→7
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertFormål:Vedlikehold av bygning, oppføring av bygninger, maling, snekkertjenester. Salg av materialer. Utleie anleggsmaskiner, utstyr, verktøy og møbler, samt alt som står i forbindelse hermed, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet. Leie og eie fast eiendom. Renhold, flyttevask. Stillaskurs.→Vedlikehold av bygning, oppføring av bygninger, maling, snekkertjenester. Stillasmontering. Heisens ombygging, montasje av alle typer heiser.
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 88,5 % av driftsinntektene — 55,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,7 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | 0,6 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 18,2 % | 29,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,04 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 4,49 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 10,7 % | 11,2 % |
| Omsetning per ansatt | 291 604,375 kr | 1,54 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 1,0 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 88,5 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 8,5 % | 11,7 % |
| Avskrivninger | 1,3 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Em Håndverk AS
Hvor stor er bransjen Em Håndverk AS tilhører?
Em Håndverk AS er ett av 73 selskaper innen oppføring av bygninger i Horten, og ett av 24 634 på landsbasis.
Hvor lenge har Em Håndverk AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Em Håndverk AS ble etablert i 2016 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 55 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Em Håndverk AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Em Håndverk AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Em Håndverk AS?
Marijus Stegvilas er registrert som daglig leder i Em Håndverk AS.
Hvem er største aksjonær i Em Håndverk AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Stg Group AS største eier i Em Håndverk AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Em Håndverk AS for i 2025?
Em Håndverk AS hadde i 2025 en omsetning på 2,33 mill kr og et overskudd på 14 511 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Em Håndverk AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Em Håndverk AS en egenkapital på 135 784 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 18,2 %.
Hvor mange jobber i Em Håndverk AS?
Det er registrert 8 ansatte i Em Håndverk AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Er Em Håndverk AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2016. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.