Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Schiager-De Sousa Golf AS

Org.nr 916214170
Omsetning
12,3 mill
+22,9 %
Resultat
774 672
−28 %
Ansatte
9
+4 siden juni
Mer

Om Schiager-De Sousa Golf AS

Schiager-De Sousa Golf AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med sportsvarer. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Knut-Alexander Schiager er daglig leder, og Carl Fredrik De Sousa E Melo er styreleder. I 2025 hadde Schiager-De Sousa Golf AS en omsetning på 12,32 mill kr, en økning på 23 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 774 672 kr. Egenkapitalen var 780 062 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Saraby-Schiager Invest AS med 50,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 46 innen detaljhandel med sportsvarer i Bærum, og ett av 2 139 i Norge. Det er eldre enn 58 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).

Aktivitet

Handel med golfrelatert utstyr og klær o.l. Instruksjon/undervisning i sports- og fritidsrelatert virksomhet.

Formål

Salg og markedsføring av varer og tjenester, herunder også instruksjon og undervisning innenfor sports- og fritidsaktiviteter, samt investeringer i fast eiendom, aksjer eller andeler i andre selskaper av enhver art.

API og MCPGET /company/916214170

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916214170" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916214170",
  "name": "SCHIAGER-DE SOUSA GOLF AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "47.631",
  "nace_desc": "Detaljhandel med sportsvarer",
  "employees": 9,
  "address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "916214170" })

Spør AI-assistenten

  • Er Schiager-De Sousa Golf AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Schiager-De Sousa Golf AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Schiager-De Sousa Golf AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +22,9 % fra 2024 · +36,7 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202512,32 mill kr906 593 kr774 672 kr4,25 mill kr780 062 kr3,47 mill kr
202410,02 mill kr1,21 mill kr1,08 mill kr4,53 mill kr1,96 mill kr2,57 mill kr
202311,04 mill kr667 481 kr533 603 kr4,00 mill kr1,88 mill kr2,12 mill kr
202211,14 mill kr1,48 mill kr1,18 mill kr3,40 mill kr1,35 mill kr2,05 mill kr
20219,02 mill kr2,17 mill kr1,74 mill kr3,19 mill kr164 683 kr3,03 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler4,25 mill kr
Omløpsmidler100 %4,25 mill kr
Egenkapital og gjeld4,25 mill kr
Innskutt egenkapital1 %24 334 krOpptjent egenkapital18 %755 728 krLangsiktig gjeld10 %419 507 krKortsiktig gjeld72 %3,05 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader11,41 mill kr
Finansinntekter228 399 kr
Finanskostnader65 501 kr
Netto finans162 897 kr
Ordinært resultat før skatt1,07 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 45 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 39 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 63 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/916214170/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916214170/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916214170",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 12319878,
      "operating_profit": 906593,
      "net_profit": 774672,
      "equity": 780062,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 10022869,
      "operating_profit": 1210305,
      "net_profit": 1075416,
      "equity": 1955391,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "916214170" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Schiager-De Sousa Golf AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Schiager-De Sousa Golf AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Schiager-De Sousa Golf AS per år.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 18.08.2023
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 18.08.2023
Styrets lederSignaturProkura
StyremedlemSignatur

Revisor

1Sist endret 25.08.2023
Revisor
repr. NITSCHKE ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/916214170/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916214170/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916214170",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "916214170" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Schiager-De Sousa Golf AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Schiager-De Sousa Golf AS?
  • List alle roller i Schiager-De Sousa Golf AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

2 nye · 3 ute

Ut (3)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Saraby-Schiager Invest ASSelskapOrdinære aksjer50,3 %151
Fds Holding ASSelskapOrdinære aksjer49,7 %149

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/916214170/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916214170/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916214170",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "SARABY-SCHIAGER INVEST AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 50.33,
      "year": 2025,
      …
    },
    { "shareholder_name": "FDS HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 49.67, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "916214170" })

Spør AI-assistenten

  • Er Schiager-De Sousa Golf AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Schiager-De Sousa Golf AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Schiager-De Sousa Golf AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Schiager-De Sousa Golf ASBEDRDetaljhandel med sportsvarerBærum9

Kunngjøringer23

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/916214170/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916214170/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916214170",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916214170" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Schiager-De Sousa Golf AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Schiager-De Sousa Golf AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Schiager-De Sousa Golf AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:14→9
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:13→14
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:6→13
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:5→6

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 38,7 % av driftsinntektene — 20,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin7,4 %2,1 %
Resultatmargin6,3 %1,0 %
Egenkapitalandel18,4 %43,7 %
Likviditetsgrad1,392,04
Gjeldsgrad4,450,80
Egenkapitalrentabilitet99,3 %3,9 %
Omsetningsvekst (siste år)+22,9 %+3,9 %
Omsetning per ansatt1,37 mill kr1,38 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad45,1 %61,7 %
Lønnskostnad38,7 %18,6 %
Annen driftskostnad8,8 %15,9 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/916214170/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/916214170/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "916214170",
  "nace_code": "47.631",
  "industry_count": 1231,
  "revenue": { "value": 12319878, "percentile": 0.7586 },
  "operating_margin": { "value": 0.0736, "percentile": 0.741 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "916214170" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Schiager-De Sousa Golf AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Schiager-De Sousa Golf AS blant de 1231 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Schiager-De Sousa Golf AS sammenlignet med andre i bransjen?

Spørsmål og svar om Schiager-De Sousa Golf AS

Hvor stor er bransjen Schiager-De Sousa Golf AS tilhører?

Schiager-De Sousa Golf AS er ett av 46 selskaper innen detaljhandel med sportsvarer i Bærum, og ett av 2 139 på landsbasis.

Hvor lenge har Schiager-De Sousa Golf AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Schiager-De Sousa Golf AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 58 % av selskapene i bransjen.

Er Schiager-De Sousa Golf AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Schiager-De Sousa Golf AS i Brønnøysundregistrene.

Hva gjør Schiager-De Sousa Golf AS?

Schiager-De Sousa Golf AS er registrert i bransjen Detaljhandel med sportsvarer (næringskode 47.631). Registrert aktivitet: Handel med golfrelatert utstyr og klær o.l.

Hvem leder Schiager-De Sousa Golf AS?

Knut-Alexander Schiager er registrert som daglig leder i Schiager-De Sousa Golf AS.

Hvem er styreleder i Schiager-De Sousa Golf AS?

Styrets leder i Schiager-De Sousa Golf AS er Carl Fredrik De Sousa E Melo. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.

Hvem er største aksjonær i Schiager-De Sousa Golf AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Saraby-Schiager Invest AS største eier i Schiager-De Sousa Golf AS med 50,3 % av aksjene. Nest størst er Fds Holding AS med 49,7 %.

Går Schiager-De Sousa Golf AS med overskudd?

I 2025 omsatte Schiager-De Sousa Golf AS for 12,32 mill kr, opp 23 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 774 672 kr.

Hvor solid er økonomien i Schiager-De Sousa Golf AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Schiager-De Sousa Golf AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Er Schiager-De Sousa Golf AS MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2016. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Akershus