Cura Kompetanse AS
- Omsetning
- 84,9 mill
- +7 %
- Resultat
- −178 672
- −120,7 %
- Ansatte
- 74
- +4 siden mars
Om Cura Kompetanse AS
Cura Kompetanse AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Tjenester i barneverninstitusjoner. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Joakim Skau er daglig leder, og Cathrine Skau er styreleder. I 2025 hadde Cura Kompetanse AS en omsetning på 84,91 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 178 672 kr. Egenkapitalen var 14,28 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Cura Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen tjenester i barneverninstitusjoner i Skien, og ett av 79 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (54 %).
Aktivitet
Barnevernsvirksomhet, omsorgsvirksomhet og relaterte tjenester til dette. Salg, kjøp og utleie av eiendom, foredragsvirksomhet, veiledervirksomhet, konsulentvirksomhet, barnehagevirksomhet.
Formål
Etablere og drive barnevernstiltak, herunder drift av heldøgns bo- og behandlingsinstitusjon for ungdom i alderen 13 - 18(23) år, som mottar tiltak i henhold til Lov om barneverntjenester og de rundskriv og forskrifter som følger av denne. Selskapet kan også gi tiltak til målgruppen med hjemmel i annet lovverk. Salg, kjøp og utleie av eiendom, foredragsvirksomhet, veiledervirksomhet, konsulentvirksomhet, barnehagevirksomhet. Selskapet har et sosialt formål, og har til hensikt å avhjelpe sosiale behov for denne utsatte gruppen. Selskapets drift skal være preget av verdighet og respekt overfor brukerne, deres familie og historie. Selskapet skal drives med kvalitet i tråd med forsknings- og erfaringsbasert praksis innen fagfeltet. Brukerne skal oppleve reell brukermedvirkning og mulighet til å påvirke utviklingen av tjenestene. Selskapet skal drives med fokus på bærekraft, miljøbevissthet og økonomisk ansvarlighet. Selskapet skal ha et arbeidsmiljø preget av sosialt entreprenørskap, kompetanse, engasjement, samarbeid og tverrfaglig samspill. Selskapet har ikke som formål å skaffe aksjeeierne økonomisk utbytte, og det skal derfor ikke utbetales utbytte til eierne. Eventuelt overskudd skal i sin helhet tilbakeføres virksomheten til det beste for brukerne og utvikling av tjenesten, og kan videre benyttes til forskjellige støtteordninger for tidligere brukere av selskapets tjenester. Selskapet skal ha sin tilhørighet i -og skatte til Norge.
API og MCPGET /company/916366779
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916366779" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916366779",
"name": "CURA KOMPETANSE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "87.991",
"nace_desc": "Tjenester i barneverninstitusjoner",
"employees": 74,
"address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916366779" })Spør AI-assistenten
Hva driver Cura Kompetanse AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Cura Kompetanse AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Cura Kompetanse AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +7 % fra 2024 · +344,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 84,91 mill kr | −138 773 kr | −178 672 kr | 26,02 mill kr | 14,28 mill kr | 11,73 mill kr |
| 2024 | 79,32 mill kr | 1,15 mill kr | 864 260 kr | 24,50 mill kr | 14,69 mill kr | 9,81 mill kr |
| 2023 | 76,96 mill kr | 11,23 mill kr | 8,58 mill kr | 26,93 mill kr | 13,89 mill kr | 13,04 mill kr |
| 2022 | 36,80 mill kr | 3,12 mill kr | 2,19 mill kr | 18,78 mill kr | 5,34 mill kr | 13,44 mill kr |
| 2021 | 19,11 mill kr | 1,93 mill kr | 1,34 mill kr | 12,54 mill kr | 3,16 mill kr | 9,38 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 81 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 42 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 25 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 180 000 kr (1 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 230 000 kr (1 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 230 000 kr
API og MCPGET /company/916366779/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916366779/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916366779",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 84910027,
"operating_profit": -138773,
"net_profit": -178672,
"equity": 14281280,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 79321393,
"operating_profit": 1146724,
"net_profit": 864260,
"equity": 14687632,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916366779" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Cura Kompetanse AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Cura Kompetanse AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Cura Kompetanse AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 16.11.2018Styre
2Sist endret 04.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 03.06.2026Revisor
1Sist endret 09.12.2015API og MCPGET /company/916366779/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916366779/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916366779",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916366779" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Cura Kompetanse AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Cura Kompetanse AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Cura Kompetanse AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Cura Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/916366779/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916366779/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916366779",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "CURA HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "916366779" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Cura Kompetanse AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Cura Kompetanse AS eier Cura Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Cura Kompetanse AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Cura Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/916366779/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916366779/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916366779",
"chain": [
{ "org_no": "916309716", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "916366779", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "916366779" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Cura Kompetanse AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Cura Kompetanse AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Cura Kompetanse AS | BEDR | Tjenester i barneverninstitusjoner | Skien | 74 |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.2.2024 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2021 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 18.8.2021 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916366779/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916366779/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916366779",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916366779" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Cura Kompetanse AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Cura Kompetanse AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Cura Kompetanse AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:73→74
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:71→73
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:70→71
- Endring i roller og styre+AIDER AS(Regnskapsfører)−SIPAK REGNSKAP OG ØKONOMI AS(Regnskapsfører)
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 80,6 % av driftsinntektene — 7,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,2 % | 5,1 % |
| Resultatmargin | -0,2 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 54,9 % | 55,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,81 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 0,82 | 0,63 |
| Egenkapitalrentabilitet | -1,3 % | 8,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +7,0 % | +7,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,15 mill kr | 695 533,375 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 3,9 % | 3,9 % |
| Lønnskostnad | 80,6 % | 73,4 % |
| Annen driftskostnad | 14,5 % | 16,4 % |
| Avskrivninger | 1,2 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916366779/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916366779/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916366779",
"nace_code": "87.991",
"industry_count": 60,
"revenue": { "value": 84910027, "percentile": 0.7797 },
"operating_margin": { "value": -0.0016, "percentile": 0.2245 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916366779" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Cura Kompetanse AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Cura Kompetanse AS på i bransjen?
Hvor ligger Cura Kompetanse AS blant de 60 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
CURA KOMPETANSE AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Fris Holding AS | Skien | 100,0 % | 2019 | 2022 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Cura Kompetanse AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Cura Kompetanse AS?
Det er registrert 79 selskaper i Norge innen tjenester i barneverninstitusjoner, hvorav 4 i Skien.
Er Cura Kompetanse AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 35 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Cura Kompetanse AS?
Cura Kompetanse AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Cura Kompetanse AS?
Cura Kompetanse AS driver innen tjenester i barneverninstitusjoner, med NACE-kode 87.991 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Barnevernsvirksomhet, omsorgsvirksomhet og relaterte tjenester til dette.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Cura Kompetanse AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Cura Kompetanse AS?
Daglig leder i Cura Kompetanse AS er Joakim Skau, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Cura Kompetanse AS?
Cura Kompetanse AS eies i hovedsak av Cura Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Cura Kompetanse AS?
I 2025 omsatte Cura Kompetanse AS for 84,91 mill kr, opp 7 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 178 672 kr.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.