- Omsetning
- 8,7 mill
- +29,2 %
- Resultat
- 2,7 mill
- 5 års regnskap
Om Nsu AS
Nsu AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Annen undervisning ellers. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Ken Engebretsen er daglig leder, og Ken Engebretsen er styreleder. I 2025 hadde Nsu AS en omsetning på 8,66 mill kr, en økning på 29 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,68 mill kr. Egenkapitalen var 4,67 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fiano Erbaluce AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 975 innen annen undervisning ellers i Oslo, og ett av 14 709 i Norge. Det er eldre enn 69 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Undervisning innen hotell, restaurant og cateringbedrifter.
API og MCPGET /company/916522592
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916522592" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916522592",
"name": "NSU AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "85.597",
"nace_desc": "Annen undervisning ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916522592" })Spør AI-assistenten
Når ble Nsu AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Nsu AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Nsu AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2019–2025 · +29,2 % fra 2024 · +170,2 % over 6 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,66 mill kr | 3,13 mill kr | 2,68 mill kr | 7,42 mill kr | 4,67 mill kr | 2,75 mill kr |
| 2024 | 6,70 mill kr | −1,47 mill kr | −1,56 mill kr | 6,56 mill kr | 2,74 mill kr | 3,82 mill kr |
| 2023 | 6,61 mill kr | 1,29 mill kr | 1,73 mill kr | 9,15 mill kr | 4,62 mill kr | 4,53 mill kr |
| 2020 | 2,88 mill kr | 363 178 kr | 374 942 kr | 3,83 mill kr | 515 195 kr | 3,31 mill kr |
| 2019 | 3,20 mill kr | −209 289 kr | −61 054 kr | 2,21 mill kr | 140 253 kr | 2,07 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 33 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 21 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 23 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 3,8 mill kr (51 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 960 000 kr (13 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 750 000 kr
API og MCPGET /company/916522592/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916522592/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916522592",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8657464,
"operating_profit": 3125444,
"net_profit": 2683661,
"equity": 4672227,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6702259,
"operating_profit": -1467053,
"net_profit": -1558297,
"equity": 2736925,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916522592" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Nsu AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Nsu AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Nsu AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 07.01.2016Styre
2Sist endret 28.01.2020Regnskapsfører
1Sist endret 25.09.2026Revisor
1Sist endret 29.09.2026API og MCPGET /company/916522592/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916522592/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916522592",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916522592" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Nsu AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Nsu AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Nsu AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Le Sommelier AShadde 50 %
- Fiano Erbaluce AS50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fiano Erbaluce AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/916522592/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916522592/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916522592",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "FIANO ERBALUCE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "916522592" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Nsu AS eier Fiano Erbaluce AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Nsu AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Nsu AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Fiano Erbaluce AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/916522592/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916522592/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916522592",
"chain": [
{ "org_no": "815294572", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "916522592", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "916522592" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Nsu AS?
Hvem eier Nsu AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nsu AS | BEDR | Annen undervisning ellers | Oslo | − |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.9.2026 | Revisor ↗ |
| 18.8.2026 | Revisor ↗ |
| 29.7.2026 | Manglende roller ↗ |
| 20.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.2.2026 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 5.2.2026 | Revisor ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.10.2023 | Revisor ↗ |
| 23.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916522592/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916522592/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916522592",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-29", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-08-18", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916522592" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Nsu AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Nsu AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Nsu AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+REVISIONSBUREAUET AS(Revisor)−RBAS DATTER AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+RBAS DATTER AS(Revisor)−REVISIONSBUREAUET AS(Revisor)
- Endring i roller og styre−WEPE REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+REVISIONSBUREAUET AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 33,5 % av driftsinntektene — 19,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 36,1 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | 31,0 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 63,0 % | 50,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,18 | 1,64 |
| Gjeldsgrad | 0,59 | 0,46 |
| Egenkapitalrentabilitet | 57,4 % | 8,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +29,2 % | +1,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 33,5 % | 13,8 % |
| Lønnskostnad | 20,7 % | 39,7 % |
| Annen driftskostnad | 9,5 % | 25,6 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916522592/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916522592/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916522592",
"nace_code": "85.597",
"industry_count": 2519,
"revenue": { "value": 8657464, "percentile": 0.9374 },
"operating_margin": { "value": 0.361, "percentile": 0.8045 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916522592" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Nsu AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Nsu AS på i bransjen?
Hvor ligger Nsu AS blant de 2519 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+32 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Nsu AS
Hvor stor er bransjen Nsu AS tilhører?
Nsu AS er ett av 2 975 selskaper innen annen undervisning ellers i Oslo, og ett av 14 709 på landsbasis.
Hvor lenge har Nsu AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Nsu AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 69 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Nsu AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for annen undervisning ellers er en driftsmargin på 3,6 %. Nsu AS lå på 36,1 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Nsu AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nsu AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Nsu AS?
Organisasjonsformen til Nsu AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Nsu AS?
Ken Engebretsen er registrert som daglig leder i Nsu AS.
Hvem eier Nsu AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Fiano Erbaluce AS største eier i Nsu AS med 100 % av aksjene.
Går Nsu AS med overskudd?
Nsu AS hadde i 2025 en omsetning på 8,66 mill kr og et overskudd på 2,68 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.