Osiris Treningssenter Skien AS
- Omsetning
- 1,9 mill
- −68,3 %
- Resultat
- 553 582
- −84,7 %
Om Osiris Treningssenter Skien AS
Osiris Treningssenter Skien AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Hans Ludvig Grinilia er styrets leder. I 2025 hadde Osiris Treningssenter Skien AS en omsetning på 1,86 mill kr, en nedgang på 68 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 553 582 kr. Egenkapitalen var 2,77 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gri Capital AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 148 innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Skien, og ett av 14 173 i Norge. Det er eldre enn 62 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (96 %).
Aktivitet
Kjøp, salg og drift av eiendommer samt forretningsvirksomhet av enhver art, herunder deltakelse i andre selskaper.
Formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/916215932
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916215932" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916215932",
"name": "OSIRIS TRENINGSSENTER SKIEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.110",
"nace_desc": "Kjøp og salg av egen fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916215932" })Spør AI-assistenten
Hva driver Osiris Treningssenter Skien AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Osiris Treningssenter Skien AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Osiris Treningssenter Skien AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −68,3 % fra 2024 · +207,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,86 mill kr | 793 845 kr | 553 582 kr | 14,05 mill kr | 2,77 mill kr | 11,28 mill kr |
| 2024 | 5,87 mill kr | 5,31 mill kr | 3,63 mill kr | 22,85 mill kr | 9,97 mill kr | 12,88 mill kr |
| 2023 | 1,19 mill kr | 772 139 kr | 144 283 kr | 18,65 mill kr | 6,34 mill kr | 12,31 mill kr |
| 2022 | 687 292 kr | 1,95 mill kr | 1,54 mill kr | 18,59 mill kr | 6,20 mill kr | 12,39 mill kr |
| 2021 | 605 333 kr | −13 002 kr | −182 608 kr | 17,36 mill kr | 4,65 mill kr | 12,71 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 39 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler.
API og MCPGET /company/916215932/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916215932/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916215932",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1859653,
"operating_profit": 793845,
"net_profit": 553582,
"equity": 2765330,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5872357,
"operating_profit": 5310734,
"net_profit": 3627262,
"equity": 9967134,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916215932" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Osiris Treningssenter Skien AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Osiris Treningssenter Skien AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Osiris Treningssenter Skien AS de siste årene.
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 22.10.2025Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/916215932/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916215932/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916215932",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916215932" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Osiris Treningssenter Skien AS?
List alle roller i Osiris Treningssenter Skien AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Gri Capital AS100 %
- Osiris Eiendom Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gri Capital AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/916215932/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916215932/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916215932",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "GRI CAPITAL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "916215932" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Osiris Treningssenter Skien AS eier Gri Capital AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Osiris Treningssenter Skien AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Osiris Treningssenter Skien AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Gri Capital AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/916215932/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916215932/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916215932",
"chain": [
{ "org_no": "915476082", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "930006963", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "916215932", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "916215932" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Osiris Treningssenter Skien AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Osiris Treningssenter Skien AS?
Hvem eier Osiris Treningssenter Skien AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Osiris Treningssenter Skien AS | BEDR | Kjøp og salg av egen fast eiendom | Skien | − |
Kunngjøringer34
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.10.2025 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 22.10.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 22.10.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 22.10.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.10.2025 | Signatur ↗ |
| 22.10.2025 | Revisor ↗ |
| 22.10.2025 | Styre ↗ |
| 22.10.2025 | Daglig leder ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916215932/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916215932/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916215932",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-22", "type": "Revisjon av årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916215932" })Spør AI-assistenten
Når leverte Osiris Treningssenter Skien AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Osiris Treningssenter Skien AS sist endret?
Har Osiris Treningssenter Skien AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 19,7 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 27,85 | 2,51 |
| Gjeldsgrad | 4,08 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 20,0 % | 1,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -68,3 % | -4,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916215932/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916215932/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916215932",
"nace_code": "68.110",
"industry_count": 12527,
"revenue": { "value": 1859653, "percentile": 0.8903 },
"operating_margin": { "value": 0.4269, "percentile": 0.6368 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916215932" })Spør AI-assistenten
Er Osiris Treningssenter Skien AS blant de største selskapene innen kjøp og salg av egen fast eiendom?
Hvor solid er Osiris Treningssenter Skien AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Osiris Treningssenter Skien AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Osiris Treningssenter Skien AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Osiris Treningssenter Skien AS?
Det er registrert 14 173 selskaper i Norge innen kjøp og salg av egen fast eiendom, hvorav 148 i Skien.
Er Osiris Treningssenter Skien AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 62 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 560 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Osiris Treningssenter Skien AS?
Osiris Treningssenter Skien AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Osiris Treningssenter Skien AS?
Osiris Treningssenter Skien AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Osiris Treningssenter Skien AS?
Største aksjonær i Osiris Treningssenter Skien AS er Gri Capital AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Osiris Treningssenter Skien AS?
I 2025 omsatte Osiris Treningssenter Skien AS for 1,86 mill kr, ned 68 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 553 582 kr.
Hva er driftsresultatet til Osiris Treningssenter Skien AS?
I 2025 hadde Osiris Treningssenter Skien AS et driftsresultat på 793 845 kr.
Hvor solid er balansen til Osiris Treningssenter Skien AS?
Egenkapitalen i Osiris Treningssenter Skien AS var 2,77 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 19,7 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Osiris Treningssenter Skien AS?
Osiris Treningssenter Skien AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.