Valle Sport AS
- Omsetning
- 6,3 mill
- +11,6 %
- Resultat
- 222 656
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 10
- +1 siden mars
Om Valle Sport AS
Valle Sport AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Valle, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med sportsvarer. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Elisabeth Bjørnarå Spockeli er daglig leder, og Elisabeth Bjørnarå Spockeli er styreleder. I 2025 hadde Valle Sport AS en omsetning på 6,26 mill kr, en økning på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 222 656 kr. Egenkapitalen var 1,96 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Elisabeth Bjørnarå Spockeli med 99,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 139 i Norge innen detaljhandel med sportsvarer. Det er eldre enn 58 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet
Salg av sportsklær og sportsutstyr med alt som fell naturleg inn under dette. Drift av bensinstasjon.
Formål
Salg av sportsklær og sportsutstyr med alt som fell naturleg inn under dette. Samt drift av bensinstasjon og handel av varer samt det som står i forbindelse med dette, herunder å delta i andre selskaper med liknende verksemder.
API og MCPGET /company/916225369
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916225369" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916225369",
"name": "VALLE SPORT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.631",
"nace_desc": "Detaljhandel med sportsvarer",
"employees": 10,
"address": { "municipality": "VALLE", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916225369" })Spør AI-assistenten
Er Valle Sport AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Valle Sport AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Valle Sport AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +11,6 % fra 2024 · −4,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,26 mill kr | 298 686 kr | 222 656 kr | 4,81 mill kr | 1,96 mill kr | 2,85 mill kr |
| 2024 | 5,61 mill kr | −575 546 kr | −561 610 kr | 4,57 mill kr | 1,73 mill kr | 2,84 mill kr |
| 2023 | 5,29 mill kr | 116 109 kr | 42 673 kr | 4,69 mill kr | 2,30 mill kr | 2,39 mill kr |
| 2022 | 5,98 mill kr | 69 395 kr | 33 128 kr | 4,55 mill kr | 2,25 mill kr | 2,30 mill kr |
| 2021 | 6,58 mill kr | 391 338 kr | 287 009 kr | 4,47 mill kr | 2,22 mill kr | 2,25 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 45 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 25 prosent av driftsinntektene.
Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/916225369/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916225369/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916225369",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6263202,
"operating_profit": 298686,
"net_profit": 222656,
"equity": 1956773,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5612648,
"operating_profit": -575546,
"net_profit": -561610,
"equity": 1734117,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916225369" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Valle Sport AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Valle Sport AS per år.
Hvordan har omsetningen til Valle Sport AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 12.11.2015Styre
2Sist endret 30.11.2020Regnskapsfører
1Sist endret 16.09.2021API og MCPGET /company/916225369/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916225369/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916225369",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916225369" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Valle Sport AS?
Hvem er regnskapsfører for Valle Sport AS?
List alle roller i Valle Sport AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Elisabeth Bjørnarå Spockeli76 % → 99,3 %
- Bjørgulv Torgeirson Bjørnarå24 % → 0,7 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Elisabeth Bjørnarå Spockeli | Person | Ordinære aksjer | 99,3 % | 3 310 |
| Bjørgulv Torgeirson Bjørnarå | Person | Ordinære aksjer | 0,7 % | 24 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/916225369/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916225369/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916225369",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "916225369" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Valle Sport AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Valle Sport AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Valle Sport AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Valle Bensin | BEDR | Detaljhandel med drivstoff til motorvogner | Valle | − |
| Valle Sport | BEDR | Detaljhandel med sportsvarer | Valle | 10 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2024 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 16.7.2024 | Revisor ↗ |
| 2.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.10.2022 | Revisor ↗ |
| 7.9.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.2.2021 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916225369/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916225369/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916225369",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916225369" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Valle Sport AS sist endret?
Har Valle Sport AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Valle Sport AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→10
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→12
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→10
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 44,6 % av driftsinntektene — 17,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,8 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | 3,6 % | 1,0 % |
| Egenkapitalandel | 40,7 % | 43,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,40 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 1,46 | 0,80 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,4 % | 3,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +11,6 % | +3,9 % |
| Omsetning per ansatt | 626 320,2 kr | 1,38 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 44,6 % | 61,7 % |
| Lønnskostnad | 25,0 % | 18,6 % |
| Annen driftskostnad | 22,2 % | 15,9 % |
| Avskrivninger | 3,4 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916225369/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916225369/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916225369",
"nace_code": "47.631",
"industry_count": 1231,
"revenue": { "value": 6263202, "percentile": 0.6305 },
"operating_margin": { "value": 0.0477, "percentile": 0.6516 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916225369" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Valle Sport AS på i bransjen?
Hvor ligger Valle Sport AS blant de 1231 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Valle Sport AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Valle Sport AS
Hvor stor er bransjen Valle Sport AS tilhører?
Valle Sport AS er ett av 2 139 selskaper i Norge innen detaljhandel med sportsvarer.
Hvor lenge har Valle Sport AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Valle Sport AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 58 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Valle Sport AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for detaljhandel med sportsvarer er en driftsmargin på 2,1 %. Valle Sport AS lå på 4,8 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Valle Sport AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Valle Sport AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Valle Sport AS?
Elisabeth Bjørnarå Spockeli er registrert som daglig leder i Valle Sport AS.
Hvilke eiere står bak Valle Sport AS?
Valle Sport AS eies i hovedsak av Elisabeth Bjørnarå Spockeli (99,3 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Valle Sport AS med overskudd?
I 2025 omsatte Valle Sport AS for 6,26 mill kr, opp 12 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 222 656 kr.
Hvor lønnsom er driften i Valle Sport AS?
Driftsresultatet for 2025 var 298 686 kr (driftsmargin 4,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Valle Sport AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Valle Sport AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.