Draumheim AS
- Omsetning
- 2,2 mill
- −21,4 %
- Resultat
- 14 270
- −51,4 %
Om Draumheim AS
Draumheim AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vinje, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Tove Iren Rui er daglig leder, og Tove Iren Rui er styreleder. I 2025 hadde Draumheim AS en omsetning på 2,23 mill kr, en nedgang på 21 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 14 270 kr. Egenkapitalen var 610 107 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tove Iren Rui med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer i Vinje, og ett av 1 263 i Norge. Det er eldre enn 64 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Handel med tekstiler og utstyrsvarer som naturlig hører sammen med slik virksomhet.
Formål
Handel med tekstiler og utstyrsvarer og alt som naturlig hører sammen med slik virksomhet, herunder deltaking i andre selskap.
API og MCPGET /company/916554206
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916554206" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916554206",
"name": "DRAUMHEIM AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.510",
"nace_desc": "Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VINJE", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916554206" })Spør AI-assistenten
Hva driver Draumheim AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Draumheim AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Draumheim AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −21,4 % fra 2024 · −18,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,23 mill kr | 15 137 kr | 14 270 kr | 1,19 mill kr | 610 107 kr | 580 385 kr |
| 2024 | 2,84 mill kr | 53 028 kr | 29 385 kr | 1,04 mill kr | 595 837 kr | 447 446 kr |
| 2023 | 2,88 mill kr | 160 097 kr | 118 145 kr | 1,13 mill kr | 568 394 kr | 561 537 kr |
| 2022 | 2,84 mill kr | 42 099 kr | 17 477 kr | 1,17 mill kr | 450 249 kr | 716 447 kr |
| 2021 | 2,72 mill kr | 288 318 kr | 213 755 kr | 1,15 mill kr | 432 773 kr | 718 362 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 46 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 30 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 25 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/916554206/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916554206/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916554206",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 2227464, "operating_profit": 15137, "net_profit": 14270, "equity": 610107, … },
{ "year": 2024, "revenue": 2835718, "operating_profit": 53028, "net_profit": 29385, "equity": 595837, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916554206" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Draumheim AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Draumheim AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Draumheim AS per år.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 27.03.2025Styre
1Sist endret 27.03.2025Regnskapsfører
1Sist endret 13.01.2016API og MCPGET /company/916554206/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916554206/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916554206",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916554206" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Draumheim AS?
List alle roller i Draumheim AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Draumheim AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Tove Iren Rui100 %
- Anne Andersenhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tove Iren Rui | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/916554206/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916554206/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916554206",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "916554206" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Draumheim AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Draumheim AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Draumheim AS | BEDR | Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer | Vinje | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.3.2025 | Styre ↗ |
| 27.3.2025 | Daglig leder ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.2.2021 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916554206/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916554206/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916554206",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916554206" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Draumheim AS sist endret?
Har Draumheim AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Draumheim AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 22,9 % av driftsinntektene — 5,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,7 % | 1,4 % |
| Resultatmargin | 0,6 % | 0,7 % |
| Egenkapitalandel | 51,2 % | 42,9 % |
| Likviditetsgrad | 3,55 | 2,28 |
| Gjeldsgrad | 0,95 | 0,81 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,3 % | 4,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -21,4 % | +1,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 46,4 % | 49,5 % |
| Lønnskostnad | 30,0 % | 29,1 % |
| Annen driftskostnad | 22,9 % | 17,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916554206/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916554206/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916554206",
"nace_code": "47.510",
"industry_count": 570,
"revenue": { "value": 2227464, "percentile": 0.5666 },
"operating_margin": { "value": 0.0068, "percentile": 0.4752 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916554206" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Draumheim AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Draumheim AS blant de største selskapene innen detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer?
Hvor solid er Draumheim AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Draumheim AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Draumheim AS?
Det er registrert 1 263 selskaper i Norge innen detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer, hvorav 3 i Vinje.
Er Draumheim AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 64 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 31 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Draumheim AS?
Draumheim AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Draumheim AS?
Daglig leder i Draumheim AS er Tove Iren Rui, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Draumheim AS?
Tove Iren Rui er registrert som styreleder i Draumheim AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Draumheim AS?
Draumheim AS eies i hovedsak av Tove Iren Rui (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Draumheim AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,23 mill kr, ned 21 % fra 2024. Egenkapitalen var 610 107 kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Draumheim AS?
I 2025 hadde Draumheim AS et driftsresultat på 15 137 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 0,7 %.
Hvor solid er balansen til Draumheim AS?
Egenkapitalen i Draumheim AS var 610 107 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 51,2 % av totalkapitalen.
Hva er organisasjonsnummeret til Draumheim AS?
Draumheim AS har org.nr 916 554 206 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.