Oppdal Bilskade AS
- Omsetning
- 7,6 mill
- −10,1 %
- Resultat
- −23 884
- −109,2 %
Om Oppdal Bilskade AS
Oppdal Bilskade AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oppdal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Ivar Kvam er daglig leder, og Ivar Kvam er styreleder. I 2025 hadde Oppdal Bilskade AS en omsetning på 7,64 mill kr, en nedgang på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 23 884 kr. Egenkapitalen var 543 014 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Total Autoservice AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 7 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Oppdal, og ett av 7 164 i Norge. Det er eldre enn 59 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet og formål
Drive virksomhet i forbindelse med karosseriverksted og lakkeringsverksted.
API og MCPGET /company/916515529
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916515529" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916515529",
"name": "OPPDAL BILSKADE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "95.310",
"nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av motorvogner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OPPDAL", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916515529" })Spør AI-assistenten
Er Oppdal Bilskade AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Oppdal Bilskade AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Oppdal Bilskade AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −10,1 % fra 2024 · +31,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,64 mill kr | 3 755 kr | −23 884 kr | 2,73 mill kr | 543 014 kr | 2,19 mill kr |
| 2024 | 8,50 mill kr | 345 385 kr | 259 835 kr | 2,37 mill kr | 566 898 kr | 1,80 mill kr |
| 2023 | 7,37 mill kr | 288 950 kr | 220 847 kr | 1,70 mill kr | 587 063 kr | 1,11 mill kr |
| 2022 | 6,07 mill kr | 281 646 kr | 240 121 kr | 1,34 mill kr | 566 217 kr | 772 138 kr |
| 2021 | 5,83 mill kr | 82 952 kr | 78 243 kr | 818 438 kr | 426 096 kr | 392 342 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 49 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 38 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 85 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/916515529/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916515529/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916515529",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 7643289, "operating_profit": 3755, "net_profit": -23884, "equity": 543014, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 8504166,
"operating_profit": 345385,
"net_profit": 259835,
"equity": 566898,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916515529" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Oppdal Bilskade AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Oppdal Bilskade AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Oppdal Bilskade AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 13.07.2022Styre
2Sist endret 29.09.2026Regnskapsfører
1Sist endret 24.04.2026Revisor
1Sist endret 30.01.2017API og MCPGET /company/916515529/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916515529/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916515529",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916515529" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Oppdal Bilskade AS?
List alle roller i Oppdal Bilskade AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Oppdal Bilskade AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 ute
- Foinvest AS38 %
- Leinløkken AS12 %
- Prøven Bil Oppdal AShadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Total Autoservice AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 100 |
| Foinvest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 38,0 % | 76 |
| Leinløkken AS | Selskap | Ordinære aksjer | 12,0 % | 24 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/916515529/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916515529/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916515529",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "TOTAL AUTOSERVICE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "FOINVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 38, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "916515529" })Spør AI-assistenten
Er Oppdal Bilskade AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Oppdal Bilskade AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Oppdal Bilskade AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Oppdal Bilskade AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av motorvogner | Oppdal | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.10.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 29.9.2026 | Styre ↗ |
| 30.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2022 | Styre ↗ |
| 13.7.2022 | Daglig leder ↗ |
| 13.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916515529/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916515529/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916515529",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-15", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
{ "dato": "2026-09-29", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916515529" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Oppdal Bilskade AS sist endret?
Hvilke fusjoner har Oppdal Bilskade AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Oppdal Bilskade AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Ivar Kvam(Styrets leder)−Harald Bjerke(Styremedlem)−Sverre Fordal(Styremedlem)−Åshild Jakobsen(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+SNØHETTA REGNSKAP OPPDAL AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 49,2 % av driftsinntektene — 11,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,0 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | -0,3 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandel | 19,9 % | 35,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,22 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 4,03 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -4,4 % | 18,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -10,1 % | +5,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 49,2 % | 37,4 % |
| Lønnskostnad | 38,3 % | 33,8 % |
| Annen driftskostnad | 12,2 % | 18,8 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916515529/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916515529/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916515529",
"nace_code": "95.310",
"industry_count": 3620,
"revenue": { "value": 7643289, "percentile": 0.6351 },
"operating_margin": { "value": 0.0005, "percentile": 0.2957 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916515529" })Spør AI-assistenten
Er Oppdal Bilskade AS blant de største selskapene innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner?
Hvor solid er Oppdal Bilskade AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Oppdal Bilskade AS på i bransjen?
Investeringer
OPPDAL BILSKADE AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Midtnorsk Opplæring AS | Orkland | 0,4 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Oppdal Bilskade AS
Hvor stor er bransjen Oppdal Bilskade AS tilhører?
Oppdal Bilskade AS er ett av 7 selskaper innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Oppdal, og ett av 7 164 på landsbasis.
Hvor lenge har Oppdal Bilskade AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Oppdal Bilskade AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 59 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Oppdal Bilskade AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for reparasjon og vedlikehold av motorvogner er en driftsmargin på 4 %. Oppdal Bilskade AS lå på 0 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Oppdal Bilskade AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Oppdal Bilskade AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Oppdal Bilskade AS?
Oppdal Bilskade AS er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner (næringskode 95.310). Registrert aktivitet: Drive virksomhet i forbindelse med karosseriverksted og lakkeringsverksted.
Hvem leder Oppdal Bilskade AS?
Ivar Kvam er registrert som daglig leder i Oppdal Bilskade AS.
Hvilke eiere står bak Oppdal Bilskade AS?
Største aksjonær i Oppdal Bilskade AS er Total Autoservice AS med 50 % av aksjene, fulgt av Foinvest AS (38 %) og Leinløkken AS (12 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Oppdal Bilskade AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 7,64 mill kr, ned 10 % fra 2024. Egenkapitalen var 543 014 kr ved årsslutt.
Hvor holder Oppdal Bilskade AS til?
Oppdal Bilskade AS holder til i Kåsvegen 3, 7340, OPPDAL, i Oppdal kommune i Trøndelag.
Er Oppdal Bilskade AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2016. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.