Stephans Murer Service AS
- Omsetning
- 1,4 mill
- +3,1 %
- Resultat
- −9 542
- 7 års regnskap
Om Stephans Murer Service AS
Stephans Murer Service AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Horten, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Murerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Stephan Richter er daglig leder, og Stephan Richter er styreleder. I 2025 hadde Stephans Murer Service AS en omsetning på 1,39 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 9 542 kr. Egenkapitalen var 19 185 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Stephan Richter med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen murerarbeid i Horten, og ett av 1 196 i Norge. Det er eldre enn 56 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet
Murertjenester.
Formål
Murertjenester og alt som naturlig hører med.
API og MCPGET /company/916595972
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916595972" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916595972",
"name": "STEPHANS MURER SERVICE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.910",
"nace_desc": "Murerarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HORTEN", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916595972" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Stephans Murer Service AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Stephans Murer Service AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Stephans Murer Service AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3,1 % fra 2024 · +15,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,39 mill kr | 12 646 kr | −9 542 kr | 505 337 kr | 19 185 kr | 486 152 kr |
| 2024 | 1,35 mill kr | −53 482 kr | −53 482 kr | 379 374 kr | 28 726 kr | 350 648 kr |
| 2023 | 992 216 kr | −14 772 kr | −14 772 kr | 283 103 kr | 82 209 kr | 200 894 kr |
| 2022 | 1,29 mill kr | 13 356 kr | 10 158 kr | 251 233 kr | 96 980 kr | 154 253 kr |
| 2021 | 1,21 mill kr | −80 709 kr | −78 524 kr | 310 759 kr | 86 822 kr | 223 939 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 49 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 17 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/916595972/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916595972/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916595972",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 1391658, "operating_profit": 12646, "net_profit": -9542, "equity": 19185, … },
{ "year": 2024, "revenue": 1349866, "operating_profit": -53482, "net_profit": -53482, "equity": 28726, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916595972" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Stephans Murer Service AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Stephans Murer Service AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Stephans Murer Service AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 18.02.2016Styre
1Sist endret 18.02.2016Regnskapsfører
1Sist endret 18.02.2016API og MCPGET /company/916595972/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916595972/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916595972",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916595972" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Stephans Murer Service AS?
Hvem er regnskapsfører for Stephans Murer Service AS?
List alle roller i Stephans Murer Service AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Stephan Richter | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 35 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/916595972/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916595972/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916595972",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "916595972" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stephans Murer Service AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Stephans Murer Service AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stephans Murer Service AS | BEDR | Murerarbeid | Horten | − |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 16.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.10.2020 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.10.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916595972/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916595972/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916595972",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916595972" })Spør AI-assistenten
Når leverte Stephans Murer Service AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Stephans Murer Service AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stephans Murer Service AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 3,8 % | 34,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,86 | 1,34 |
| Gjeldsgrad | 25,34 | 1,25 |
| Egenkapitalrentabilitet | -49,7 % | 17,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916595972/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916595972/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916595972",
"nace_code": "43.910",
"industry_count": 635,
"revenue": { "value": 1391658, "percentile": 0.3943 },
"operating_margin": { "value": 0.0091, "percentile": 0.3668 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916595972" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Stephans Murer Service AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Stephans Murer Service AS blant de største selskapene innen murerarbeid?
Hvor solid er Stephans Murer Service AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Horten
1 000+ til i Horten →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Stephans Murer Service AS
Hvor stor er bransjen Stephans Murer Service AS tilhører?
Stephans Murer Service AS er ett av 5 selskaper innen murerarbeid i Horten, og ett av 1 196 på landsbasis.
Hvor lenge har Stephans Murer Service AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stephans Murer Service AS ble etablert i 2016 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 56 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Stephans Murer Service AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stephans Murer Service AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Stephans Murer Service AS?
Stephan Richter er registrert som daglig leder i Stephans Murer Service AS.
Hvem eier Stephans Murer Service AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Stephan Richter største eier i Stephans Murer Service AS med 100 % av aksjene.
Går Stephans Murer Service AS med overskudd?
I 2025 omsatte Stephans Murer Service AS for 1,39 mill kr, opp 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 9 542 kr.
Hvor mye egenkapital har Stephans Murer Service AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Stephans Murer Service AS en egenkapital på 19 185 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 3,8 %.
Er Stephans Murer Service AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2016. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.