Industriveien 9 B AS
- Omsetning
- 2,0 mill
- +32,8 %
- Resultat
- 757 419
- +451,2 %
Om Industriveien 9 B AS
Industriveien 9 B AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillestrøm, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Knut Helge Sæther er daglig leder, og Sigmund Lindvik er styreleder. I 2025 hadde Industriveien 9 B AS en omsetning på 2,05 mill kr, en økning på 33 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 757 419 kr. Egenkapitalen var 3,42 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Aur Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 899 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Lillestrøm, og ett av 76 536 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 351 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie av fast eiendom samt annet som står i naturlig forbindelse med dette.
Formål
Drift og utleie av fast eiendom samt annet som står i naturlig forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/916230486
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916230486" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916230486",
"name": "INDUSTRIVEIEN 9 B AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LILLESTRØM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916230486" })Spør AI-assistenten
Når ble Industriveien 9 B AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Lillestrøm holder Industriveien 9 B AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Industriveien 9 B AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +32,8 % fra 2024 · +43,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,05 mill kr | 1,57 mill kr | 757 419 kr | 14,27 mill kr | 3,42 mill kr | 10,85 mill kr |
| 2024 | 1,54 mill kr | 741 853 kr | 137 405 kr | 11,75 mill kr | 2,66 mill kr | 9,08 mill kr |
| 2023 | 1,55 mill kr | 818 563 kr | 216 222 kr | 12,22 mill kr | 2,53 mill kr | 9,70 mill kr |
| 2022 | 1,47 mill kr | 698 161 kr | 244 846 kr | 12,64 mill kr | 2,31 mill kr | 10,33 mill kr |
| 2021 | 1,42 mill kr | 777 135 kr | 383 179 kr | 13,13 mill kr | 2,06 mill kr | 11,06 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 350 000 kr (2 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 340 000 kr (2 % av balansen)
API og MCPGET /company/916230486/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916230486/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916230486",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2048396,
"operating_profit": 1565875,
"net_profit": 757419,
"equity": 3419943,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1542661,
"operating_profit": 741853,
"net_profit": 137405,
"equity": 2662525,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916230486" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Industriveien 9 B AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Industriveien 9 B AS per år.
Hvordan har omsetningen til Industriveien 9 B AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 19.11.2015Styre
3Sist endret 10.06.2016Regnskapsfører
1Sist endret 28.10.2024API og MCPGET /company/916230486/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916230486/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916230486",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916230486" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Industriveien 9 B AS?
Hvem er regnskapsfører for Industriveien 9 B AS?
List alle roller i Industriveien 9 B AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Aur Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/916230486/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916230486/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916230486",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "AUR INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "916230486" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Industriveien 9 B AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Industriveien 9 B AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Industriveien 9 B AS eier Aur Invest AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Aur Invest AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/916230486/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916230486/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916230486",
"chain": [
{ "org_no": "915825087", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "916230486", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "916230486" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Industriveien 9 B AS?
Hvem eier Industriveien 9 B AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Industriveien 9 B AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Lillestrøm | − |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.2.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916230486/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916230486/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916230486",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916230486" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Industriveien 9 B AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Industriveien 9 B AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Industriveien 9 B AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 10,1 % av driftsinntektene — 9,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 76,4 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 37,0 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 24,0 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,74 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 3,17 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 22,1 % | 5,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 3,6 % | 8,0 % |
| Annen driftskostnad | 10,1 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 9,9 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916230486/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916230486/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916230486",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64543,
"revenue": { "value": 2048396, "percentile": 0.7419 },
"operating_margin": { "value": 0.7644, "percentile": 0.8855 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916230486" })Spør AI-assistenten
Er Industriveien 9 B AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Industriveien 9 B AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Industriveien 9 B AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Industriveien 9 B AS
Hvor stor er bransjen Industriveien 9 B AS tilhører?
Industriveien 9 B AS er ett av 899 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Lillestrøm, og ett av 76 536 på landsbasis.
Hvor lenge har Industriveien 9 B AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Industriveien 9 B AS ble etablert i 2015 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 43 % av selskapene i bransjen.
Er Industriveien 9 B AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Industriveien 9 B AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Industriveien 9 B AS?
Knut Helge Sæther er registrert som daglig leder i Industriveien 9 B AS.
Hvem er største aksjonær i Industriveien 9 B AS?
Største aksjonær i Industriveien 9 B AS er Aur Invest AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Industriveien 9 B AS?
Selskapet er datterselskap av Aur Invest AS (100 % eierandel).
Går Industriveien 9 B AS med overskudd?
Industriveien 9 B AS hadde i 2025 en omsetning på 2,05 mill kr og et overskudd på 757 419 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor stor aksjekapital har Industriveien 9 B AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Industriveien 9 B AS er 30 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.