Nesbyen Ski Og Sykkel AS
- Omsetning
- 5,9 mill
- −9,8 %
- Resultat
- −47 740
- 6 års regnskap
- Ansatte
- 7
- −3 siden mars
Om Nesbyen Ski Og Sykkel AS
Nesbyen Ski Og Sykkel AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nesbyen, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med sportsvarer. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Jostein Langehaug Levorsen er daglig leder, og Jostein Langehaug Levorsen er styreleder. I 2024 hadde Nesbyen Ski Og Sykkel AS en omsetning på 5,94 mill kr, en nedgang på 10 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 47 740 kr. Egenkapitalen var 419 431 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Jostein Langehaug Levorsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen detaljhandel med sportsvarer i Nesbyen, og ett av 2 138 i Norge. Det er eldre enn 58 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet og formål
Salg og vedlikehold av sportsutstyr samt alt som står i denne forbindelse.
API og MCPGET /company/916289189
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916289189" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916289189",
"name": "NESBYEN SKI OG SYKKEL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.631",
"nace_desc": "Detaljhandel med sportsvarer",
"employees": 7,
"address": { "municipality": "NESBYEN", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916289189" })Spør AI-assistenten
Er Nesbyen Ski Og Sykkel AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Nesbyen Ski Og Sykkel AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Nesbyen Ski Og Sykkel AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · −9,8 % fra 2023 · +9,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5,94 mill kr | 74 850 kr | −47 740 kr | 5,17 mill kr | 419 431 kr | 4,75 mill kr |
| 2023 | 6,58 mill kr | −23 093 kr | −99 219 kr | 5,80 mill kr | 467 171 kr | 5,33 mill kr |
| 2022 | 6,95 mill kr | 123 540 kr | 55 399 kr | 6,36 mill kr | 566 390 kr | 5,79 mill kr |
| 2021 | 5,89 mill kr | 23 006 kr | −46 794 kr | 4,93 mill kr | 510 991 kr | 4,42 mill kr |
| 2020 | 5,41 mill kr | 470 949 kr | 316 667 kr | 3,13 mill kr | 557 786 kr | 2,57 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2024-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 60 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 24 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 15 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/916289189/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916289189/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916289189",
"years": [
{ "year": 2024, "revenue": 5936680, "operating_profit": 74850, "net_profit": -47740, "equity": 419431, … },
{
"year": 2023,
"revenue": 6582937,
"operating_profit": -23093,
"net_profit": -99219,
"equity": 467171,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916289189" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Nesbyen Ski Og Sykkel AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Nesbyen Ski Og Sykkel AS per år.
Hvordan har omsetningen til Nesbyen Ski Og Sykkel AS utviklet seg fra 2020 til 2024?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 25.11.2015Styre
2Sist endret 25.11.2015API og MCPGET /company/916289189/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916289189/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916289189",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916289189" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Nesbyen Ski Og Sykkel AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Nesbyen Ski Og Sykkel AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Nesbyen Ski Og Sykkel AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jostein Langehaug Levorsen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/916289189/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916289189/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916289189",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "916289189" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Nesbyen Ski Og Sykkel AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Nesbyen Ski Og Sykkel AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nesbyen Ski Og Sykkel AS | BEDR | Detaljhandel med sportsvarer | Nesbyen | 7 |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.10.2023 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 25.10.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.10.2023 | Manglende roller ↗ |
| 29.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.4.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916289189/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916289189/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916289189",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-07-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2024-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916289189" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Nesbyen Ski Og Sykkel AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Nesbyen Ski Og Sykkel AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Nesbyen Ski Og Sykkel AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→7
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→11
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 23,6 % av driftsinntektene — 5,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,3 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | -0,8 % | 1,0 % |
| Egenkapitalandel | 8,1 % | 43,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,78 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 11,32 | 0,80 |
| Egenkapitalrentabilitet | -11,4 % | 3,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -9,8 % | +3,9 % |
| Omsetning per ansatt | 848 097,143 kr | 1,38 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 60,4 % | 61,7 % |
| Lønnskostnad | 23,6 % | 18,6 % |
| Annen driftskostnad | 13,0 % | 15,9 % |
| Avskrivninger | 1,7 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916289189/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916289189/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916289189",
"nace_code": "47.631",
"industry_count": 1231,
"revenue": { "value": 5936680, "percentile": 0.6207 },
"operating_margin": { "value": 0.0126, "percentile": 0.4573 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916289189" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Nesbyen Ski Og Sykkel AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Nesbyen Ski Og Sykkel AS blant de største selskapene innen detaljhandel med sportsvarer?
Hvor solid er Nesbyen Ski Og Sykkel AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
NESBYEN SKI OG SYKKEL AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Furi Service AS | Nesbyen | 50,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Nesbyen Ski Og Sykkel AS
Hvor stor er bransjen Nesbyen Ski Og Sykkel AS tilhører?
Nesbyen Ski Og Sykkel AS er ett av 2 selskaper innen detaljhandel med sportsvarer i Nesbyen, og ett av 2 138 på landsbasis.
Hvor lenge har Nesbyen Ski Og Sykkel AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Nesbyen Ski Og Sykkel AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 58 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Nesbyen Ski Og Sykkel AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nesbyen Ski Og Sykkel AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Nesbyen Ski Og Sykkel AS?
Jostein Langehaug Levorsen er registrert som daglig leder i Nesbyen Ski Og Sykkel AS.
Hvem er styreleder i Nesbyen Ski Og Sykkel AS?
Styrets leder i Nesbyen Ski Og Sykkel AS er Jostein Langehaug Levorsen.
Hvem er største aksjonær i Nesbyen Ski Og Sykkel AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Jostein Langehaug Levorsen største eier i Nesbyen Ski Og Sykkel AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Nesbyen Ski Og Sykkel AS for i 2024?
Nesbyen Ski Og Sykkel AS hadde i 2024 en omsetning på 5,94 mill kr og et underskudd på 47 740 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Er Nesbyen Ski Og Sykkel AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2015. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Nesbyen Ski Og Sykkel AS?
Organisasjonsnummeret til Nesbyen Ski Og Sykkel AS er 916 289 189. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 25.11.2015.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.